آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

پیشگیری از کمردرد با حرکات ساده
ساعت ٩:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: ورزش ، طب سنتی

کثر ما بطور معمول تمام روز رو در اداره یا دیگر محیط های کاری به یک حالت ثابت می نشینیم،در نتیجه آخر شب، وقتی که می خوایم به رختخواب بریم خیلی از ما درد کمی رو در پشتمون احساس می کنیماین مسئله رو نادیده نگیرید…

این درد مختصر بتدریج و براحتی ممکنه منجر به ناتوانیهای زیاد حرکتی یا حتی فوت بشه.نگران نباشید دوستان عزیز، سعی کنید تمرینات زیر رو برای ۱۰ دقیقه هر روز صبح انجام بدیدو این درد مزمن رو از بین ببرید و از یک زندگی سالم لذت ببرید …

 
واژه نامه مدیریت پروژه
ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: مدیریت پروژه ، آموزش الکترونیکی ، دانلود

هماهنگی در تفهیم و تفاهم در گفتار و نوشتار یکی از ضروریات هر دانشی است و معمولا فرهنگ لغت در هر زمینه از گستره دانش وظیفه پاکسازی و این هماهنگی را برعهده دارد. اخیرا موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) برای یکپارچه سازی و تسهیل فهم متون مدیریت پروژه فرهنگ واژگان جدیدی برای مدیران پروژه، طرح و پورتفولیو ارایه کرده است، که با استفاده از آن همگان بتوانند به معانی مختصر و شفافی از عبارات و واژگان اساسی و پرکاربرد مدیریت پروژه، طرح و پورتفولیو دسترسی داشته باشند.


 
علامه جعفری و زیباترین دختر دنیا
ساعت ۳:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: حکایت های آموزنده ، موفقیت ، مذهبی

از علامه جعفری می پرسند چی شد که به این کمالات رسیدی ؟!


 
توییتر ۲۰۱۲ اینفوگرافی
ساعت ۳:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: اینفوگرافی ، شبکه های اجتماعی
توییتر ۲۰۱۲، آمار و ارقام؛ ایران رتبه ۹ در جهان! (اینفوگرافی)

ایده اولیه ارسال پیامک گروهی توسط «جک دورسی» در ژوئن ۲۰۰۶ حال تبدیل شده است به بزرگترین و سریع‌ترین رسانه اجتماعی تبادل اطلاعات در قالب ۱۴۰ کاراکتر! آن‌هم با نام «توییتر»؛ توییتر یک سرویس میکروبلاگ‌نویسی و شبکه اجتماعی آنلاین است که هم‌اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد. جک دورسی دراین‌باره می‌گوید، «فقط یک ۱۴۰ کاراکتر ساده ممکن است دنیا را تغییر دهد!» 
پنج پند از ریچارد برانسون برای شروع یک کسب و کار موفق
ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی:

پنج پند از ریچارد برانسون برای شروع یک کسب و کار موفق

ریچارد برانسون  کارآفرین و سرمایه‌گذار و یکی از میلیاردرهای کشور انگلستان در راس گروه شرکت‌های یرجین (Virgin Group) قرار دارد.

در ادامه پنج پند از ریچارد برانسون را برای شروع یک کسب و کار موفق، با هم می خوانیم:


 
خاطره ای از علی اکبر دهخدا
ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: سخن بزرگان

دعوت سفارت آمریکا از استاد علی اکبر دهخدا برای مصاحبه با رادیو صدای آمریکا 
19 دیماه 1332 تهران

آقای محترم- صدای آمریکا در نظر دارد برنامه ای از زندگانی دانشمندان و سخنوران ایرانی، در بخش فارسی صدای آمریکا از نیویورک پخش نماید. این اداره جنابعالی را نیز برای معرفی به شنوندگان ایرانی برگزیده است. در صورتی که موافقت فرمایید، ممکن است کتباً یا شفاهاً نظر خودتان را اعلام فرمایید تا برای مصاحبه با شما ترتیب لازم اتخاذ گردد . 
ضمناً در نظر است که علاوه بر ذکر زندگانی و سوابق ادبی سرکار، قطعه ای نیز از جدیدترین آثار منظوم یا منثور شما پخش گردد.
بدیهی است صدای آمریکا ترجیح می دهد که قطعه انتخابی سرکار، جدید و قبلاً در مطبوعات ایران درج نگردیده باشد. چنانچه خودتان نیز برای تهیه این برنامه جالب، نظری داشته باشید، از پیشنهاد سرکار حُسن استقبال به عمل خواهد آمد. 
با تقدیم احترامات فائقه :
سی. ادوارد. ولز
رئیس اداره اطلاعات سفارت کبرای آمریکا 

 
مدیریت آهسته Slow management
ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: مدیریت

در دنیای رقابتی امروزی، فشار زیادی برای دستیابی سریع به نتایج و به تبع آن تصمیم‌گیریهای سریع، وجود دارد. مدیران درگیر یک سیر دایمی از تصمیمهای طوفانی هستند که فقط تا بحران بعدی کارساز است و در واقع سازمانها به سرعت از بحرانی به بحران دیگر می روند. در مقابل این روند، در اروپا جنبش جدیدی در حال شکل گیری است که اروپای آهسته نامیده شده است. این جنبش اساسا حس شتاب و سرگشتگی ناشی از حرکت جهانی شدن را- که کمیت را جای گزین کیفیت در همه شئون زندگی کرده است- موردپرسش قرار می دهد. این مقاله با معرفی این جنبش، به تاثیری که این نگرش می تواند بر محیطهای کاری و زندگی بشر در عصر پرشتاب کنونی داشته باشد می پردازد و بر مدیریت آهسته (Slow Management) به عنوان راه حلی برای کاستن از تنشهای شغلی و ابزاری برای خلق ارزش وبالا بردن قدرت ابتکار در حوزه کسب و کار، تاکید می‌ورزد و تولید آهسته و سنجش آهسته را به عنوان ابزارهایی کاربردی در خدمت مدیریت برای شکل دادن به شرکتهای آهسته که زمان استقرار طولانی و رشد نمایی سریع دارند، معرفی می کند.


 
چگونه موفق شویم؟؟؟؟؟؟
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: موفقیت


 
روش های ساده، سریع و بدون دردسر جذب سرمایه برای کارآفرینان در آمریکا
ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۳٠  کلمات کلیدی: موفقیت ، کارآفرینی ، نوآوری

در این نوشته به انواع سرمایه گذاری ها در کسب و کارهای نوپا اشاره شد. یکی از سرمایه گذاری های مهم که در کسب و کارها صورت می گیرد توسط اشخاصی است که به آنها Angel Investor می گویند. 
آنها سرمایه های شخصی خود را در استارتاپها هدایت می کنند. گاهی تا چندین میلیون دلار سرمایه گذاری می شوند. آنها غالبا خود از کارآفرینان قدیمی صنعت می باشند. از آنجاییکه سرمایه گذاری در استارتاپهای Silicon Vley به صورت یک فرهنگ در آمده است و برای آن انواع و اقسام روشها و قوانین مدون وجود دارد لذا پیدا کردن سرمایه گذار Angel برای یک استارتاپ زیاد سخت نیست. او می تواند با یک جستجوی محلی و یا روشهای زیر سرمایه گذار خود را پیدا کند:

برای آشنایی با سرمایه گذاران angel و نقش آنها در کارآفرینی به این مطلب مراجعه نمایید:

 


 
قورباغه را قورت بده!
ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٩  کلمات کلیدی: موفقیت ، آموزش الکترونیکی ، دانلود


 
نصب کیسه هوا روی مجله !
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٧  کلمات کلیدی: بازاریابی ، برند ، مدیریت ، مجله، کتاب، خبرنامه


 
چگونه جلسات کاری مفیدی داشته باشیم
ساعت ٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٧  کلمات کلیدی: مدیریت ، برنامه ریزی ، ارتباط ، جلسات

مدیریت جلسات موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه ، اکثر مدیران از اهمیت آن غافل می شوند و به همین جهت بخشهای مهمی از زمان خود را د رجلسات پیاپی و مختلف سپری می کنند بی آنکه نتیجه ی کافی از آن دریافت کرده باشند . در زیر چند پیشنهاد کاربردی برای موثر تر شدن جلسات آمده است :
برگزاری جلسات کاری سرزنده و لذت بخش، کارآیی جلسه را نیز افزایش می‌‌دهد و بر خلاف آنچه بسیاری فکر می‌‌کنند، در این گونه جلسات خطر ایجاد تنش وجود نخواهد داشت.
مدیریت چنین جلساتی کار چندان سختی نیست و برای برگزاری موفق آن چهار قانون ساده وجود دارد:


 
چالشهای مدیریت آینده
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٧  کلمات کلیدی: استراتژیک ، آینده پژوهی

در آینده نقش مدیریت هزینه استراتژیک (S.C.M) بسیار با اهمیت می گردد. در این راستا. شرکتها باید برای کاهش هزینه ها در آینده فعالیتهای خود را فقط محدود به داخل خود نکنند،کاهش هزینه ها فقط با برنامه های استراتژیک همکاری بین شرکتها میسر خواهدشد. شرکتها باید با واحدهای تولیدکننده، کمپانی های عرضه کننده و همچنین با خریداران محصول خود، برنامه های کاهش هزینه را مشترکاً تدوین کنند.


 
حج آخر امام حسین داستان متفاوتی داشت
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٦  کلمات کلیدی: مذهبی

یا حبیب و یا جمــــــــیل

 

امام حج زیاد رفته بود. پیاده، سواره، گاهی حتی پابرهنه.

اما حج آخرش مخصوص خودش بود.

احرامش با لباس پاره بود.

لبیکش آن طور

طوافش هفت دور نبود، هفتاد دور بود. هفتاد بار، دور خیمه ها گاهی دور شهدا

سعی اش [سعی صفا و مروه] هم خاص بود. از میدان جنگ تا خیمه ها تا جنازه ها

و قربانی که از شش ماهه داشت تا هشتاد ساله نه یکی نه دو تا که بیش از هفتاد قربانی.

حج آخر حسین مخصوص خودش بود، مخصوص زیارت خدا.

هر که خواهان است بسم الله الرحمن الرحیم.

 

 


 
تئوری آَشوب/ بی نظمی
ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٥  کلمات کلیدی: تحول ، خلاقیت ، یادگیری ، فناوری اطلاعات

درچند دهه اخیر انقلاب عظیمی در علوم طبیعی بوده ایم. این انقلاب در شیوه درک و تبیین پدیده ها به وسیله اندیشمندانی صورت گرفته است که درسالیان گذشته تبیین های خودرا درقالب های منظم ومشخص ارائه می دادند. جهان رامجموعه ای از سیستم هایی تصور می کردند که مطابق با قوانین جبری طبیعت به طریقی مشخص و قابل پیش بینی درحرکت است. ازاین رو معتقد بودند معلول ها به صورت خطی برآیند علل خاصی هستند. اکنون آن ها برنقش خلاقانه بی نظمی وآشوب تآکید کرده و جهان را مجموعه ای از سیستم هائی میدانند که به شیوه هایی خود سازمانده عمل می نمایند و پیامدهای این شیوه زندگی وجود حالات غیر قابل پیش بینی و تصادفی است. اما در این شرایط قوانین جبری طبیعی کماکان حاکمیت دارند و پی برده شده که سیستم ها به شیوه ای دورانی عمل می کنند که در آن بی نظمی منجر به نظم و نظم منجر به بی نظمی می شود. امروزه دیگر تصور ساده از نحوه فعالیت جهان جای خود را به تصوری پیچیده و پارادوکس گونه داده است. این علم جدید تئوری پیچیدگی نامیده می شود و جنبه ای از این علم که توجه همگان را به خود جلب کرده است تئوری آشوب یا نظم در بی نظمی نامیده می شود. نظریه "نظم غایی" یا "نظم در بی نظمی" به ما ابزار حل مسائل پیچیده را در محیط پرآشوب و آکنده از تغییر و تحول امروز و فردا می دهد.


 
پیش بینی تکنولوژی؛ جهش در روشنی
ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٥  کلمات کلیدی: آینده پژوهی ، استراتژیک ، موفقیت

درسالهای اخیر، برنامه‌ریزی تکنولوژی به عنوان یکی از اجزای محوری برنامه‌ریزی کسب و کار شرکتها درآمده است به‌گونه‌ای که برنامه‌ریزی تکنولوژی هم در سطح کلان (ملی) و هم در سطح شرکت و هم در سطح راهبردهای کسب و کار مورد نیاز است. در این میان پیش‌بینی تکنولوژی به عنوان نقطه شروع برنامه‌ریزی تکنولوژی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله ضمن تبیین چارچوبهای برنامه‌ریزی تکنولوژی و پیش‌بینی تکنولوژی و ارتباط آنها با یکدیگر،تعاریف ومفاهیم پیش‌بینی تکنولوژی وانتخاب روشهای مناسب پیش‌بینی تکنولوژی مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

 

 

 

 

 


 
چیستی ،چرایی و چگونگی نماز
ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٥  کلمات کلیدی: مذهبی

کتاب: آشنایی با چیستی ،چرایی و چگونگی نماز
مولفین: اکبر سنایی فر، سلمان سلگی
ناشر:معاونت آموزش عقیدتی و سیاسی نمایندگی ولی فقیه در نیروی مقاومت بسیج
حروفچینی و صفحه آرایی: مهرپرداز
شمارگان:50.000 جلد
نوبت چاپ:اول /1384

 

 

مقدمه:
نماز زیباترین جلوه پرستش و والاترین گونه نیایش است و جلوه ای زیبا از بندگی و عبودیت و سرآغاز صعود به رفیع ترین قله های معنویت و معرفت و شناخت الهی و سعادت جاودانی و راهی است به سوی کسب زیبایی های معنوی و برترین درجات خلوص و ایمان ،نماز این ودیعه بزرگ آسمانی ،نور چشم پیامبر(ص)و اولیای دین ،مفتاح بهشت و مطمئن ترین وسیله جهت حضور در برابر حق وکسب رضای اوست و از چنان اهمیت و جایگاهی برخوردار است که با هیچ بیانی نمی توان به ترسیم حتی گوشه ای از آن پرداخت مگر اینکه با تدبر در آیات سعادت بخش قرآن و الهام از معارف بیکران این کتاب آسمانی و نیز فرمایشات گهربار پیشوایان معصوم (ع) ،برخی از ابعاد جهالت و غفلت خویش را نسبت به آن برطرف نموده و به درجاتی از فهم و معرفت نائل شویم.


 
10 ویژگی مدیـر خوب از نگاه بیل گیتس
ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٤  کلمات کلیدی: مدیریت ، موفقیت ، رهبری ، آموزش

اخیرا مقاله‌ای به چاپ رساندم با عنوان 10 ویژگی یک کارمند خوب که بسیاری را ترغیب کرد درباره مشخصات یک مدیر خوب کنجکاو شوند. هرچند یک فرمول جادویی برای مدیریت مناسب و کارآمد وجود ندارد؛ ولی چنانچه شما در موقعیت یک مدیر هستید ممکن است با دانستن این چند نکته موثرتر عمل کنید.


 
استراتژی یا اجرا: کدام مهم‌تر است؟
ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢۳  کلمات کلیدی: استراتژیک ، موفقیت

 


یک بار از زبان یکی از رهبران کسب‌وکار شنیدم که می‌گفت «استراتژی یعنی نتیجه کار.» منظور او این بود که استراتژی تا زمانی که به ایجاد نتیجه‌ای منجر نشده، اهمیت ندارد.

بسیاری از رهبران کسب‌وکار نیز همین اعتقاد را دارند. دلیل این امر اغلب آن است که آنها استراتژی را همان تحلیل کردن می‌دانند و مدیریت اجرایی را انجام عملی کارها و در نتیجه معتقدند انجام کار از تحلیل آن مهم‌تر است. از نظر این افراد، یک استراتژی می‌تواند ادعای بزرگی مثل «استراتژی ما به حداکثر رساندن ارزش مشتری است» یا «استراتژی ما این است که پیشتاز بازار شویم» باشد. چنین استراتژی‌هایی چندان نتیجه‌بخش نیستند.


 
نوبینی و نوگرایی و دریافت واقعی حرکت و تحول در جهان هستی از دیدگاه مولوی
ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٢  کلمات کلیدی: تحول ، مدیریت ، استراتژیک ، مذهبی
 
شماره اس ام اس های مهم و لازم کشور
ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٢  کلمات کلیدی: یادداشت

گرفتن خلافی ماشین :30005151 ( عدد عمودی کنار کارت رو بفرستید)

گزارش اطلاع دادن تخلف تاکسی : 30004246( شماره پلاک ماشین متخلف رو بفرستید)
رهگیری نامه پستی : 2000441 (ابتدا حرف Rرا بنویسید و بعد شماره روی رسید پستی رو )
مشکلات شهری (شهرداری) : 3000137
اعلام نتیجه کنکور شب قبل از قرارگرفتن در سایت سنجش : 2000000 (شماره داوطلبی رو بفرستید)
با خبر شدن از اخبار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه : 10001336
لغت نامه آریان پور : 2000444 Word-to-translate
ایجاد پست در پرشین بلاگ : 300072
گرفتن قبض موبایل : 30009 ( با فرمت زیر بنویسید : تاریخ شروع ؛ تاریخ انتها مثلا 860123 ؛ 860101 یعنی از اول سال 86 تا 23 فرودین ماه)
خدمات بانک ملت : 200033
خدمات بانک اقتصاد نوین : 200050
خدمات بانک سپه:200020 – 200021-200022
خدمات بانک کشاورزی : 2000911- 200093
خدمات بانک سامان : 20000
خدمات بانک صادرات :200060
خدمات بانک تجارت : 200070
( برای استفاده از خدمات بانک ها اول باید در شعب درخواست رو پر کنید)

اطلاعات پرواز : 2000444 : ( با این فرمت : پرواز Flight-code)
نرخ ارزهای رایج : 2000444 با این فرمت : Currency-name
اطلاعات هوا : 1000305 ( پیش شماره شهر مورد نظر بدون صفر رو بفرستید)
ساعت کشورها : 1000392 (نام کشور رو بفرستید)
مکان های دیدنی هر شهر : 1000394
مسافت بین شهر ها : 1000396
آخرین بازی های کامپیوتری : 1000400
جدیدترین نرم افزار ها : 1000401
اطلاع از اینکه دامین مورد نظر رجیستر شده یا خیر : 1000355
بورس – نرخ سهام یک شرکت : 2000444 ---بنویسید : Bourse Company -id
بورس – بیشترین افزایش قیمت : 2000444 ---بنویسید : Bourse high
بورس- کمترین افزایش قیمت : 2000444 ( بنویسید : Bourse low)
اوقات شرعی : 2000916

 
شماره ۱۲ مجله الکترونیکی راه حل کسب و کار Business Solution
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٢  کلمات کلیدی: مجله، کتاب، خبرنامه