آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

اثر رنگ ها در پاورپوینت
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: روانشناسی ، ارتباط ، آموزش ، سخنرانی

رنگ‌هایی که برای پاورپوینت پرزنتیشن‌تان انتخاب می‌کنید می‌توانند به عنوان راهنمایی برای واکنش حسی مخاطبان نیز درک شوند.

اگر از رنگ‌ها به درستی استفاده کنیم، آن‌ها می‌توانند کمک کنند تا مخاطب خودش را با جزئیات مختلف اسلاید ما هماهنگ کند. اما قدرت رنگ‌ها از این فراتر است. در واقع رنگی که شما برای تصاویر انتخاب می‌کنید راهنمای واکنش حسی مخاطب‌تان می‌شود. 
تفاوت کارآیی و اثربخشی
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: کارایی ، اثربخشی ، بهره وری
از مهم ترین اهداف کلی که دولت ها و سازمان ها دنبال می کنند می توان به بهره وری پایدار، نوآوری و کیفیت زندگی اشاره کرد. برای دستیابی به یک هدف، هدفی دیگر ظاهر می شود. بنابراین، اهداف مجموعه ای را تشکیل می دهند که با یکدیگر وابستگی متقابل دارند. برای رسیدن به بهره وری(Productivity) استفاده بهینه از منابع یا کارآیی (Efficiency) و دستیابی به هدف یا اثربخشی (Effectiveness) ضروری است.

پیتر دراکر، معتقد است کارآیی یعنی انجام دادن کارها به نحو شایسته و مناسب و اثربخشی یعنی انجام دادن کارهای شایسته و مناسب، به عبارت دیگر، اثربخشی به گزینش اهداف مناسب مربوط می شود.


 
سایت مهارتهای مطالعه و یادگیری
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: معرفی یک سایت ، آموزش ، یادگیری

سایت مهارتهای مطالعه و یادگیری توسط Joe Landsberger به عنوان یک منبع عمومی/آموزشی رایگان نوشته و راه اندازی شده است. مطالب این سایت تاکنون به 39 زبان زنده دنیا ترجمه و در دسترس شمار زیادی از افراد در نقاط مختلف دنیا قرار گرفته است. 

 

 

 

یادگیری

آمادگی برای مطالعه

انگیزش خود

  1. انگیزش خود/انگیزش خود
  2. انگیزش ذاتی و درونی /انگیزه های بیرونی
  3. انتخاب یک مربی/تعریف و انجام پروژه
  4. نظارت بر روند پیشرفت/نتیجه گیری

 

 


 
بزرگترین کتابخانه دیجیتال جهان
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: فناوری اطلاعات ، مجله، کتاب، خبرنامه
بزرگترین کتابخانه دیجیتال جهان  
علاقمندان از سراسر جهان می توانند به منابع الکترونیکی این کتابخانه از طریق وب سایت آن دسترسی داشته باشند.
 این وب‌ سایت در اداره ی مرکزی یونسکو در پاریس کار خود را آغاز کرد. در این وب ‌سایت کتاب ‌های نادر، نقشه‌ های تاریخی، نسخ خطی، ‌فیلم و عکس از کتابخانه ‌ها و آرشیوهای سراسر جهان ارائه می ‌شود. مراجعه کنندگان به این سایت قادر خواهند بود تا به تمام این موارد به هفت زبان عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی، روسی و اسپانیائی دسترسی یابند.
32 موسسه از برزیل، بریتانیا، چین، مصر، فرانسه، ژاپن، روسیه، عربستان سعودی، و آمریکا برای اجرای این پروژه به یاری سازمان یونسکو شتافتند.
اجرای این پروژه نخستین بار در سال 2005 به وسیله ی بزرگ ‌ترین کتابخانه ی جهان یعنی کتابخانه ی کنگرس آمریکا به یونسکو پیشنهاد شد.کتابخانه ی الکترونیکی جهانی به آدرس:
Or
 
 
در دسترس کاربران می باشد.
 
شرکت گوگل و بنیاد قطر هر کدام با سه میلیون دلار، بنیاد کارنگی با دو ملیون دلار، دانشگاه علم و تکنولوژی ملک عبدالله با یک میلیون دلار و شرکت مایکروسافت با یک میلیون دلار کمک،‌ از جمله پشتیبانان مالی این طرح هستند. کتابخانه دیجیتال جهان جلوه‌های فرهنگی نقاط گوناگون جهان را به صورت چندزبانه و رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد .
  هدف از راه‌اندازی این کتابخانه در چهار محور خلاصه شده است :
 - ارتقای تفهیم و تفاهم میان ملت‌ها و فرهنگ‌ها
 - افزایش ظرفیت و تنوع مضامین فرهنگی در اینترنت
 - فراهم ساختن منابع برای آموزگاران، پژوهشگران و مخاطبان عام 
 - ظرفیت‌سازی برای مؤسسه‌های مشارکت‌کننده برای کم کردن خلا دیجیتالی درون و میان کشورها

 
جدیدترین مقالات در زمینه منابع انسانی
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: مدیریت ، منابع انسانی

جدیدترین مقالات در زمینه منابع انسانی


 
برنامه ریزی توسعه فردی
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: برنامه ریزی ، ارتباط

برنامه توسعه فردی یک برنامه زمانبندی شده مکتوب برای برآورده شدن نیازهای حرفه ای افراد در جهت رشد و توسعه آنهاست. در این برنامه سعی می گردد تا کارکنان با توجه به توانایی ها و قابلیت های خود، در راستای اهداف سازمان و شغل خویش توسعه یابند و بین نیازهای توسعه فردی و وظایف شغلی خویش ارتباطی پویا برقرار کنند. برنامه ریزی نوسعه فردی به عنوان "یک ابزار کاربردی" باعث رشد و ارتقای دانش و مهارت کارکنان از طریق مشارکت فعّال سرپرستان و مدیران می شود که مهمترین ویژگی آن تعامل دوسویه کارکنان و سرپرستان (مدیران) است.

در این مقاله مفاهیم مربوط به برنامه توسعه فردی (ضرورت، تعریف، اهداف و مزایا) اشاره می شود و در ادامه فرآیند 6 مرحله ای از برنامه توسعه فردی (شناسایی اولویت های عملکرد، تعیین ارزیابی نیازهای مهارتی و اهداف توسعه ای، شناسایی گزینه های توسعه و انتخاب فعالیت ها، در میان گذاشتن اهداف توسعه با سرپرستان و بحث با آنها پیرامون اهداف توسعه، اجرا و نظارت بر پیشرفت فرآیند) به تفصیل تشریح می گردد

دانلود مقاله


 
هفت عادت مردمان موثر
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/۳٠  کلمات کلیدی: موفقیت ، برنامه ریزی ، روانشناسی

هفت عادت مردمان موثر


 
هوش کسب و کار چیست و به چه کار می آید؟
ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٩  کلمات کلیدی: هوش کسب و کار ، داده‌کاوی ، فناوری اطلاعات ، برنامه ریزی

هوش کسب و کار(Business Intelligence) که به اختصار BI خوانده می شود، به فرآیند تبدیل داده های خام به اطلاعات کسب و کار و مدیریتی گفته میشود که به مدیران سازمان کمک میکندتا تصمیمات خود را سریعتر و بهتر اتخاذ کنند و بر اساس اطلاعات صحیح، عملکرد سنجیده ای از خود نشان دهند. به کمک هوش کسب و کار میتوان کاوش و تحلیل اطلاعات را ساده نمود.

حجم عظیم داده ها، مشکلی همگانی

بسیاری از شرکت ها حتی شرکت های متوسط معمولا روزانه با حجم انبوهی از داده ها سرو کار دارند که در پایگاه های داده، سیستم های توزیع شده و جاهای دیگر انبار شده است. شاید در وهله اول، کار با پایگاه داده و مدیریت آن، ساده به نظر برسد ولی وقتی به این نکته دقت کنیم که برای مثال، سیستم پرداخت دستمزد کارکنان و سیستم دریافت از مشتری هرکدام به خودی خود یک پایگاه داده محسوب میشوند، آن وقت میتوانیم تا حدودی دشواری کار را درک کنیم.

 


 
تکنولوژی های سازنده آینده
ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٩  کلمات کلیدی: آینده پژوهی ، فناوری اطلاعات ، فناوری ، آموزش

تکنولوژی های جدید جهت ساختن آینده ای راحت، ضروری هستند. اما بدون دانش نو، توسعه ابزارآلات و قابلیت های جدید و نوآورانه، ایمنی و موفقیت آنها را نمی توان تضمین نمود.

۱- انفورماتیک (خودکار کردن آگاهانه) برای افزایش ارزش اطلاعات)
حجم اطلاعاتی که امروزه در اختیار مردم و سازمان ها قرار دارد در تاریخ بشر بی سابقه است و حجم تولید اطلاعات نیز هر روزه به صورت تصاعدی در حال افزایش است. این حجم عظیم اطلاعات خود خطری است که ممکن است باعث ایجاد سردرگمی فزاینده به جای ارزش برای کاربران و در نتیجه کاهش بازدهی گردد.


 
نتایج شگفت انگیز اجرای مهندسی مجدد
ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٩/٢٩  کلمات کلیدی: تحول ، مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار ، فناوری ، استراتژی