آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

خطبه حضرت رسول (ص) در فضیلت ماه رمضان
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳۱  کلمات کلیدی: مذهبی ، رمضان

شیخ صدوق به سند معتبر،از حضرت رضا علیه السّلام از پدران بزرگوارش،از حضرت امیر المؤمنین علیه السّلام روایت کرده که:

روزى رسول‏ خدا صلّى اللّه و علیه و آله براى ما خطبه‏اى خواند و در آن خطبه فرمود:

اى مردم ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوى شما روى آورده، ماهى که نزد خدا بهترین ماهها،و روزهایش بهترین روزها،و شبهایش بهترین شبها و ساعاتش بهترین ساعتهاست،و آن ماهى‏ است که شما را در آن به سوى میهمانى خدا خوانده‏اند،و در آن از اهل کرامت خدا شده ‏اید.....


 
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین زمان روزه‌داری در کدام کشورهاست؟
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳۱  کلمات کلیدی: رمضان

این درحالی است که مسلمانان آرژانیتن با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاهترین ساعات روزه‌داری را در ماه مبارک رمضان سپری می‌کنند، چون آنها در نیم‌کره جنوبی قاره آمریکا قرار دارند.


 
گفتگوی خواندنی با «مرغ سحر ماه رمضان» سیما
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: مذهبی ، رمضان

 گفتگوی خواندنی با «مرغ سحر ماه رمضان» سیما

خبرگزاری فارس: همین شب قدر سال گذشته،در سحر شهادت حضرت علی‌(ع) متنی خواندم که شاید یک هفته روی آن کار کرده بودم. می‌خواهم چیزی بگویم که می‌ترسم شما و خوانندگانتان باور نکنید.

خبرگزاری فارس: روایت جمشیدی از شیعه شدن 14 نفر

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از فردا، «سحرخیزان عزیز تا اذان صبح 5 دقیقه باقی است!» این جمله‌ حتما برای شما هم نوستالژی دارد. وقتی که همه با چشم‌های پف کرده، دور سفره سحری می‌نشستیم و از ترس تمام شدن زمان، دو لپی لقمه‌ها را پایین می‌دادیم و مدام گوشمان به رادیو و چشم‌مان به تلویزیون سیاه و سفید خانه بود تا اذان پخش شود. اما چند سالی است که شرایط تغییر کرده. حالا بسیاری از خانواده‌ها مقابل تلویزیون‌های بزرگ می‌نشینند و همراه با مرغ سحر رمضان یا همان فرزاد جمشیدی خودمان سحری می‌خورند. آقای مجری در این چند سالی که میهمان سحرگاهی خانه‌ها می‌شود، بسیاری از کلیشه‌ها را شکسته و با آنکه 30 شب تمام یک تنه، بدون کارشناس و میهمان به لنز دوربین زل می‌زند و برنامه اجرا می‌کند اما هرگز کلامش خسته کننده و تکراری نمی‌شود. هیچوقت نمی‌گوید 5 دقیقه تا سحر باقی‌است. حتما کلی ذوق و خلاقیت به خرج می‌دهد تا همین جمله ساده تغییر کند. «همشهری آیه» به این بهانه   با مرغ سحر ماه رمضان، گفت‌وگویی خانوادگی داشته است درباره سبک زندگی دینی او.


 
دومین همایش تحلیلی و کاربردی تکنیک های حسابداری مدیریت
ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: کنفرانس، همایش، سمینار ، مدیریت ، حسابداری

دومین همایش تحلیلی و کاربردی 

تکنیک های حسابداری مدیریت

و

تحلیل اطلاعات مالی جهت تصمیم گیری مدیران

باحضور جناب آقایان دکتر عطااله مقبلی و دکتر ساسان مهرانی

فایل وابسته به این خبر را دانلود کنید.


 
دعایی که اجابتش قطعی است!
ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: دعا ، مذهبی


آیت الله بهجت رحمةالله علیه، در پاسخ به سۆالی گفت: برخی گمان می‌کنند که دعا، کار پیرزن‌ها و پیرمردها و عجزه \[ناتوانان] است، آن‌ها که نمی‌توانند در میدان جنگ و جهاد شمشیر بزنند؛ ولی معلوم می‌شود مسئله از این بالاتر است.

به گزارش شفقنا، در روایت درباره شرایط استجابت دعا آمده است: «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة استجیب له»، یعنی هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می‌شود.


 
کفیر
ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: طب سنتی ، تغذیه

ماهیت کفیر : تکه های قارچ شبیه به گل کلم به رنگ سفید ، که شیر را تخمیر
و به ماست تبدیل می کند و خواص طبی بسیاری دارد .این نوشیدنی در مناطق قفقاز استفاده می شده و پس از آن در بسیاری از کشورهای اروپا
و بعضی از ایالتهای آمریکا مورد استفاده قرار گرفت .


 
رمضان کریم
ساعت ٢:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: گالری تصویر ، رمضان

تبریک رمضان


 
شیراز ؛ حافظیه ؛ ...
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: گالری تصویر


 
تعالی منابع انسانی در سازمان
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: منابع انسانی ، روانشناسی ، زبان بدن ، تعالی سازمان

تعالی منابع انسانی در سازمان

کونو سوکه ماتسو شیتا(رهبر پیشگام صنعت ژاپن)
مترجم: محمود متحد
تجربه کاری
هر بهار، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به شرکت ما می‌پیوندند، در کارخانه‌ها یا مراکز فروش دوره آشناسازی و آموزش را می‌گذرانند.

مشاهده و دقت در مورد زبان بدن مصاحبه‌کنندگان به اندازه دقت و حساس بودن به زبان بدن خودتان، دارای اهمیت است. ژست‌های مصاحبه‌کننده می‌تواند به شما علائمی را نشان دهد که حاکی از روند صحیح عملکرد شما در طی مصاحبه باشد.


 
زبان بدن در مصاحبه‌های شغلی
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠  کلمات کلیدی: منابع انسانی ، روانشناسی ، زبان بدن

تکمیل کردن رزومه به صورت دستی رو به افول است. در عصر کامپیوتر و تکنولوژی‌های سایبرنتیک، بیشتر کارفرمایان، متقاضیان شغل به صورت بر خط (آنلاین) را ترجیح می‌دهند. این در حالی است که متقاضیان کار نیز برای پیدا کردن شغل بیشتر از هر منبع دیگری به اینترنت مراجعه می‌کنند، اما نکته‌ای که همچنان به قوت خود باقی است، زبان بدن متقاضی شغل است در هنگام مصاحبه و چگونگی اثرگذاری اولیه او در زمان ورود به اتاق مصاحبه.


چه نوع شخصی هستید؟
مصاحبه‌کننده، متناسب با زبان بدن شما می‌تواند بفهمد که آیا به خودتان اطمینان دارید، آیا خجالتی یا اهل دوستی و مراوده هستید، آیا تکرو یا اینکه اهل تیم و گروه هستید یا حتی اینکه دارید راستش را می‌گویید یا خدای ناکرده موضوعات غیرصحیح می‌گویید. این مصاحبه‌کننده‌ها می‌توانند بگویند که آیا قادر به انجام آن شغل هستید، آیا وفاداری شغلی دارید و اینکه می‌توانید با بقیه کارکنان کنار بیایید یا نه. مصاحبه‌کننده مبتنی‌بر سوالاتی که مطرح می‌کند نه تنها به پاسخ شما توجه می‌کند، بلکه به نحوه پاسخ دادن شما نیز دقت می‌کند. مصاحبه‌کننده عموما متناسب با صلاحیت و سطح توانایی خود قادر به یافتن پاسخ سوالات مطرح شده است. توانایی شما در درک و رمزگشایی زبان بدن مصاحبه‌کننده و تطبیق زبان بدن خود با آن، نقش تعیین‌کننده‌ای در توفیق شما برای استخدام خواهد داشت.

کاملا آماده باشید......................


 
Boston Consulting Group (BCG) on Strategy
ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مجله، کتاب، خبرنامه ، مدیریت ، استراتژی

 

 1. PART ONE: The Nature of Business Strategy.Strategic and Natural Competition, Bruce D. Henderson, 1980.
 2. PART TWO: The Development of Business Strategy.Foundations.The Experience Curve Reviewed: History, Bruce D. Henderson, 1973.
 3. The Experience Curve Reviewed: Why Does It Work? Bruce D. Henderson, 1974.
 4. The Experience Curve Reviewed: Price Stability, Bruce D. Henderson, 1974.
 5. The Pricing Paradox, Bruce D. Henderson, 1970.
 6. The Market-Share Paradox, Bruce D. Henderson, 1970.More Debt or None? Bruce D. Henderson, 1972.The Rule of Three and Four, Bruce D. Henderson, 1976.
 7. The Product Portfolio, Bruce D. Henderson, 1970.
 8. The Real Objectives, Bruce D. Henderson, 1976.Milestones.
 9. Life Cycle of the Industry Leader, Bruce D. Henderson, 1972.
 10. The Evils of Average Costing, Richard K. Lochridge, 1975.
 11. Specialization or the Full Product Line, Michael C. Goold, 1979.
 12. Stalemate: The Problem, John S. Clarkeson, 1984.
 13. Business Environments, Richard K. Lochridge,...

 
مدیریت استراتژیک توزیع و پخش
ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی ، بازاریابی ، مجله، کتاب، خبرنامه

معرفی کتاب  مدیریت استراتژیک توزیع و پخش

مدیریت استراتژیک کانال های بازاریابی، توزیع و پخش، مدیریت استراتژیک سازمان ها و شرکت های پخش و توزیع، فروش مویرگی، کانال های توزیع

با نگرش بازار ایران و مثالها و مورد های مطالعاتی از شرکت های پخش و توزیع ایران

 

ترجمه و گردآوری علی خویه و فهیمه احمدی

 تهران 1390


 
مدرک حرفه ای مدیریت استراتژیک
ساعت ٩:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدرک ، استراتژیک

بنیاد پیشبرد مدیریت استراتژیک، آزمون مدرک حرفه ای مدیریت استراتژیک برگزار می کند.

این مدرک در سه سطح برگزار می شود.

برای مطالعه جزییات مدرک به این صفحه بروید


 
مفاهیم عمومی مدیریت
ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدیریت

واژه

معادل انگلیسی

تعریف

استراتژی

Strategy

راهبرد یا استراتژی به طرح عملیاتی درازمدتی گفته می‌شود که به منظور دستیابی به یک هدف مشخص طراحی شده باشد.

بحران ( سانحه)

Disaster

بحران یک واقعه ناگهانی است که باعث آشفتگی در اساس روابط و فعالیتهای معمول جامعه می‌‌شود. بحران را می‌‌توان یک حادثه مهیب و یا مجموعه وقایعی دانست که منجر به افزایش تعداد آسیب‌دیدگان، وارد آمدن تلفات و تخریب اموال، زیرساختها، خدمات اساسی و مبانی معیشتی در مقیاس بیش از ظرفیت‌های معمول جامعه شود. در اغلب موارد بحران را از دید حوادث غیرمترقبه توصیف می‌‌کنند. حادثه غیر مترقبه زمانی تبدیل به بحران می‌‌شود که برای مهار و مدیریت آن به منابع فراتر از منابع محلی احتیاج باشد. با این تعریف بحران معمولا منجر به نابودی و یا تخریب وسیعی می‌‌گردد.

پدافند غیرعامل

Passive Defense

به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به کارگیری جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد

حادثه غیرمترقبه (اضطرار)

Emergency

یک حادثه غیرمترقبه یا موقعیت اضطراری، انحراف از رفتار و یا برنامه‌های قابل قبول و مورد انتظار است. به بیان دیگر وقوع موقعیتی استثنایی که طی آن مجموعه قادر به برآوردن نیازهایش نباشد و جان انسانها، دارایی‌ها و یا محیط زیست را به مخاطره اندازد.

شایستگی

Competency

شایستگی، رفتارهای قابل بروز فرد است که بر مبنای دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های او شکل گرفته و منجر به ایفای موفقیت‌آمیز نقش وی در سازمان می‌شود.

فرایند سازمانی

Business Process

منظور از فرایند در علوم مدیریتی همان فرایند سازمانی است که منظور از آن "زنجیره‌ای از فعالیت‌ها و توالی آن‌هاست که به صورت سری یا موازی درکنار یکدیگر قرارگرفته‌اند و با استفاده از زیرساخت‌ها و فناوری موجود در سازمان، مجموعه‌ای از ورودی‌ها را به مجموعه‌ای از خروجی‌ها تبدیل می‌کنند. هدف از این تبدیل، ارایه خدمت و یا اطلاعات به مشتریان درونی یا بیرونی سازمان است که منجر به ایجاد ارزش برای این‏ مشتریان‏ و در نهایت ایجاد ارزش افزوده برای سازمان و ذی‌نفعان آن می‌شود. "

مدیریت

Management

مدیریت، به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع اعم از مادی و انسانی در برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می‌گیرد.

مدیریت استراتژیک

Strategic Management

مدیریت استراتژیک عبارت است از فرایند تضمین دستیابی سازمان به فواید ناشی از به کارگیری استراتژی‌های مناسب. طبق این بیان، یک استراتژی مناسب مطابق با نیازمندی‌های یک سازمان در زمان مشخص تعریف می‌شود.

مهندسی ارزش

Value Engineering

مهندسی ارزش رویکردی خلاق ، گروهی ، سیستماتیک ، کارکردگرا و دارای کاربردی حرفه ای است که برای ارزیابی و بهبود ارزش در یک محصول ، طراحی یک وسیله ، طراحی سیستم ، اجرای پروژ های صنعتی و عمرانی و دیگر خدمات به کار گرفته می شود . در مهندسی ارزش هدف شناسایی کار آمد هزینه های غیر ضروری است ، یعنی هزینه هایی که نه به کیفیت ، نه به بهره برداری ، نه به عمر مفید ، نه به زیبایی ظاهری و نه به مشخصات درخواستی کارفرما مربوط می‌شود .

نگاشت فرایندها

Process Mapping

نگاشت فرایند، به فعالیت‌هایی اطلاق می شود که به شناسایی آنچه یک سازمان انجام می‌دهد به همراه شناسایی مسوول انجام آن و استانداردهای اجرای فعالیت‌ها، منجر می‌گردد. خروجی نگاشت فرایندها نقشه‌ها و مدل‌های گرافیکی از فرایندها (فعالیت‌ها و توالی‌آنها) است که اطلاعات ذیقیمتی از نحوه اجرای فرایند را ارائه می‌نماید.

مرجع : سایت گروه مشاوره مدیریت شرکت طرح نو اندیشان


 
پخش زنده اماکن متبرکه
ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مذهبی

 
فایل تمام متن نمونه پروژه های برنامه ریزی استراتژیک
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی

سایت بیزنس مانیتور ایران چند نمونه پروژه برنامه ریزی استراتژیک را برای دانلود گذاشته است. این گزارش ها، گزارشهای دانشجویی هستند اما در هر صورت مطالعه آن ها می تواند مفید و ایده بخش باشد.


 
تبدیل استراتژی برتربه عملکرد برتر، مقاله ای از هاروارد
ساعت ٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی

تحقیقات ما نشان می دهد به طور متوسط شرکت ها تنها به 65 درصد از عملکرد مالی موعود استراتژی های خود دست می یابند و همیشه شکافی بین استراتژی و عملکرد وجود دارد که از چشم مدیر عالی دور می ماند.

طبق نتایج بدست آمده از یک تحقیق در سال 2004  که هدف آن این بود که بدانند شرکت های بزرگ چگونه استراتژی های خود را به عمل تبدیل می کنند  و یا اگر با مشکلی مواجه می شوند علت رایج آن مشکل چیست نتایج بدست امده این چنین بود:

شکاف میان استراتژی و عمل موجب تقویت فرهنگ عملکرد ضعیف می شود


 
برند سازی شخصی
ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی: مدیریت ، برند

برند سازی شخصی یا پرسنال برندینگ(personal branding)


آیا تاکنون فکر کرده اید دیگران وقتی اسم شما را می شنوند چگونه در مورد شما فکر می کنند؟ چه تصویری از شما در ذهنشان ایجاد می شود؟

آیا از واکنش یا برخورد دیگران در مقابل خودتان راضی هستید؟؟ آیا همانگونه که شما خودتان را می شناسید توانسته اید خود را به دیگران معرفی کنید؟


 
دنلود چند کتاب خوب مدیریت
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٩  کلمات کلیدی:

 
 
ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی: روانشناسی

برای داشتن بلندترین ساختمان دنیا، دو راه وجود دارد.

یا باید با تمام توان و روحیه و انرژی و ثروت خود، ساختمانی بسازید

یا باید...

تمام ساختمان های بلندتر از خود را تخریب کنید.

انتخاب با شماست...

 

پ.ن: ما و اطرافیان ما از کدام گروهیم؟


 
لذت انتخاب
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی: روانشناسی

حدود دو دهه پیش، آزمایشی انجام شد که حوزه جدیدی را در علوم رفتاری ایجاد کرد. کسانی که برای اهدای خون به مراکز پزشکی مراجعه میکردند، به دو گروه تقسیم شدند. در یک گروه به طور تصادفی (بر اساس انتخاب مراجعه کننده) از دست چپ یا راست خون گرفته میشد. و سپس از آنها خواسته میشد میزان دردی را که تحمل کردند (بر اساس معیاری بین صفر تا صد) اعلام کنند.

در گروه دوم، به اجبار به مراجعه کننده گفته میشد که خون باید از دست چپ (یا راست) گرفته شود. از اعضای این گروه نیز خواسته میشد میزان دردی که تحمل کرده اند را اعلام کنند.

در مورد نتیجه چه حدسی میزنید؟

گروهی که به اراده خود دست چپ یا راست را برای خون گرفتن انتخاب میکردند، بسیار کمتر از گروه دیگر، درد کشیده بودند!

انسانها زمانی که احساس میکنند قدرت انتخاب دارند، از گزینه ای که انتخاب میکنند، لذت بیشتری می برند و اگر هر دو گزینه نیز دردناک باشد، درد کمتری تحمل میکنند.

این پدیده ای است که به آن لذت انتخاب یا Pleasure of Choice گفته میشود. اگر در مذاکره بهترین گزینه ها را برای طرف مقابل در اختیار دارید، هنوز هم بهتر است به او حق انتخاب بدهید. لذت انتخاب را از انسانها دریغ نکنید...

نویسنده : محمدرضا شعبانعلی 


 
جایزه ملی مدیریت استراتژیک
ساعت ۸:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی:
جایزه ملی مدیریت استراتژیک برای اولین بار در ایران همگام با کنفرانس برگزار خواهد شد
جایزه ملی مدیریت استراتژیک برای اولین بار در ایران همگام با کنفرانس برگزار خواهد شد

جایزه ملی مدیریت استراتژیک
جایزه ملی مدیریت استراتژیک با پنج هدف زیر پیشنهاد شده است:
1- شناسایی تجربیات موفق در زمینه برنامه ریزی، تحولات و مدیریت استراتژیک.
2- تبدیل دانش تجربی و ضمنی به دانش مستند و تصریحی.
3- تشکیل پایگاه دانش و جمع آوری تجربیات موفق و به اشتراک گذاشتن آن ها
4- دمیدن روحیه امید و اعتماد به نفس ملی
5- ایجاد فرهنگ مستندسازی موفقیت ها و دستاوردها (و اشاعه این فرهنگ به دیگر حوزه های مدیریت و ...)


 
بررسی وضعیت صنعت گردشگری در ایران
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی: گردشگری
بررسی وضعیت صنعت گردشگری در ایران و تحلیل راهکارهای توسعه ی صنعت گردشگری در استان گیلان

نویسندگان :

دکتر حمیدرضا علیپور شیرسوار

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی رشت

Drbehdad_66@yahoo.com

رقیه سجادی دوست

دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی- تحول،دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

mariya.sajjadi@yahoo.com

محمدرضا شجاعی

نیما نداف

میناصفر خانی

 

TMBAچکیده:

گردشگری در ایران با توجه به جاذبه های فراوان تاریخی ،فرهنگی و طبیعی و نیز به عنوان یک تمدن مهم و تاریخی جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است.آگاهی از ظرفیت های بالقوه صنعت گردشگری باعث رشد و شکوفایی کشورهای بسیاری شده است و از نظر اقتصادی و فرهنگی می تواند به عنوان یکی از پایه های اصلی توسعه ایران نیز در نظر گرفته شود.با توجه به پتانسیل موجود در کشور لزوم هماهنگی تمامی بخش ها و منابعی که به نحوی با این صنعت در تعامل هستند بیش از پیش احساس می گردد تا بتوان همچون دیگر کشورها وابستگی خود نسبت به منابع زیرزمینی و اقتصاد تک محصولی را کاهش دهیم، این مقله نشان میدهد توسعه گردشگری کشور نیازمند:تعامل مناسب بخش دولتی و خصوصی، ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه،توجه به آثار باستانی و مرمت و باززنده سازی آن،بازاریابی و تبلیغات تخصصی برای شناسایی ظرفیت های بالقوه و نوآوری در ابعاد مختلف گردشگری و همچنین فرهنگ سازی در سطح جامعه است

 

واژگان کلیدی:مکان های میراثی و صنعت گردشگری،تبلیغات،ساختارهای زیر بنایی،عوامل جغرافیایی،اکوتوریسم،گیلان.


 
مفاهیم اساسی و تئوری ها در مدیریت دانش
ساعت ٦:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی: مدیریت دانش

مفاهیم اساسی و تئوری ها در مدیریت دانش:

برای درک بهتر مدیریت دانش، دانستن مفاهیم اساسی و تئوری های مهم در این زمینه لازم و ضروری است. تحقیقات انجام شده در این بخش، چارچوب خوبی را برای درک بهتر مدیریت دانش در زمینه موضوعی علوم اطلاع رسانی و فن آوری اطلاعات فراهم می آورند.
در این بخش با زمینه های موضوعی زیر آشنا می شویم:

..........


 
دعای رضیت بالله razitobellah prayer
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۸  کلمات کلیدی: مذهبی ، دعا

در مفاتیح الجنان نقل شده که از امام صادق علیه السلام پرسیدند:

شیعیان تو می گویند ایمان به دو قسم است

یکی مستقر و ثابت

 و دیگری ایمانی که زایل می شود

پس بیاموز به من دعایی را که هر وقت آن را بخوانم ایمان من کامل گردد و زایل نشود.

حضرت فرمود:بخوان بعد از هر نماز واجب دعای رضیت بالله را.

 

this is a prayer of shiitemuslems (shia) to save & keep the faith to only god.this preyer to remember  the names of: islam prophet mohammed islam qoran kaaba & 12 imam of shiite


 
آیا رمز عبور شما امن است؟
ساعت ٩:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: فناوری اطلاعات ، امنیت اطلاعات
آیا رمز عبور شما امن است؟

فاوانیوز - «استیو باس» نویسنده‌ی سایت PCWorld در مقاله‌ای درباره‌ی رمز عبور سخن گفته است. در بخشی از این مقاله می‌خوانیم: «بدترین رمز عبور، رمز عبوری است که نام دوست، فامیل، حیوان و یا حتی نشانی منزل باشد.» همچنین وی از تجارب خویش در این باره می‌گوید که چگونه چندین‌بار به دلیل استفاده از یک رمز عبور ساده، به دردسر افتاده است.

وی در بخشی از این مقاله توصیه‌ای مهم دارد: «هر چند وقت یک‌بار رمز عبورهای مهم خود را عوض کنید. در رمز عبور خود از حروف، اعداد و نشانه‌ها استفاده کنید. از حروف بزرگ و کوچک بهره ببرید.»

اما چگونه یک رمز عبور خوب بسازیم؟ «استیو باس» می‌گوید: «ما معمولا نمی‌توانیم رمز عبور خوبی بسازیم؛ اما برنامه‌ها این کار را انجام می‌دهند.

مثلا برنامه‌ی سایت راهنمای ویندوز که در نشانی http://www.winguides.com/security/password.php قابل دسترسی است، پیشنهاد خوبی است. خود من از روبوفرم استفاده می‌کنم که در نشانی http://www.roboform.com قرار دارد. همچنین برنامه‌هایی هستند که باعث عدم ذخیره‌ی رمز عبور شما در رایانه‌های مختلف می‌شوند که امنیت رمز عبور شما را بالاتر می‌برند.»

 

برداشت از: http://persianhack.com/show.aspx?id=697


 
تکنیک آموزشی مدیریت مالی برای کودکان
ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی:

معرفی پول به کودکان

پول تمام انسان ها را – چه کودک و چه بزرگسال- در موقعیتی قرار می دهد که نیاز به تصمیم گیری و انتخاب پیدا می کنند. آموزش، تشویق، و توانا ساختن کودکان در نحوه خرج کردن پول، آنها را قادر می سازد تا بهتر بتوانند درآمدهای خود را در آینده پس انداز کنند و قسمت اعظمی از دارایی های خود را در آن زمان ذخیره سازند. اگر کودکان به طور مکرر در تصمیم های روزانه ی خود خرج کردن پول هایشان را انتخاب کنند، این امر در آینده ی مالی و اقتصادی آنها نیز تاثیر منفی می گذارد. در این قسمت قصد داریم تا شما را با 15 شیوه ی ساده اما کارامد آشنا کنیم که به واسطه ی آن بتوانید مدیریت مالی را به فرزندان خود آموزش دهید


 
ثروتی به رنگ چای
ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: مدیریت ، موفقیت ، روانشناسی

ثروتی به رنگ چای داستان موفقیت لیپتون

[تصویر: 1000196.jpg]

شرکت توماس جی. لیپتون از نام مؤسس خود یک ایرلندی مهاجر که در سال ۱۸۶۵ با کشتی به آمریکا رفت بهره می برد. داستان لیپتون در واقع حکایت فردی است که از فقر کامل به ثروت هنگفت رسید.
شرکت توماس جی. لیپتون از نام مؤسس خود یک ایرلندی مهاجر که در سال ۱۸۶۵ با کشتی به آمریکا رفت بهره می برد. داستان لیپتون در واقع حکایت فردی است که از فقر کامل به ثروت هنگفت رسید. 
علامه جعفری و زیباترین دختر دنیا
ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: مذهبی

از علامه جعفری می پرسند چی شد که به این کمالات رسیدی ؟!

کاغذ را دادند دست من. دیدم که نمی توانم نگاه کنم، کاغذ را رد کردم به نفر بعدی، گفتم: من یک لحظه دیدار علی (ع) را به هزاران سال زناشویی با این زن نمی دهم


 
هدیه
ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: گالری تصویر
یک تصویر سه بعدی زیبا

 
شما نسل جوان را درک نمی کنید
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: موفقیت

یکی از دانشجویان برخواست و گفت برای افرادی مثل “رونالد ریگان” امکان ندارد که نسل جوان را درک کنند و ادامه داد: شما در دنیای متفاوتی بزرگ شده اید امروزه ما تلویزیون ،هواپیما و جت و سفرهای فضایی نیروی هسته ای و کامپیوتر و…داریم.
وقتی جوانک خواست نفسی تازه کند و ادامه دهد ریگان گفت:  ”حق با شماست، وقتی ما جوان بودیم این چیزها را نداشتیم بلکه ما آنها را اختراع کردیم!”


منبع اصلی:کتاب غذای روح برای سنین طلایی/جک کنفیلد و همکاران/ترجمه عباس چینی -اصغر افراشی/نشر پیکان
منبع تصویر:WordPress.com  منبع : جی۵ لاین . کام
انتشار: الناز قربانی


 
قدرتمندترین زنان عرصه تکنولوژی در جهان
ساعت ۳:۳٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: یادداشت ، زنان

  «کارول بارتز» مدیر عامل شرکت بزرگ Yahoo:

 بارتز متولد ماه آگوست سال 1948 و در حال حاضر رییس و مدیر عامل یکی از بزرگ‌ترین موتورهای جست‌وجوی آنلاین و شرکت‌های اینترنتی دنیا است. او قبلا مدیر عامل و رییس یک شرکت نرم‌افزاری بزرگ به نام Autodesk بوده است. از ماه ژانویه سال 2009 که او به عنوان مدیر عامل Yahoo انتخاب شد، انتقادهای منفی و مثبت زیادی را شنید. با این همه اما حضور او در این شرکت باعث شد تا تنها در فصل دوم سال 2010 درآمد این شرکت از بخش تبلیغات اینترنت تا 19 درصد افزایش پیدا کند و با 179 میلیون نفر بازدید کننده در ماه آگوست گذشته، از جهت تعداد بازدید کننده Google را هم پشت سر بگذارد. او حالا در جدیدترین فهرست فوربس به عنوان چهل و دومین زن قدرتمند جهان معرفی شده است.


 
هوش عاطفی‌( هیجانی ) چیست ؟
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: مدیریت ، هوش هیجانی

 برای سال های متمادی تصور بر این بود که IQ ( ضریب هوشی ) نماینده میزان موفقیت افراد است. در مدارس معیار اهدای جوایز به دانش آموزان تست هوش بود و حتی بعضی از شرکت ها برای پاداش از تست هوش استفاده می‌کردند. در دهه اخیر محققان در یافتند که IQ تنها شاخص ارزیابی موفقیت یک فرد نیست. آن ها در حال حاضر مشغول تحقیق درباره EQ ( هوش عاطفی ) هستند.

هوش یکی از مهمترین سازه های فرضی است که از زمان مطرح شدن آن توسط آلفرد بینه در اویل قرن بیستم همواره برای تبیین موفقیت شغلی و کارآیی به کار رفته است. هوش عاطفی زمانی مورد توجه قرار گرفت که دنیل گولمن در سال 1995 کتاب خود را با عنوان " چرا هوش عاطفی  می تواند مهمتر از IQ باشد؟ " به چاپ رساند.

درابتدای پیدایش این سازه، روانشناسان بیشتر بر روی جنبه های شناختی همانند حافظه و حل مساله تاکید می کردند . اما خیلی زود دریافتند که جنبه های غیر شناختی مانند عوامل عاطفی و اجتماعی نیز دارای اهمیت زیادی هستند. بعضی پژوهشگران بر این عقیده اند کهIQ  در خوش بینانه ترین حالت 10 الی 25 درصد از واریانس متغیر عملکرد را تبیین می کند.


 
دوره مدیریت جامع دانش
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: آموزش ، مدیریت دانش

"دوره جامع مدیریت دانش"با هدف انتقال مفاهیم، تکنیک‌ها و متدولوژی‌های کاربردی و اثربخش در استقرار نظام جامع مدیریت دانش در شرکت‌ها و سازمان‌ها، در محل شرکت مگفا برگزار خواهد شد.

مدرس دوره: آقای مهندس شهریار عبدالله پورنژدی، سرپرست حوزه مدیریت دانش شرکت مگفا، مدیر پروژه‌های متعدد در حوزه مدیریت دانش

( تقویم آموزشی و اطلاعات کامل دوره به پیوست ارسال شده است)

 


 
امیـــــــــــــــــــــــــــــــــــد
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: یادداشت

اگر امروز را خوب زندگی کنی
هر دیروزی، رویایی از خوشبختی است
و هر فردایی، تصوری امید بخش است
پس، به امروز دقت کن! 
دعاى شب آخر شعبان و شب اول رمضان
ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٧  کلمات کلیدی: مذهبی

امام محمد باقر (ع) می فرماید: 

هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است

دعاى شب آخر شعبان و شب اول رمضان

ازحضرت امام رضا (علیه السلام) منقولست که هر که سه روز از آخر ماه شعبان روزهبدارد و به ماه مبارک رمضان وصل کندحق تعالى ثواب روزه دو ماه متوالى براى او بنویسید

اَللّهُمَّ اِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا

خدایا اگر در آن قسمت از ماه شعبان که گذشته

فیما مَضى مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ مِنْهُ

ما را نیامرزیده اى در آن قسمت که از این ماه مانده بیامرزمان


 
راز موفقیت والت دیسنی
ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: موفقیت ، روانشناسی

والت دیسنی نقاش فیلم های نقاشی متحرک و تولیدکننده فیلم ،در 5 دسامبر 1901 در شهر ایلینویز شیکاگو درحالیکه فرزند چهارم از پنج فرزند خانواده بود به دنیا آمد. دیسنی در مزرعه نیمه غربی شهر مارسلاین ایالت میسوری بزرگ و در شهر کانزاس بصورت آزاد در کلاسهای موزه هنری،به آموختن فنون هنری می پرداخت. بسیاری از شخصیت ها و حیوانات نقاشی شده در کارتون های او از حیوانات مزرعه میسوری که در آنجا زندگی می کرد ، الهام گرفته شده بودند.


 
لذت سرد کار آفرینی
ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: موفقیت ، روانشناسی ، برند

بابک بختیاری موسس آیس پک


[تصویر: babak_bakhtiari.jpg] حتماً شما نیز تا به حال نام آیس پک را شنیده اید، به خصوص اگر ساکن تهران باشید. بابک بختیاری موسس و صاحب امتیاز فروشگاه های زنجیره ای آیس پک را می توان به یقین از پدیده های جوان در عرصه کار آفرینی داخل کشور دانست. مجموعه ی تحت مدیریت او در کمتر از دو سال توانسته ۱۳۰ فروشگاه (118 شعبه در داخل و 12 شعبه در امارات متحده، هندوستان، مالزی، تایلند، سنگاپور، ونزوئلا، سوریه، انگلستان و کویت) ایجاد نماید. چنین رشد سریعی شاید یک رکورد در نوع خود باشد، چرا که بزرگترین اغذیه فروشی های زنجیره ای در دنیا نظیر مک دونالدز و استارباکس نیز در دو سال ابتدایی فعالیت، تنها یک شعبه تأسیس کردند.
به گفته ی سایت شرکت، بختیاری از بدو تاسیس این مجموعه در نظر داشته که آیس پک را به عنوان اولین و بزرگترین مجموعه زنجیره ای ایرانی به دنیا معرفی نماید و در سراسر دنیا شعبات آیس پک را دایر نماید. الگوی او کشور هائی نظیر آمریکا هستند که بیش از ۵۰ درصد صادرات خود را در ورای سیستم های زنجیره ای و برندسازی در دیگر کشور ها بدست می آورند. اکنون آیس پک نیز مواد اولیه مورد نیاز شعبات خارجی خود را از ایران صادر می کند.


 
تغییرنگرش
ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: روانشناسی

 

 

 

 

 

 

حقیقتی کوچک برای آنانی که می خواهند زندگی خود را صد در صد بسازند!!!

 

 اگر:

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

برابر باشد با:

1,2,3,4,5,6, 7,8,9,10, 11,12,13, 14,15,16, 17,18,19, 20,21,22, 23,24,25, 26

آیا برای خوشبختی و موفقییت تنها تلاش سخت کافیست؟

   تلاش سخت

                       (Hard work)   H+A+R+D+W+O+ R+K 8+1+18+4+23+ 15+18+11= 98%

آیا دانش صد در صد ما را به موفقییت می رساند؟

  دانش

           (Knowledge)   K+N+O+W+L+E+ D+G+E 11+14+15+23+ 12+5+4+7+ 5=96%                  

عشق چگونه؟

  عشق

            (Love) L+O+V+E 12+15+22+5=54%                  

  خیلی از ما فکر می کردیم اینها مهمترین باشند مگه نه؟  پس چه چیز 100% را می سازد؟؟؟

  پول

(Money)   M+O+N+E+Y 13+15+14+5+25= 72%

 

  رهبری

(Leadership) L+E+A+D+E+R+ S+H+I+P 12+5+1+4+5+18+ 19+9+16=89%

  اینها کافی نیستند پس برای رسیدن به اوج چه باید کرد؟ 

  نگرش

 (Attitude)   1+20+20+9+20+ 21+4+5=100%  

آری اگر نگرشمان را به زندگی، گروه و کارمان عوض کنیم زندگی 100% خواهد شد.

 نگرش همه چیز را عوض می کند، نگاهت را تغییربده چشمهایت را دوباره بشوی همه چیز عوض می شود...

 


 
چگونه یک مقالهISI بنویسیم؟
ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: مدیریت

ISI چیست ؟

موسسه اطلاعات علمی( Institute for Scientific Information )

بانک اطلاعاتISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلاتISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان٬ از مجلاتISI محسوب شود٬ اما به دلیل کاهش بار علمی٬ بعدا از لیست مجلاتISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰مجله٬ در لیستISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰مجله جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد و حدود ده درصد آنها به لیستISI اضافه می شوند.

...................


 
دوره های کار آفرینی
ساعت ٥:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦  کلمات کلیدی: کارآفرینی

دوره کارآفرینی


 
کوین رابرتس،رئیس هیات مدیره آژانس تبلیغاتی ساعتچی اند ساعتچی
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥  کلمات کلیدی: موفقیت ، کارآفرینی ، برند ، بازاریابی

 [تصویر: kevin-roberts.gif]کوین رابرتس" دوران حرفه ای خود را با مدیریت بازاریابی برندهای بزرگی چون ژیلت وP&G در اروپا و خاورمیانه آغاز کرد. هنگامی که تنها 32 سال داشت رئیس هیات مدیره شرکت پپسی در خاورمیانه شد و سپس همین پست در کانادا به وی سپرده شد. شعار رابرتس، "زندگی در حاشیه" است. او با سفر به نیوزلند به همراه خانواده در سال 1989، وفاداریش به این شعار را به نشان داد. اما هنگامی که در سال 1997 به ساعتچی اند ساعتچی پیوست، به گفته خودش دورانی هیجان انگیز و روحبخش در زندگی برایش رقم خورد.


 
 
ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٤  کلمات کلیدی: روانشناسی ، موفقیت

[تصویر: money_hat.jpg]

1- رویاهای بزرگ در سر بپرورانید. (مارکوس اورلیوس)

فقط رویاهای بزرگ می توانند روح انسانها را به حرکت در آورند


 
استراتژی هلدینگ و شرکتهای مادر
ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٤  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی ، هلدینگ

دانلود رایگان 200 مقاله فارسی استراتژی هلدینگ و شرکتهای مادر

 سایت جامعه هلدینگ های ایران در یک اقدام جالب سعی کرده است تمام مقالات و کتاب های مرتبط با بنگاه داری، مدیریت شرکت های هلدینگ، بنگاه، مادر، دفتر مرکزی را جمع آوری کند.

این مطالب شامل مقالات فارسی و انگلیسی و کتاب های مرتبط است.


 
بررسی الگوهای استراتژی مدیریت دانش و استراتژی دانش در سازمان ها
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی ، مدیریت دانش

مدیریت دانش و استراتژی دانش در سازمان ها

 عنوان مقاله: بررسی الگوهای استراتژی مدیریت دانش و استراتژی دانش در سازمان ها
موضوع: مدیریت دانش
سال انتشار میلادی 2010
وضعیت: تمام متن
منبع: دوماهنامه علمی-ترویجی "توسعه انسانی پلیس"، شماره 27


چکیده:

در مطالعات مدیریت دانش، استراتژی مدیریت دانش و استراتژی دانش مفاهیمی جدید و ابداعی می باشند که اغلب در پروژه های داخل کشور چندان مورد توجه قرار نگرفته است. از همین رو تحقیق حاضر با هدف بررسی و تبیین ضرورت ها، کارکردها و الگوهای مربوط به این دو مفهوم و بیان تفاوت های آن ها در سازمان ها انجام شده است. این تحقیق با روش مطالعات کتابخانه ای انجام شده و ابزار گردآوری اطلاعات در آن فیش برداری از منابع پایگاه های اطلاعاتی شبکه جهانی اینترنت، کتب و مقالات علمی فارسی و لاتین و پایان نامه های مرتبط با موضوع تحقیق بوده است. در این مقاله پس از بیان مسئله و اهمیت آن، الگوهای استراتژی مدیریت دانش و الگوهای استراتژی دانش با استفاده از منابع دست اول بررسی شده است. نتایج تحقیق حاضر نشان می دهد با توجه به تفاوت ماهیت و کارکرد این دو مفهوم، سازمان ها برای انجام پروژه های مدیریت دانش نیازمند تدوین استراتژی مدیریت دانش و استراتژی دانش خود به صورت جداگانه می باشند. استراتژی مدیریت دانش بر مبنای دسته بندی دانش به انواع دانش آشکار (صریح) و دانش پنهان ضمنیتعریف می شود و استراتژی  دانش بیان می کند که سازمان چه دانشی را، با چه عمقی، از چه منبعی و از چه طریقی برای پشتیبانی از برنامه استراتژیک خود بایستی کسب نماید.


 
آشنای با چند تن از شخصیت های مختلف و نخبگان ایرانی
ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳  کلمات کلیدی: مدیریت ، موفقیت ، روانشناسی

حسین اسلامبولچی رئیس شرکت مخابرات آمریکا
[تصویر: hossein-eslambolchi3.jpg]حسین اسلامبولچی ، تا پایان مقطع دبیرستان رادر ایران گذراند ودیپلم خود را از ایران گرفت ،سپس به امریکا رفت . با بالاترین رتبه از دانشگاه کالیفرنیا مدراج لیسانس ،فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته مهندسی برق -مخابرات کسب نمود . در سال 2005 مجله معتبر Business week او را به عنوان الهام بخش ترین رهبر سازمانی قرن 21 شناسایی کرد .

دکتر اسلامبولچی ،به عنوان "مدیر ارشد تکنولوژی "در شرکت AT&T خدمت کرد وعلاوه بر هدایت مدیریت فناوری شرکت AT&T ،وی به عنوان "رییس آزمایشگاه های این شرکت " رهبری تیمی از بهترین مهندسان ودانشمندان جهان را بر عهده داشت. دکتر اسلامبولچی ،بیش از 1000 حق اختراع را به خود اختصاص داه وهمین موضوع باعث شد که او به عنوان ابداع گر سال 2001 معرفی گردد . عنوانی که پیش از این به افرادی چون توماس ادیسون و آلبرت انیشتین داده شده است.

 


 
خط مشی‌ها و اصول اساسیGoogoogle
ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳  کلمات کلیدی: فناوری اطلاعات

به نقل از Google:

در 1 مارس 2012 ما خط‌مشی رازداری و شرایط سرویس خود را تغییر دادیم. ما بیش از 60 خط‌مشی رازداری مختلف Google را کنار گذاشته و یک خط مشی را جایگزین کردیم که بسیار کوتاه‌تر و خواندن آن نیز آسان‌تر است. خط‌مشی و شرایط جدید ما چند محصول و ویژگی را در بر می‌گیرد و خواسته ما را برای ایجاد یک تجربه ساده، زیبا و مستقیم در Google نشان می‌دهد.

این مطالب مهم هستند، بنابراین چند دقیقه وقت صرف کنید و خط‌مشی رازداری و شرایط سرویس به‌روزسانی شده Google را بخوانید و برای خواندن مطالب بیشتر درباره تغییرات به سؤالات متداول ما مراجعه کنید...


 
آموزش کمکهای اولیه
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳  کلمات کلیدی: آموزش

 


 
100 نکته کاربردی برای مدیریت بهتر
ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۳  کلمات کلیدی: موفقیت ، مدیریت ، روانشناسی ، مجله، کتاب، خبرنامه

برگرفته از کتاب 5250 راه برای مدیریت بهتر

نوشته ران کلمن و کیلیزبری

ترجمه محمد محمود

 

1) برای کارمندان ایجاد انگیزه کنید، عوامل انگیزه می‌تواند شخصیت قائل شدن، امنیت، به بازی گرفتن، شرایط کاری خوب و امکان ترفیع باشد.

2) از مدیریت بر مبنای هدف استفاده کنید.

3) از توانایی کامل افراد استفاده کنید، برای کار استانداردهای بالاتر قرار دهید تا افراد را به بسط توانایی خود وادار کنید.

4) هرگز قولی ندهید که نتوانید به آن عمل کنید.

5) همواره مودب باشید تا برای کارمندانتان الگو باشید.


 
آینده پژوهی
ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی ، آینده پژوهی

آینده پژوهی مشتمل بر مجموعه تلاش‌هایی است که بااستفاده از تجزیه و تحلیل منابع، الگوها و عوامل تغییر و یا ثبات، به تجسم اینده‌های بالقوه و برنامه ریزی برای آنها می‌پردازد. آینده پژوهی منعکس می‌کند که چگونه از دل تغییرات (یا تغییر نکردن) «امروز»، واقعیت «فردا» تولد می‌یابد.

آینده پژوهی معادل لغت لاتین «Futures Study» است. کلمه جمع Futures به این دلیل استفاده شده‌است که با بهره گیری از طیف وسیعی از متدلوژی‌ها و بجای تصور «فقط یک آینده»، به گمانه زنی‌های سیستماتیک و خردروزانه، در مورد نه فقط «یک آینده» بلکه «چندین آینده متصور» مبادرت می‌شود.

موضوعات آینده پژوهی دربرگیرنده گونه‌های «ممکن» ،«محتمل» و «مطلوب»برای دگرگونی از حال به آینده می‌باشند.

آینده پژوهی مشتمل بر مجموعه تلاش‌هایی است که بااستفاده از تجزیه و تحلیل منابع، الگوها و عوامل تغییر و یا ثبات، به تجسم اینده‌های بالقوه و برنامه ریزی برای آنها می‌پردازد. آینده پژوهی منعکس می‌کند که چگونه از دل تغییرات (یا تغییر نکردن) «امروز»، واقعیت «فردا» تولد می‌یابد.

آینده پژوهی معادل لغت لاتین «Futures Study» است. کلمه جمع Futures به این دلیل استفاده شده‌است که با بهره گیری از طیف وسیعی از متدلوژی‌ها و بجای تصور «فقط یک آینده»، به گمانه زنی‌های سیستماتیک و خردروزانه، در مورد نه فقط «یک آینده» بلکه «چندین آینده متصور» مبادرت می‌شود.

موضوعات آینده پژوهی دربرگیرنده گونه‌های «ممکن» ،«محتمل» و «مطلوب» برای دگرگونی از حال به آینده می‌باشند.


 
مشکل دنیا این است که ...
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: یادداشت
مشکل دنیا این است که احمق ها کاملاً به خود یقین دارند،
در حالیکه دانایان، سرشار از شک و تردیدند
منتسب به برتراند راسل

 


 
آفتاب ایرونی
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٢  کلمات کلیدی: گالری تصویر


 
سه نکته برای پیدا کردن باطن شرکتتان
ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢۱  کلمات کلیدی: مدیریت

شرایط اقتصادی این روز ها شرکت های زیادی را مجبور می کند که با دقت به کاری که می کنند نگاه کنند. ممکن است تعدادی از آنها مجبور باشند برای تطابق با این شرایط دشوار خودشان را دوباره خلق کنند. در اینجا سه نکته برای پیدا کردن باطن شرکتتان و توسعه یک برنامه برای بازیابی خود ارائه می شود:


 
با صحیفه سجادیه زبور ‌آل‌ محمد آ