آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

شبکه اجتماعی دانش ( شاد )
ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳۱  کلمات کلیدی: شبکه های اجتماعی ، مدیریت دانش ، دانش ، علمی
شبکه اجتماعی دانش ( شاد ) ، به همت  و ابتکار جمعی از نخبگان علمی کشور به منظور به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات و ارتقا سطح علمی کشور و پیشتازی علمی ایران در منطقه و جهان ، با توجه به اهداف سند چشم انداز بیست ساله نظام شکل گرفته است و بستری تعاملی و علمی را میان  اساتید ، نخبگان ، پژوهشگران و محققان ، پزشکان ، مهندسان ، دانشجویان و دانش آموزان کشور فراهم می نماید.
از ویژگی‌های اصلی این شبکه می‌توان به ایجاد پروفایل شخصی برای هر یک از کاربران، امکان ایجاد شبکه ارتباطی میان اعضا و ارتباطات اجتماعی، ایجاد لیست از فعالیت‌های علمی هر یک از اعضا، یافتن منابع علمی و پژوهشگران مختلف در زمینه مورد علاقه کاربر، ایجادگروه‌ها و بلاگ های علمی ، اشتراک گذاری منابع علمی ، امکان بیان نظرات کاربران ، فروشگاه و امکان عرضه و فروش محصولات و خدمات علمی آموزشی ، ارایه نرم افزارهای آموزشی و سایر خدمات ارتباط جمعی می باشد

آدرس شبکه اجتماعی دانش : www.cafescience.ir

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
تکنولوژی فکر – دکتر علیرضا آزمندیان
ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳۱  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، دانلود ، تکنولوژی ، شخصیت

5846Technolojie Fekr  Dr Azmandian دانلود مجموعه تکنولوژی فکر  دکتر علیرضا آزمندیان

۱۰ ساعت سخنرانی دکتر آزمندیان با موضوع “تکنولوژی فکر”

تکنولوژی فکر یک سیستم جدید برنامه‌ریزی در ضمیر ناخودآگاه انسان است که از طریق آن تحولی عظیم در نظام فکر، شخصیت، باورها و روحیه‌ی یک انسان ایجاد می‌شود. این تکنولوژی جدید که اخیرا توسط دکتر علیرضا آزمندیان، بنیانگذار تکنولوژی فکر در ایران ارائه شده و تدریس می‌شود، اثرات شگفت‌انگیزی در کیفیت زندگی شما می‌گذارد و شما با خلق اندیشه‌های زیبا در دنیایی از امید و اعتماد به نفس، زیباترین شخصیت را ازخود می‌سازید و با تلاشی مستمر و آینده‌آفرین به خلق عالی‌ترین دستاوردهای یک زندگی پرحاصل همت می‌کنید.
در این سیستم علمی و تکنولوژیکی با استفاده از پروگرام کردن ضمیر ناخودآگاه، شما می‌توانید نظام باورها و شخصیت خود را از نو بسازید و با استفاده از سیستم مدیریت روحیه از طریق ضمیر ناخودآگاه به دنیایی از آرامش و نشاط برسید و از این رهگذر به خلق اندیشه‌های هدفمند و امیدبخش بپردازید و از زندگی خود یک شاهکار بسازید. دکتر علیرضا آزمندیان با اجرای این سیستم زیبای الهی- انسانی توانسته است بسیاری از زندگی‌ها را متحول کند و انسانهای زیادی را به سعادت و خوشبختی و آرامش و نشاط واقعی برساند. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
دانلود کتاب تکنولوژی فکر اصول سی گانه اعتماد به نفس – علیرضا آزمندیان
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳۱  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، نفس ، احساس ، دانلود

Technology e Fekr Va Osule 30 Gane Etemad Be Nafs 199x300 دانلود کتاب تکنولوژی فکر اصول سی گانه اعتماد به نفس  علیرضا آزمندیان

راوی: راینا منصوری    زمان کل: ۵۸ دقیقه

بخش هایی از کتاب: انسان پدیده ای است که هرگاه احساس کند تنهاست و به جایی تکیه ندارد نگران میشود و روحیه اش افسرده و مضطرب میگردد و اعتماد به نفس خود را از دست میدهد و در مقابل آنجا که به کسی یا چیزی به ویژه از نظر روحی و روانی تکیه دارد احساس آرامش و اعتماد به نفس میکند حال اگر چنین تکیه گاهی برای انسان ذات مقدس پروردگا ر بزرگ باشد مسلم است که چنین انسانی چقدر آرام  مطمئن و صاحب اقتدار و اعتماد به نفس خواهد شد … این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید و توضیحات تکمیلی را مشاهده کنید.

 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اقتصادی
ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳۱  کلمات کلیدی: تکنولوژی ، اطلاعات ، فناوری اطلاعات ، کسب و کار


Technology-eco-dev 
مقایسه تحولات سه دهه اخیر حاکی از آن است که این تحولات نسبت به گذشته تفاوت اساسی دارد که علت اصلی این اختلافها مربوط به انقلابی است که در این دهه ها رخ داده است.

وقوع انقلاب اطلاعات و ارتباطات در این دهه ها باعث شده است که عصر حاضر نیز به نام عصر اطلاعات و ارتباطات نامیده شود. عاملی که باعث به وجود آمدن چنین عصری شده است، «فناوری اطلاعات و ارتباطات» است. این فناوری با فناوریهای عصر انقلاب صنعتی تفاوت اساسی دارد، راه‌آهن جدیدترین فناوری در اواسط قرن 19 بود. راه آهن با اتصال طولانی ترین واگن ها و سریعترین لکوموتیوها باعث تغییر بازارها شد و از این طریق موجب تغییر روش کسب و کار در آن زمان گردید. مزیتهای رقابتی فراوانی برای شرکتهایی که در کنار راه‌آهن قرار داشتند به وجود آورد. با این حال فناوریهای جدید با فناوریهایی مثل راه آهن تفاوت عمده دارد و عامل تفاوت این است که فناوری اطلاعات و ارتباطات تمام حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، دولت، امنیت، بهداشت، اشتغال و... را تحت تاثیر قرار داده است.


 
کارگاه تخصصی مدیریت برند
ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: آموزش ، برند ، روابط عمومى ، بازاریابی

آموزش برندسازی

این دوره تخصصی برند توسط استاد ارجمندم جناب آقای دکتر شفیعی برگزار می شود، به همه علاقمندان موضوع مدیریت برند، بازاریابی و فروش و روابط عمومى  این کارگاه رو توصیه می کنم.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
تک ماکارون چگونه برند شد؟
ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: برند ، تغذیه ، توسعه

غلات و فرآورده های حاصل از آن امروزه نقش بسیار مهمی در تغذیه و تامین مواد مغذی مورد نیاز جوامع انسانی ایفا میکنند. شاید مهمترین فرآورده تهیه شده از غلات، به جهت تنوع در ساختار، شکل، فرمولاسیون، روش نگهداری و طریقه مصرف، محصولات ماکارونی می باشند. ماکارونی از معدود مواد غذایی است که در تمام کشورهای دنیا از کشورهای فقیر تا توسعه یافته با شرایط آب و هوایی مختلف، تمام گروه ها و شرایط سنی متفاوت قابل مصرف می باشد که علت اصلی آن را می توان مغذی بودن و تنوع بسیار زیاد محصولات ماکارونی نام برد.


 
چرا اون خنگه پولدار شد؟ ولی من نشدم؟
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، کسب و کار ، موفقیت
او جسارت حماقت را دارد و این اولین قدم به سوی دانایی است. (جیمز گیبون هونکر)
نکته :پولدارهای خنگ هیچوقت فکر نمی کنند و نمی گویند ” من نمی توانم”، بلکه از خود می پرسند : ” چگونه می توانم ؟ “. کلمه نمی توانم را از واژگان و ذهن خود کنار بگذارید.

این مطلب قابل ذکر است : قدرت خود باوری فرد همیشه بالاترازآن جیزی است که دیگران درباره او فکر می کنند.


 
مدیریت بر سازمانهای نا آرام
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، مدیریت

مدیریت بر سازمان های ناآرام

«مدیریت بر سازمان های ناآرام» در بین کتاب های مدیریتی، اقبال آن را داشته که به چاپ چهارم برسد و این یک اتفاق خوب در بین کتاب های مدیریتی است که باید با دقت دلایل اقبال آن مورد توجه قرار گیرد.
 

مدیریت بر سازمان های ناآرام اثری است از دکتر سید محمد عباس زادگان که انتشارات کویر، ناشر این اثر، نخست این کتاب را در سال ۱۳۷۹ چاپ و منتشر کرد.

«مدیریت بر سازمان های ناآرام» در بین کتاب های مدیریتی، اقبال آن را داشته که به چاپ چهارم برسد و این یک اتفاق خوب در بین کتاب های مدیریتی است که باید با دقت دلایل اقبال آن مورد توجه قرار گیرد.

«مدیریت بر سازمان های ناآرام» عنوان تیزبینانه ای است که دکتر عباس زادگان آن را برگزید. عنوانی که برگرفته از واژگان انگلیسی نیست و حاصل تجربهء سال ها کار در سازمان های بزرگ اجرایی است که وی آن را در پرتو دیدگاه های علمی اما با نگاهی «بومی» کسب کرد.

در باور دکتر عباس زادگان، تلاش برای ایجاد یک چارچوب نظری جهت سازمان دهی و تجربهء نزدیک به ۲۰ سال کار در سطح مدیریت سازمان های بزرگ کشورمان، موجب شد تا مفهوم سازمان های ناآرام، که عمده ترین مشخصات این نوع سازمان های بزرگ دولتی است، در کتاب حاضر شکل بگیرد.

شاکلهء کتاب نیز با درک هوشمندانه ای تدوین شده است. در فصل اول کتاب، چهره سازمان ناآرام معرفی شده است.

دقت نظر نویسندهء کتاب شایسته توجه است چرا که او بر این باور است که بیان این تصویر به معنای آن نیست که تمامی سازمان های ناآرام دارای مشخصات کاملا یکسان و به ویژه برابری با این تصویر هستند، بلکه هر کدام بخشی از مشخصات ارایه شده را دارند.

ویژگی های سازمان ناآرام

صفحهء ۲۱ کتاب را بگشایید تا با سیمای سازمان های ناآرام آشنا شوید. مولف با ظرافت درخور، نشانگان این سازمان را یک به یک ارایه می دهد. آن جا که می گوید: «بررسی اولیهء سازمان های بزرگ دولتی در کشورمان نشان می دهد که این سازمان ها دارای خصیصه های مشترکی هستند که ترکیبی از این خصیصه ها، سازمان هایی را به وجود آورده که می توان آن ها را «ناآرام» خواند.

دکتر عباس زادگان عوامل اصلی شکل دهنده به سازمان ناآرام را در هشت عنوان معرفی می کند. این هشت عنوان عبارتند از:

الف) تغییرات مکرر مدیریت

ب) عدم صلاحیت تخصصی

ج) وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر

د) فرهنگ سازمانی غیرموثر

ه) وجود تضاد و تعارض گسترده

و) پایین بودن انگیزه و رضایت شغلی

ز) فقدان مشارکت

ح) فساد اداری

امتیاز قابل توجه این کتاب در آن است که نگاه خود را به «تشخیص سازمان های ناآرام» محدود نمی کند. اهتمام درآن است که چگونه می توان از این «سازمان ناآرام» به سازمانی با نظم دست یافت. فصل دوم این کتاب، با عنوان فرهنگ سازمانی آغاز می شود.

فرهنگ سازمانی

یکی از عمده ترین روش های کنترل ناآرامی و به نظم کشیدن سازمان آشفته، توجه جدی به فرهنگ سازمانی و شیوه های رهبری فرهنگی است.

صفحهء ۳۵ کتاب با عبارت مزبور، دریچه ای می گستراند تا متکی بر آن، تعریف فرهنگ سازمانی کارکردهای فرهنگ سازمانی، تاثیر شخصیت در سازمان، فرهنگ سازمانی و استراتژی، تفاوت های فرهنگی و مدیریت فرهنگ سازمانی را بررسی کند.

فرهنگ یک سازمان، نقطهء عطفی است که در آن نقطه، فلسفهء سازمانی بر مسایل سازمان تاثیر می گذارد، زیرا در فرهنگ سازمانی است که کارمند، باورها و ارزش های را می یابد. فرهنگ محل تلاقی اخلاق با سازمان است.

در این فصل، برای تفکیک فرهنگ های سازمانی، به تحقیق پژوهشگر مشهور هافستد اشاره شده است که او چهار عامل یا بعد مشهوری را معرفی می کند:

۱)قدرت مداری

۲)محافظ کاری

۳)فردگرایی

۴)مردمسالاری

میزان گرایش سازمان به هر یک از چهار عنصر، ترتیب خاصی از گرایش های سازمانی و فرهنگ را به وجود می آورد.

با عبور از مباحثی نظیر فشار عصبی (استرس)، تعارض، انگیزه ها، فصل ششم کتاب پیش رویتان قرار می گیرد با عنوان رضایت شغلی.

رضایت شغلی

رضایت شغلی تعاریف متنوعی دارد که این کتاب به بخشی از این تعاریف می پردازد.

پس از آن ابعاد رضایت شغلی و عمده ترین نظریه های رضایت شغلی فهرست می شود.

تعریفی که کتاب به صورت کلی از رضایت شغلی ارایه می دهد، چنین است:

رضایت شغلی که نوعی احساس مثبت فرد نسبت به شغلش است، زاییدهء عواملی نظیر شرایط محیط کار، نظام سازمانی شغل، روابط حاکم بر محیط کار و تاثیر عوامل فرهنگی است. بنابراین می توان نتیجه گرفت رضایت شغلی، احساس روانی است که از عوامل اجتماعی نیز متاثر می شود.


 
مهارت حل مسئله شما چطور است؟
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: مهارت ، حل مسئله ، تفکر

روش حل مساله فرایند تفکر منطقی و منظمی است که به فرد کمک می کند تا هنگام رویارویی با مشکلات راه حل های متعددی را جستجو کند و سپس بهترین راه حل را انتخاب نماید. به این ترتیب حل مساله یک فرایند آگاهانه- منطقی- تلاش بر و هدفمند است.

حل مسئله  عبارت است از فرایند شناختی- رفتاری که توسط خود فرد هدایت می شود و فرد سعی می کند با کمک آن راه حل های موثر یا سازگارانه ای برای مسایل زندگی روزمره خویش پیدا کند.

مسئله می تواند ناشی از یک مشکل بیرونی(مثل یک امتحان سخت) و یا از درون فرد نشات گرفته باشد(مثل اهداف، نیازها، تعهدات شخصی).

حل مسئله  ماهرانه مستلزم عبور گام به گام از این مراحل است.


اما مشکلات چیزی است که ما آن را دوست نداریم: استفاده از این راهبرد ها زمان بر است.

نیاز به برنامه ریزی دارد.

ما را مجبور می کند به آینده فکر کنیم.

وبنظر می رسد خیلی دور و نشدنی هستند.


به همین دلیل ، زمانی که با مشکلات مواجه است، بسیاری از ما سعی می کنیم آنها را در کمترین زمان از بین ببریم.. 


 
ابراز وجود کنید
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: مهارت ، ارتباط ، شخصیت ، احساس

 

نام کتاب:ابراز وجود کنید

 

نویسنده:گروه متخصصان  مدیریت

 

برگردان: منصور فلاحتی نوین

 

ویراستار: لیلا لقایی

 

موضوع: قاطعیت(روانشناسی)

ابراز وجود یکی از مهمترین مهارت های ارتباطی است که میتواند میزان افسردگی و اضطراب در شما را کاهش دهد و اعتماد بنفس را جایگزین آن کند.ابراز وجود با رفتار تهاجمی ویا تک روی کردن بسیار متفاوت است و نگرش وروش شما در ارتباط با دیگران است. مشکل درابراز وجود، ارتباط مستقیم با تصویر ذهنی مشخصی دارد که از خود داریم.اینکه شما چه تصویریاز خود دارید و چگونه دوست دارید کارها را انجام دهید و تو قعتان از نتیجه کار چیست دقیقا همان چیزی است که به دیگران نمایش میدهید.راههای متفاوتی برای ابراز کردن خود وجود دارد حتی اگر شما دارای اعتماد بنفس خیلی زیادی دردرون خود نباشید.


 
چگونه تمرینات ذهن آگاهی را آغاز کنیم؟
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳٠  کلمات کلیدی: گوش دادن ، استرس ، ذهن آگاهی ، آموزش

 

ذهن آگاهی به منظورکمک به معلمان و دانش آموزان در مدارس و دانشگاه ها جهت بهبود توجه ، تعاملات با دیگران و درک کردن دیگران به کار می رود.

قضات و وکیل ها نیز برای گوش دادن به شواهد و کمترکردن حواس پرتی ها از ذهن آگاهی استفاده می کنند. در دیگر مشاغل تجاری، صنعتی و آموزشی دیگر نیز ، برای کاهش استرس شغلی ، بهتر شدن تمرکز، ارتباطات، خلاقیت و سازنده بودن ، آموزش ذهن آگاهی انجام می شود.

هم چنین ذهن آگاهی به طور گسترده در درمان اختلالات روانی مثل افسردگی، اضطراب و وسواس و اختلالات جسمی مثل دیابت، بی قراری و کم خوابی و بهبود علائم استرس کاربرد دارد.

اگر شما تازه با ذهن آگاهی آشنا شده اید با خواندن این جملات اندکی درباره فواید آن آموخته اید. حالا زمان آن رسیده که تصمیم بگیرید آن را امتحان کنید.

 


 
کارکردهای مدیریت
ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: طنز مدیریت ، برنامه ریزی ، مدیریت

image029

از  آنجا که امر خطیر مدیریت تا اطلاع ثانوی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و هست و احتمالا خواهد بود؛ بدینوسیله کارکردهای مدیریت جهت استحضار تقدیم می گردد:

۱-سازماندهی : انتخاب نیروهای موافق از  دوستان و آشنایان همفکر و مطیع و پیشنهاد پستها و سمتهای مختلف به آنان جهت انتخاب و افتخار همکاری.

۲ -برنامهریزی : تدوین برنامه های ۱۰ ساله: ۲۰ ساله: ۳۰ ساله و …..؛نوشتن آنها با خط خوش در کاغذ های گلاسه و جلد زر کوب و ارسال آن برای تمامی دفاتر مربوطه و غیر مربوطه  که به علت کسری بودجه و مشکلات جوی دیگر به بایگانی سپرده خواهد شد . البته گاهی هم برای پز دادن و تهیه آمار عملکرد به آن رجوع می گردد.

۳تصمیم گیری : برگزاری دهها ساعت جلسات فشرده بحث و تبادل نظر با افراد کارشناس و غیر کارشناس و کشف بهترین راه حلها و سپس عمل بر طبق رای و نظر خودمان چون دیگران  به جوانب کار احاطه ندارند ومنافع جمع را در نظر نمی گیرند و کلا بی ذوق و بد سلیقه اند.

۴- فرماندهی: در این بخش دستوراتی را که با موبایل به ما ابلاغ شده: با تلفن داخلی به اطلاع کارکنان می رسانیم (البته با تحکم بیشتر و ژست ویژه مدیریتی)

۵کنترل و نظارت : از هر یک از کارکنان می خواهیم که بر کار دیگری نظارت کنند و نتیجه را گزارش دهند و علاوه بر آن چندین مرکز نظارتی نیز ایجاد می کنیم تا بر کل مجموعه نظارت نمایند ؛ سپس گزارش تخلفات کارکنان متخلف را با پست پیشتاز برایشان ارسال می نماییم تا بخوانند و از شیرینکاریهای خود لذت ببرند و به مدیر ما فوقمان گزارش می دهیم که با تخلفات به شدیدترین وجه ممکن برخورد نمودیم!

  منبع : مجله کشکول مدیریت otaghefekr.net

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
۹ مزیت بر‌تر «رایانش ابری» برای کسب و کار
ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: رایانش ابری ، شبکه ، اینترنت ، سرویس

اگر تاکنون از Gmail یا Hotmail استفاده کرده‌اید، عجایب رایانش ابری را تجربه کرده‌اید، اگرچه ممکن است خبر نداشته باشید که از آن استفاده می‌کنید.

رایانش ابری در واقع استفاده از اینترنت برای بکارگیری نرم‌افزار مطلوب به عنوان یک سرویس است. دلیل نامگذاری چنین پدیده‌ای به عنوان «رایانش ابری»، این است که اینترنت از نماد ابر مانند به عنوان یک امر انتزاعی برای زیرساخت‌های پیچیده در نمودارهای سیستم استفاده می‌کند. رایانش ابری، با داده‌های کاربر، نرم‌افزار و محاسبات وی، خدمات از راه دور را به وی ارایه می‌کند. همچنین رایانش ابری با استناد بر تقسیم‌بندی منابع برای دستیابی به صرفه‌جویی مقیاس، مشابه صنایع همگانی (مانند شبکه توزیع برق) در یک شبکه کاربرد دارد.

 


 
سخن بزرگان
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: حکایت های آموزنده ، سخن بزرگان ، پیشرفت ، یادگیری

در هر حرفه ای که هستید نه اجازه دهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار ، شما را به یاس و نا امیدی بکشاند .

در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید . نخست از خود بپرسید :
" برای یادگیری و خود آموزی چه کرده ام ؟ " و سپس همچنان که پیشتر می روید ، بپرسید :
" من برای کشورم ، چه کرده ام ؟ " و این پرسش را آن قدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان انگیز برسید که شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید .
اما هر پاداشی که زندگی به تلاش هایمان بدهد ، یا ندهد ، هنگامی که به پایان تلاش هایمان نزدیک می شویم هر کداممان باید حق آن را داشته باشیم که با صدای بلند بگوییم :
" من آن چه در توان داشته ام انجام داده ام ."

لوئی پاستور

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
کنفرانس یسن المللی مجازی بازاریابی
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: کنفرانس ، بازاریابی ، فضای مجازی

پخش بزرگترین کنفرانس بازاریابی جهان بصورت وبینار در ایران

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 

 

 

 
راهنمای مدیران تازه کار
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، مدیریت ، مدیران ، موفقیت

 

۲۴درس برای تسلط بر نقش جدید به عنوان یک مدیر تازه کار

 

(راهنمای مدیران تازه کار)

مجموعه کتاب های اموزش حرفه ای مک گروهیل

بهار:۹۱-۹۰

انتشارات نی نگار
باهمکاری نشر مرندیز


مترجم:سید هاشم افتخاری

نوبت چاپ:اول۱۳۸۵

شمارگان:۲۰۰۰

چاپ:سروش

شابک:۸-۹-۹۶۸۰۰-۹۶۴
قیمت:۱۲۰۰تومان

   

بخشی از کار شما بعنوان مدیر جدید دادن اطلاعات مفید،به کارمندان است.اما کار به همین حد متوقف نمی شود. فرایند تبادل اطلاعات در زمانی که احساس کنید کارمند می داند برای بهبود عملکرد چه باید بکند ،خاتمه نمی یابد.

این فرایند  زمانی تمام می شود که کارمند داده های شمارا درک کرده و به طور موفقیت آمیز آن را به کار می گیرد. مدیران کارآمد باید هر روز اظهار نظر کنند.این کار می تواند از پاداش دادن تا مشاهده ی بی طرفانه و هشدار جدی را شامل می شود.

اساسا دادن اطلاعات مثبت باید از هر چیز دیگری بیشتر باشد،کارمندان اظهار نظرهای سرپرستان خود را می کاوند،(آنها را به خاطر می سپارند ،ذخیره می کنند ،وبا دوستان وخانواده ی خود در میان می گذارند.)


 
هفت اصل اساسی در تفکر استراتژیک
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: مدیریت ، استراتژی ، اثربخشی ، نوآوری

اصل اول : تناقض‌اندیشی

دنیا همواره مملو از تناقض‌ها بوده و هست. دنیای کسب‌وکار نیز چنین است. اساساً مدیریتاستراتژیک هنر "مدیریت تناقض‌ها و جمع اضداد" است؛ جمع رشد و سودآوری، جمع نوآوری و اثربخشی و ...

یکی از بزرگترین تله‌های مدیریت، نادیده‌ انگاشتن تناقض‌‌ها یا دست‌کم‌گرفتن ضرورت مدیریت آنهاست. پرفسور هنری مینتزبرگ در مقاله‌ ای با موضوع هنر و تکامل مدیریت استراتژیک، مدیران را از افتادن در این تله خطرناک بر حذر داشته است.

 


 
دانلود خلاصه کتابهای مدیریتی
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: دانلود ، کتاب ، معرفی یک کتاب
دیف نام کتاب نویسنده مترجم اصل کتاب
1 تنها بی پروایان پایدارند اندروگرو عبدالرضا رضایی نژاد
2 تمایز یا نابودی جک تراوت میراحمد امیرشاهی
3 تحول روزابت کانتر عبدالرضا رضایی نژاد
4 پنج دشمن کار تیمی پاتریک لنچیونی فضل الله امینی
5 باباد دارا، بابای ندار رابرت کیوساکی، شارون لچن عبدالرضا رضایی نژاد
6 ساختن برای ماندن جیمز کالینز- جری پوراس فضل الله امینی
7 بی واسطه از دل مایکل دل عبدالرضا رضایی نژاد
8 استراتژی اثربخش وفا غفاریان- غلامرضا کیانی ---
9 کاتلر در مدیریت بازار فیلیپ کاتلر دکتر عبدالرضا رضایی‌نژاد
10 مدیران کهنه کار وارن بِنیس مهندس فضل‌الله امینی
11 جهانی شدن لستر تارو مهندس عزیز کیاوند
12 مدیریت از راه ارزشها کن بلانچارد مایکل او کانر دکتر حمید رضا فرتوک زاده
13 مدیریت برخود هیرم اسمیت مهندس کمال هدایت
14 خدایان مدیریت چارلز هندی آذر هوش کهزاد
15 ارزش گذاری سهام آسوات داموداران شرکت تامین سرمایه امین
16 درس هایی از آینده استان دیویس غلامحسین خانقائی
17 کلید های طلایی مدیریت منابع انسانی استیفن رابینز غلامحسین خانقائی
18 مدیریت در ابهام استان دیویس - کریستوفر میر غلامحسین خانقائی
19 مدیریت در جامعه آینده پیتر دراکر غلامحسین خانقائی
20 مدیریت نگرش جان ماکسول فضل اله امینی
21 گام نخست، رهیدن از قانونهای کهنه مارکوس باکینگهام عبدالرضا رضایی نژاد
22 کشف توانمندی ها مارکوس باکینگهام- دونالد کلیفتون عبدالرضا رضایی نژاد
23 صفت های بایسته یک رهبر جان ماکسول عزیز کیاوند
24 کسب و کار بر روی بال اندیشه بیل گیتس عبدالرضا رضایی نژاد
25 10 اصل اثر بخشی استراتژی غلامرضاکیانی ---
26 ثروت آفرینان پیروز لستر تارو عزیز کیاوند
27 استراتژی اثربخش وفا غفاریان -غلامرضا کیانی ---
23 بازآفرینی دولت دیوید اوزبرن- تد گبلر
  فضل اله امینی

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 

 

 

 
12 ویژگی 100 شرکت موفق
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: مدیریت ، موفقیت

 

الگوبرداری از نمونه های موفق در مدیریت ، یکی از موضوعات بحث بر انگیز بوده است . با وجود آن که نظرات موافق و مخالفی در باره الگوبرداری (Bench Marking ) ارائه شده است . با این همه ، دیدگاه هایی که بر ضرورت الگوبرداری از شرکت های موفق تاکید می ورزند ، بسیار بیش از نظرات مخالف الگو برداری است . لورینگ و همکارانش به منظور تعیین الگوی عمل شرکت های موفق ، 100 شرکت موفق آمریکایی را مورد تحلیل قرار داده و شاخص های موفقیت آن ها را فهرست کرده اند .
 
 
 
آنان 12 ویژگی در مورد شرکت های موفق بر شمرده اند که در زیر آمده است :

1- ایجاد حس تعلق گروهی در کارکنان در ایجاد زمینه در کارکنان برای تلقی شرکت به مثابه یک خانواده 

2- ترغیب ارتباطات آزاد و ارائه اطلاعات به کارکنان در زمینه پیشرفت های جدید و تشویق آنان به ارائه پیشنهادات و شکایات . 

3- ارتقای شرکت از درون و ایجاد فرصت برای کارکنان به منظور نقش آفرینی در تولید سرمایه به جای دعوت اشخاص برون سازمانی 
4- تاکید بر کیفیت و ایجاد احساس افتخار و غرور به سبب تولید کالاها و خدمات کیفی 

5- ایجاد فرصت برای کارکنان به منظور تملک سهام و دریافت حق السهم سود از شرکت . 

6- ایجاد ارتباط غیر رسمی میان مدیران ارشد، کارشناسان و کارگران 

7- تامین نیازمندی های شخصی و ابزار کار برای محیط عملیاتی و همچنین طراحی محیط کار خوشایند .

8- تشویق فعالیت های اجتماعی کارکنان از طریق تامین مالی یا هماهنگی با سازمان های فعال اجتماعی برای همکاری با کارکنان .

9- کمک به کارکنان به منظور پیشگیری از امحای ابزار و امکانات 

10 - جابجایی کارکنان بر مبنای ارزشیابی و نظریه کارشناسی مدیریت 

11- تدارک برنامه های ورزشی ، آمادگی جسمانی و برنامه های تفریحی 

12- پرورش مهارت ها و ارائه دانش شغلی از طریق برنامه های آموزشی 

منبع:  کافه ام بی ای

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید. 


 
روانشناسی شخصیت
ساعت ۸:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۸  کلمات کلیدی: شخصیت ، روانشناسی
در دنیای امروز از شخصیت به عنوان اساسی ترین موضوع علم روانشناسی یاد می کنند وشخصیت را محور اساسی در یادگیری  انگیزه  ، ادراک ،  تفکر، عواطف و احساسات  ، هوش و ... می دانند. در زمان حال شخصیت معادل شهرت، حیثیت اجتماعی، خصوصیات جسمی و روانی، متانت وخوشرویی و... می باشد.در این میان برای کسب آگاهی های بیشتر می توانیم به بررسی نظریات مختلف که در طی این 100 سال به دست آمده است بپردازیم.چرا که با دانستن این نظریه ها با دیدگاه ها وعقاید گوناگون نظریه پردازان شخصیت آشنا می شویم. در برابر تحقیقات تجربی و آزمایشگاهی که فقط گوشه‌ها یا جنبه‌های محدودی از شخصیت را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند، این نظریات دربارهﻱ چگونگی تشکیل و تحول شخصیت به بحث و تحقیق می‌پردازند و از فواید دیگر نظریه‌ها این است که نشان می‌دهند، مطالعه و تحقیق در چه زمینه‌ای بهتر است صورت گیرد و این زمینه‌ها و فرض هایی را که در تحقیق شخصیت مهم هستند، معلوم می‌دارند.فایدهﻱ دیگر نظریه‌های شخصیت این است که افکار تازه‌ای به میان می‌آورند و حس کنجکاوی را بر می‌انگیزند و برای تحقیقات دیگر مقدمه می‌شوند و بدین ترتیب به پیش بردن علم کمک می‌کنند. 


 
توافق گروهی
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی:

10 اقدام اساسی در راستای خلق توافق گروهی عبارتست از :

1- دخیل نمودن همه اعضا در فرآیند تصمیم‌گیری  . 

2- اجتناب از مباحثه کورکورانه بر سر طرح خود .

3-ارائه نکات روشن و منطقی. 

4- پی گیری نظرات مخالف و احترام بدان . 

5- با دقت گوش فرا دادن به نکات مطرح شده از جانب دیگران . 

6-بحث و تبادل نظر پیرامون مفروضات اساسی نظرات مخالف . 

7- تسلیم شدن در برابر آن دسته از نظراتی که از شالوده ای مستحکم برخوردارند
8- عدم تغییر نظر خود ، صرفا به دلیل جلوگیری از تنش . 

9- تغییر این دیدگاه که یا باید برنده شوید یا تن به شکست دهید.

10 - اجتناب از پیروی از رای اکثریت ، شیر یا خط کردن، چانه زنی ، متوسط گیری

منبع: دانشنامه اقتصاد و مدیریت

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 

 

 

 
پیاده­ سازی استراتژی سرعت
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٧  کلمات کلیدی: پیاده‌سازی ، استراتژی ، کسب و کار ، موفقیت

حصول اطمینان از آمادگی شرکت برای موفقیت در دوران تلاطم

نوشته دکتر گرام کودرینگتون

کارشناس دنیای نوین کسب و کار و مدیر موسسه Tomorrow Today.uk.com

 

از آنجایی که جهان به سمت پچیده­تر و متلاطم­تر شدن سوق پیدا می­کند، موفقیت هر سازمانی به طور فزاینده­ای به توانایی آنها در توسعه و پیاده­سازی استراتژی­های سرعت بستگی دارد. بدین منظور سازمانها از طریق چشم­اندازشان نیازمند نگهداشت ارزش­­های تعریف شده خویش در جهت حرکت و هدایت به سمت مقصد معین می­باشند، در حالیکه در زمانی مشابه آنها می­توانند یادبگیرند چگونه به طور مداوم روشهای جدید و به‌روز شده دستیابی به اهدافشان را توسعه و پیاده‌سازی نمایند.

ما نقشه‌راهی با مجموعه­ای از جهات دیگر نداریم؛ اما ما قادر هستیم قابلیت satnav gps را برای بازشماری مسیرهایمان برای رسیدن به موفقیت ایجاد نمایم.

پیاده­سازی استراتژی سرعت مدلی توسعه یافته از یافته­های ترکیبی از پروژه­های پژوهشی و تجربیات تیم مشاور استراتژی موسسه tomorrowtoday می­باشد. که این مدل به رهبران کمک می­نماید تا روی ۴ عامل کلیدی تمرکز نمایند و قابلیت‌های سازمان خود را به منظور موفقیت در دنیای سریع و متلاطم توسعه دهند.

نیاز به سرعت

رهبران به طور مستقیم در جستجوی سرعت هستند. پژوهش­ها به طور مداوم، بیانگر وجود رابطه­ای قوی میان سرعت و نتایج کسب و کار هستند. شرکت­های سریع، رشد فروش بالاتر- متوسط ۴۰% بیشتر از شرکت­هایی با سرعت کم-، و سودهای عملیاتی بیشتر – متوسط ۵۲% بیشتر از شرکت­هایی با سرعت کم- دارند. آنها همچنین محل­کاری هیجان‌انگیزتری (برای کارکنان) دارند، و به نظر می­رسد که “همه موارد روشن و جوان “را در شرکت­های خود جذب می‌نمایند. زمانی که شما در حال حرکت سریع و تند به سمت مسیر درست هستید، آنقدر سریع هستید که منجر به پیامدهای کاری مثبتی (برای سازمان) می­شوید. به عنوان تماشاگری که در حال مشاهده فرودهای توفنده اخیر پروازهای شرکت­های بزرگ است، می­دانید که سرعت می­تواند یک سازمان را از هم جدا و پاره­ پاره نماید.

سرعت راهبردی نیازمند حمایت توسط ساختار سازمانیخوب، روشن و منسجم و رهبری چابک می­باشد. مساله این است که دوره بعدی به طور محتمل، یکی از متلاطم­ترین دوران تاریخ اقتصادی است، و این عوامل برای تامین کوتاه مدت مناسب است. بعلاوه، شرکت­ها نمی­توانند به سادگی روی موفقیت­های گذشته یا فرایندهای موجود برای مشاهده، تکیه نمایند. پیتر دراکر، استاد مدیریت بیان می­کند که “بزرگترین خطر در دوران تلاطم، تلاطم نیست، بلکه با منطق دیروز کار کردن است.” جهان در حال تغییر است و این تغییر با سرعت ادامه خواهد یافت، و بنابراین استراتژی­ها، سیستم­ها، فرایندها و ساختارهای ما نیازمند به­روز رسانی می­باشند. در حقیقت اکثر شرکت­هابه آنچه که اینجا شرح داده شد، عمل نمی­کنند و بسیاری از طرحهای استراتژیک شکست می­خورند، یا خیلی کند یا به طور ناکافی پیاده­سازی می­شوند.

لری بوسیدیو رام چاراندر پرفروشترین کتاب­های خود در سال ۲۰۰۲، ” اجرا:نظم و انضباط گرفتن انجام کارها”،” بیان کردند که، کسب و کار به علت فقدان ایده­های خوب شکست نمی­خورد، بلکه دلیل شکست آنها ناتوانی در پیاده­سازی آنهاست.”.

این موضوع در جهان در حال شتاب امروزی، بیشتر صادق است. در واقع، حتی بدتر از آن، تنطیم و پیاده­سازی مناسب استراتژی به منظور کسب- و حفظ- یک مزیت رقابتی در جهان شتابان امروزی به سادگی میسر نمی­شود. بلکه اکنون این امر، با انعطاف پذیری مداوم، سریع صورت می­پذیرد. اجرای سریع، سازگار و موفق هم نیازمند طرحهای بزرگ مقیاس است و هم به پروژه­های کاری روز به روز احتیاج دارد. قابلیت­های انسانی و تفکرات سیستمی نیز، برای موفقیت در هر سطح سازمانی لازم است.

پژوهشسازمان­های موفق

در عرض چند سال گذشته، تعدادی از پروژه­های پژوهشی بین­المللی توجه خود را روی ویژگی­های سازمان­های موفق در زمان‌ تلاطم متمرکز نموده­اند. دو مورد از این پروژه­های پژوهشی به نظر می­رسد، به طور خاص به فعالیت­های اصلی این سازمان‌ها دست یافته­اند. آنها همچنین کتابهایی را با تمرکز روی موضوعات ساختاری و قابلیت­های رهبری منتشر نموده­اند. به اتفاق یکدیگر، آنها مدلی فوق­العاده برای تجزیه و تحلیل سازمان و ساخت توانایی­هایی برای توسعه و پیاده­سازی استراتژی­های سریع هستند. ما این چارچوب­ها را به همراه یک دهه تجربه، به عنوان یک مشاور استراتژی، به منظور توسعه مدلمان بکار گرفتیم.

بنیان اولیه مدل ما در کتاب” سرعت استراتژیک: بسیج افراد، سرعت دادن به اجرا” نوشته دیویس جوکلین[۱]، هنری فریچیت[۲] و ادوین باسول[۳] بنا شده است. نویسندگان این کتاب مدیران انجمن مشاوران نوآوری هستند. پژوهش­شان با واحد اطلاعات نشریه اکونومیست و با استفاده از نظرسنجی­ها و مصاحبه­های انجام شده با صدها رهبر کسب و کار و پرونده­های قطور شرکت­هایی از طیف گسترده­ای از صنایع متفاوت صورت گرفته است.

مدل دوم این چارچوب از کتاب “نتایج: نگه داشتن آنچه خوب است، تعمیر آنچه اشتباه است، و بازنمودن عملکرد عالی” نوشته گری ال. نیلسون[۴] و بروس پاسترناک[۵] حاصل شده است. این دو نویسنده مشاوران موسسه Booz&Co هستند، و پژوهش­شان روی DNA و فرهنگ شرکتی تمرکز داشت. آنها ابزاری به نام نیمرخ DNA سازمانی[۶] را ابداع نمودند که بیش از ۳۰۰۰۰ رهبرانی از سازمانهایی از همه نوع آن را تکمیل نموده­اند ( شما می توانید از این ابزار به صورت رایگان در سایت http://www.simulator-orgeffectiveness.com/booz بازدید نمایید).

آنها پیامشان را بدین صورت خلاصه کردند: “افراد مناسب– عجین با ارزشهای صحیح، مجهز به اطلاعات صحیح، و تحریک شده با مشوق­های درست (در دستان) نیروهای محرک در پشت یک سازمان برنده هستند.”

با ترکیب این دو چارچوب، و اضافه نمودن بینش­هایی از مدیریت تغییر و نظریه سیستم­ها، مدل پیاده ­سازی استراتژی سرعت تبدیل به بهترین در هر دو جهان می­شود. آنطور که به نظر می­رسد مفاهیم سازمانی و ساختاری نیاز دارند تا تنظیم شوند، همچنین آنها روی ملاحظات رهبری خیلی سیاسی، به ویژه آنهایی که به بسیج افراد در سازمان کمک می­نمایند، تمرکز کرده­اند.

 

دانلود متن کامل ترجمه ی مقاله 

منبع: مدیران ایران

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید. 


 
روز پدر مبارک باد
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٢  کلمات کلیدی: جشن

 

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی – ریچارد باخ
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٢  کلمات کلیدی: دانلود ، کتاب صوتی ، مدیریت ، مدیریت تغییر

نویسنده:ریچارد باخ

مترجم:فاطمه محمدی

راوی:بنیامین مستقیمی

mini دانلود کتاب صوتی جاناتان مرغ دریایی  ریچارد باخ

| نخستین کتاب گویای سه بعدی فارسی |

با اجرای بسیار زیبای بنیامین مستقیمی

زمان کل: ۱ ساعت و ۲۳ دقیه

ریچارد باخ جاناتان را در سال ۱۹۷۰ نوشت، داستان مرغ دریایی که نمی خواهد مثل بقیه مرغان دریایی زندگی کند، می خواهد تندتر و بالاتر پرواز کند. اما همنوعانش تغییر را دوست ندارند و او را از جمع خود میرانند. اما به راستی، جاناتان تنها مانده است یا مرغانی که او را راندند؟ سرگذشت این مرغ دریایی بلند پرواز، نزدیک چهل سال است که میلیون ها نفر را محسور خود کرده است. در ادامه می توانید این کتاب صوتی را دانلود کنید.

دوستان لطفا برای شنیدن بهینه ی این کتاب گویا از هدفون و سیستم پخش استریو استفاده کنید

دانلود با لینک مستقیم:

دانلود بخش اول (حجم: ۲۸ مگابایت)

دانلود بخش دوم (حجم: ۲۶ مگابایت)

دانلود بخش سوم (حجم: ۲۶ مگابایت)

(Format: Mp3          Archive Type: RAR)

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
تفکر استراتژیک ، کارکردها و چالش ها
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: تفکر ، استراتژیک ، ریسک ، مدیران
تفکر استراتژیک مدیر را قادر می‌سازد تا بفهمد چه عواملی در دستیابی به اهداف مورد نظر موثر است و چگونه این عوامل موثر برای مشتری ارزش می‌آفریند؟ تفکر استراتژیک را می توان به نوعی قدرت درونی و ذهنی در مدیر تعبیر نمود که با بهره گری از آن ضمن در نظر داشتن شرایط محیط و تحولات محیط ناپایدار جهانی اقدام به اخذ تصمیم و برنامه ریزی نموده و استراتژی های سازمان خود را در محیط کسب و کار ناپایدار و متحول امروز طراحی می نماید .تفکر استراتژیک در دنیای کسب و کار امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بدون این تفکر، تلاشهای سازمان برای دستیابی به استراتژی‌های تدوین شده اثربخش نخواهد بود.

در قرن حاضر سازمانها،نهادها وبنگاه های ارائه کننده خدمات و تولیدات باتوجه به فشردگی و نزدیکی بالای رقابت و نوآوری که برگرفته از جهانی شدن و تغییرات سریع در عرصه های بین المللی می باشد باید به صورتی عمل نمایند که ضمن حفظ بقاء سازمانی ، مزیت رقابتی خود را نیز افزایش دهند و در واقع با پایبندی به تفکر استراتژیک از سمت و سوی مدیریت خرد (در کل سازمان ) فاصله گرفته و مدیریت کلان ( متناسب با فضای سازمان ) را به اجرا درآورند. روند تحولات پیچیده و سریع جهانی سبب شده است که اقتصاد از اتکاء بر دارایی های مشهود به سمت دارایی های نامشهود ( دانش ) سوق یابد ، اینجاست که شبکه پیچیده روابط انسانی در سازمان بر سلسله مراتب پایگانی پیشی می گیرد و در واقع نگرش انسان مدارانه رو به فراز نهاده است.

یعنی امروزه یک مدیر و رهبر باید بداند آنچه در سازمان او مهمتر است تعاملات و روابط پیچیده سازمانی میان افراد است و باید برای اداره امور سازمان ورهبری از این روابط میان خود و کارکنان سازمان به بهترین شکل بهره گرفت و این یکی از ویژگیهای مهم هشت گانه رهبری است.

 


 
شگردهای جدید کلاهبرداری
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: بانک ، کلاهبرداری ، فناوری اطلاعات ، محرمانه
بانک مرکزی در خصوص شگردهای جدید کلاهبرداری مورد استفاده در ماه‌های اخیر هشدار داد. 

بانک مرکزی اعلام کرد که اخیراً مشاهده شده است، اشخاصی با استفاده از فیشینگ تلفنی (تکنیک های مختلف تخلیه اطلاعات از طریق تلفن یا وب سایت های تقلبی) و بکارگیری روش‌های مهندسی اجتماعی و با استفاده از ترفندهای مختلف از کاربران می‌خواهند اطلاعات محرمانه مربوط به کارت یا حساب بانکی خود را از طریق تلفن وارد کرده و دستورات خود را در قالب تلفن گویا به مشتری اعلام کنند. 

به عنوان مثال افرادی طی تماس تلفنی با برخی از مشتریان شبکه بانکی، خود را به عنوان نماینده بانک در امور فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیک معرفی کرده و با شیوه‌های گوناگون مبادرت به اخذ اطلاعاتی نظیر مشخصات شناسنامه‌ای، کدملی، اطلاعات مربوط به حساب از جمله رمز اول و دوم و ... کرده و از این طریق زیان‌های قابل توجهی را متوجه مشتریان بانک‌ها کرده‌اند. 

همچنین افرادی سودجو از طریق ارسال پیامک‌ و دادن وعده اعطای جوایز چند ده میلیون تومانی به مشترکین تلفن همراه، آنان را دعوت به وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی، کد اعتبارسنجی (شماره CVV2) و تاریخ انقضای کارت در سایت‌هایی مانند www.ebank9.com کرده و از این طریق اقدام به برداشت از حساب آنان می‌کنند. 

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب به هموطنان هشدارداد ؛ در دام چنین اقدامات فریبکارانه گرفتار نشوند.
آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
دام شیطان
ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: شیطان ، حکایت های آموزنده
یکی از شاگردان شیخ انصاری (ره ) می گوید: در خواب دیدم که شیطان، بندها و طنابهای متعددی در دست داشت .از شیطان پرسیدم : این بندها برای چیست ؟
پاسخ داد: اینها را به گردن مردم می اندازم و آنها را به سمت خودمی کشانم ; اما روز گذشته که یکی از این طنابها را به گردن شیخ مرتضی انصاری انداختم و او را از اتاقش تا اواسط کوچه کشاندم ، ناگهان شیخ از بند رها شد و برگشت .

بعد از اینکه از خواب بیدار شدم ، در تعبیر آن مانده بودم . نزد شیخ رفتم و ماجرا را عرض کردم ;

ایشان فرمود:«شیطان راست گفته است ; چون دیروز قرار بود من بخاطر اینکه پولی نداشتم ، از سهم امام (ع ) بردارم . با خود گفتم یک ریال از مال امام زمان (عج ) نزدم موجود است و هنوز وقت مصرف آن نرسیده است. آن را بعنوان قرض بر می دارم و بعدا” پس می دهم . یک ریال را برداشتم و از منزل خارج شدم. ناگهان به خود گفتم از کجا که بتوانم این قرض را ادا کنم ؟

در همین اندیشه بودم که تصمیم قطعی گرفتم و به منزل برگشتم . چیزی نخریده و آن پول را سر جای خود گذاشتم ».

زندگانی و شخصیت شیخ انصاری (ره )، ص 88; به نقل از سیمای فرزانگان، ص 430.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

 

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
طراحی خدمات چیست؟
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: طراحی خدمات ، مدیریت ، روانشناسی ، تفکر
 523-300x199[1]طراحی خدمات به صورت کلی استفاده از طرز فکر و مهارت های کلیدی طراحی برای یافتن راه حلی در بهینه سازی یا ابداع خدمات جدید است. به صورت جزئی تر طراحی خدمات رشته ای است که تلاش می ‏کند تا خدمتی جدید به وجود آورد یا خدمات موجود را بهینه سازد تا برای مشتریان مفید (Useful) قابل استفاده (Usable)، دلخواه (Desirable) و برای سازمان‏ ها کارآمد (Efficient) و کارگر(Effective) و متمایز (Distinctive) باشد.

 طراحی خدمات زمینه ای چند رشته ای دارد و حوزه های در حال تعامل در آن بسیار بیشتر از طراحی محصولات است زیرا حوزه های طراحی محصول را شامل شده و جدای از آنها در حوزه های مدیریت سازمان، طراحی تجربه، طراحی تعامل، بازاریابی خدمات، روانشناسی رفتاری، قومیت شناسی، مدیریت فرآیندها، برنامه ریزی ارتباطات نیز وارد می شود.

در اینجا توجه به یک نکته بسیار حائز اهمیت است؛ یک طراح با وجود نیاز به مطلع بودن از اصول و قابلیت های رشته های ذکر شده، نمی تواند به تمامی این رشته های علمی و تخصصی تسلط کامل داشته باشد، پس مهمترین مهارت طراح خدمات، کار گروهی با ذینفعان و با تیم طراحی است. استفاده از تفکر طراحی در زمینه ای چند رشته ای و در تعامل گسترده با افراد مختلف چه در سازمان، چه به عنوان کاربر بالقوه یا بالفعل و چه با اعضای تیم طراحی باید مؤثر و مفید صورت بگیرد تا بتواند به درستی مدیریت شده و به نتیجه مطلوب ختم شود.

ویژگی های طراحی خدمات:

بریجیت میگر تفکر اولین دکترای طراحی خدمات چند ویژگی طراحی خدمات را اینچنین ذکر می کند:

 1. انسان محوری Human Centered Design
 2. ایجاد خدمات به صورت مشارکتی Co-Creative
 3. تعامل میان رشته ای Interdisciplinary
 4. کلی نگری Holistic View
 5. ایجاد تغییرات اساسی از دید مشتری Radical Innovation
 6. تفکر و بیان تصویری Visual Thinking
 7. الهام بخشی برای تغییر Inspiring

چند شرکت طراحی خدمات:

 • Engine : http://www.enginegroup.co.uk/
 • Live Work: http://www.livework.co.uk/
 • IDEO: http://www.ideo.com/
 • Design Council: http://www.designcouncil.org.uk
 • Thinkpublic: http://thinkpublic.com/
 • Saren: http://www.seren.com/
 • Frontier service design: http://www.frontierservicedesign.com/
 • Kite: http://www.kiteconsultants.eu/

چند دانشگاه دارای رشته طراحی خدمات:

 • Koln (آلمان)
 • Politecnico di Milano (ایتالیا)
 • Domus (ایتالیا)
 • Linkoping (سوئد)
 • Carnegie Mellon(آمریکا)
 • Savannah College of Art (آمریکا)
 • Plymouth University (انگلستان)
 • Westminster (انگلستان)
 • Ravensbourne  (انگلستان)
 • Lucerne University (سوئیس)
منبع:    http://sdinnovation.ir
آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
همایش نوآوری سازمانی
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: همایش ، نوآوری ، بالندگی ، توسعه

 

سمینار نوآوری سازمانی

برنامه سمینار نوآوری

روز ۱۱ خرداد ، همایش نوآوری سازمانی درباره بنیان‌های سازمان با حضور امیر مهرانی ، محمدرضا شعبانعلی، سعید شهباز مرادی و خانم بلینا رافی پایه‌گذار مفهوم Thrivability خواهند بود

سمینار شامل دو نشست نقش‌آفرینی موثر سازمانی (ساعت ۹ صبح تا ۱۳) و نشست بالندگی فراتر از توسعه پایدار (ساعت ۱۵ الی ۱۹) خواهد بود.

اطلاعات بیشتر را می‌توانید در سایت سمینار مطالعه کنید و می‌توانید از طریقاین لینک در نشست‌ها ثبت‌نام نمایید.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
کارآفرینی استراتژیک
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: کارآفرینی ، مدیریت استراتژیک ، کسب و کار ، دانش

پیچیدگی‌های کسب و کارهای امروزی در کنار تحولات بازارهای مالی دنیا، ضرورت ارائه‌ی راهکارهای مناسب جهت تحقق اهداف سازمان را به امری ضروری تبدیل کرده است. بر همین اساس در دو حوزه‌ی مدیریت استراتژیک و کارآفرینی، حرکت‌های درخور توجهی از سوی پژوهشگران و صاحبان کسب و کار به منظور ترکیب جنبه‌های مشخص این حوزه‌ها صورت گرفته‌ است.

همان طور که می‌دانیم کارآفرینی به عنوان کانالی برای انتشار دانش و فراهم کردن رابطه‌ی گمشده‌ی بین سرمایه‌گذاریِ مبتنی بر دانش و توسعه‌ی رشد اقتصادی خدمت می‌کند [1] و مدیریت استراتژیک یک فرایند است که چگونگی انجام کارهای اصلی یک سازمان را هدایت می‌کند، رشد پایدار یک شرکت را به طور خاص تضمین می‌کند و زمینه‌ای را برای توسعه و اجرای استراتژی فراهم می‌کند که سبب پیش‌برد فعالیت‌های شرکت می‌شود.[2] حال باید دید چگونه این دو مفهوم به یکدیگر گره خورده و مفهوم جدیدی را به وجود می‌آورند.


 
آداب غذا خوردن
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: تغذیه ، طب سنتی ، سبک زندگی ، بهداشت

یکی از موضوعات مهمی که در منابع دینی ما وجود دارد رعایت بهداشت تغذیه و آداب آن است. حضرت زهرا سلام الله علیها نیز به موضوع تغذیه توجه ویژه و نگاه خاصی داشته و به ابعاد روحانی و جسمانی تغذیه توأمان نگریسته اند. این موضوع را از بیانات ایشان در این مورد به خوبی می توان دریافت. 
حضرت فاطمه سلام الله علیها در باره رعایت بهداشت و اهمیت پاکیزگی بدن می فرماید:

لایَلُومَنَّ امْرُءٌ إلاّ نَفْسَهُ، یَبیتُ وَ فى یَدِهِ ریحُ غَمَرٍ؛

کسى که بعد از خوردن غذا، دست هاى خود را نشوید دستهایش آلوده باشد، چنانچه ناراحتى برایش بوجود آید، کسى جز خودش را سرزنش نکند. (1)

آن حضرت در روایتی دیگر به طور دقیق و کامل آداب و بایستگی های غذا خوردن را اینگونه بیان می کنند: ….در غذا دوازده خصلت هست که بر هر مسلمان لازم است آن را بداند : چهار تا فرض (واجب) ، چهار تا از آنها سنت (مستحب) و چهار تای آن تأدیب (از آداب) است : اما آن چهار تا که فرض است :

 • معرفت
 • رضا
 • بسم الله
 • گفتن و شکر

اما سنت : شستن دستها قبل از غذا ، نشستن بر جانب چپ و خوردن با سه انگشت و خوردن غذای مانده در انگشتان ؛ اما تأدیب : خوردن از مقابل خود ، لقمه کوچک برداشتن ، خوب جویدن و کمتر نگاه کردن به چهره مردم.(2)

با تعمق در این روایت به خوبی در می یابیم که ایشان ضمن توجه دادن به پروردگار و نعمتهای او ، رضایت به نعمت را مطرح می نمایند که علاوه بر ابعاد معنوی بر سلامت روح نیز بسیار موثر است، رضایتمندی از نعمتهای پروردگار می تواند ما را در نیل به آرامش به ویژه در حین تغذیه و دور ماندن از بسیاری از بیماریها یاری رساند، ذکر نام خدا در ابتدا و انتهای خوردن نیز تاثیری بسزا در کسب آرامش جسم و روح دارد و تاثیرات شگرف دیگر ذکر نام خدا که در کتابها و مقالات متعدد نمونه های آن آمده است.
بدون شک پیروی از این دستورالعمل می تواند به اصلاح سبک زندگی ما درتغذیه صحیح انجامیده و الگوی درستی از تغذیه مناسب به دست دهد. 

پانوشتها:
1. کنزل العمّال : ج 15، ص 242، ح 40759
2. سیره اخلاقی و سبک زندگی حضرت زهرا (س)/ صفحه 2

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
روانشناسی رنگ
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢۱  کلمات کلیدی: روانشناسی ، برند ، بازاریابی ، رنگ

روانشناسی رنگ یکی از جالب‌ترین و جنجالی‌ترین جنبه‌های بازاریابی است. دلیل این امر چیست؟ بیشتر مکالمات امروز در مورد رنگ‌ها و جذبه آن، احساسات، شواهد داستان‌گونه و تبلیغاتی را دربرمی‌گیرد که در مورد «رنگ و ذهن» ادعاهای فراوانی را مطرح می‌کنند.

برای متعادل کردن این روند و علاج درست عنصری جذاب از رفتار انسان، تحقیق معتبری در مورد تئوری رنگ و جذابیت‌های آن صورت گرفته است که جزئیات آن را می‌خوانیم.

 
هوش معنوی Spiritual Intelligence
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: هوش معنوی ، هوش هیجانی ، هوش ، تحول
در دو دهه اخیر روانشناسیدین و مطالعه موضوعات  معنوی  به طور فزاینده ای مورد توجه روانشناسان قرار گرفته است.
بیشترین مطالعات صورت گرفته در حوزه روانشناسیدین تحقیقات مربوط به رابطه دین و معنویت با سلامت روان است که یک رابطه مثبت بین باورهای  دینی و معنویت با سلامت روان افراد یافت شده است .
در چند سال اخیر مفهوم جدیدی وارد حوزه روانشناسیدین شده که همان مفهوم هوش معنوی است . هوش معنوی  مجموعه ای از توانائیها برای بهره گیری از منابع و موضوعات دینی و معنوی است که می تواند کارکرد و سازگاری فرد را پیش بینی کند.
برای انتخاب راه درست از میان راههای  موجود در بحث معنویت و عرفان و تشخیص راه درست از غلط یا عرفان  صحیح از کاذب به ابزاری نیاز است که مهمترین  آن هوش معنوی است .

 
کتاب کوچک حافظه برای مدیران
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، حافظه ، بانک ، مسئولیت اجتماعی

 شرکت توسن در راستای حمایت از نشر کتاب‌های آموزشی و مفید برای مدیران، کتاب کوچک حافظه برای مدیران نوشته‌ی Vicki Culpin  و ترجمه علیرضا صالحی درجزینی را در مجموعه کتاب‌های حمایتی خود قرار داد و به بازار نشر معرفی نمود.

کتاب مذکور حاوی راهکارهای علمی و نکات مدیریتی در جهت افزایش قدرت حافظه و بهبود عملکرد مدیران و کارشناسان است.

 در مقدمه‌ی این کتاب از سوی توسن آمده است:

 امروزه مفاهیم مدیریت نه تنها در بین مدیران ایرانی، بلکه برای همه ذینفعان موسسات بزرگ، سازمان‌ها و شرکت‌ها (خصوصا ارائه دهندگان خدمات، نظیر بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری) جذاب و مقبول است که نشان از بلوغ شهروندان ایرانی دارد. شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین (توسن)، ارائه دهنده نرم‌افزارها و راه‌حل‌های نوین فناوری اطلاعات به بیش از نیمی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کشور، با درک این نیاز و در راستای اهداف بنیادی خود که ایجاد نوآوری، ارتقاء فرهنگ و جایگاه نام ایرانی و افزایش رفاه مردم از طریق ایفای نقش موثر در بهبود ارائه خدمات مالی می باشد، اقدام به انتشار دانش می‌نماید.

گسترش آموزش فن‌آوری بانکی در دانشگاه‌ها، همکاری با مراکز خیریه، حمایت از رویدادهای دانشگاهی، حمایت از رسانه‌ها و تعامل علمی و تخصصی با رسانه و انجمن‌ها از جمله محورها و فعالیت‌هایی ست که تاکنون در حوزه‌های مختلف به خصوص مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت انجام شده است.

این شرکت با تلاش بیش از 500 نفر نیروی متخصص و نخبه و 13 شرکت زیر مجموعه خود (بالغ بر 1200 نفر پرسنل) علاوه بر اینکه خدمت‌رسانی در حوزه بانکی و فناوری اطلاعات را هدف گرفته است، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود این مجموعه را به خوانندگان محترم تقدیم نموده و موفقیت روز افزون را برای ایشان آرزومند است.

 

مطالعه این کتاب به همه مدیران و علاقمندان به این حوزه توصیه می شود.

 

منبع:   توسن

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


 
چگونه نزد مدیر خود محبوب و مقبول باشیم؟
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: حکایت های آموزنده ، اطلاعات

می گویند سلطان محمود غلامی داشت به نام ایاز که  برایش ارزش زیادی قائل بود و کار سلطان به مزاق درباریان مخصوصا وزیران و صاحب منصبان خوش نمی آمد و دنبال فرصتی می گشتند تا از سلطان گلایه کنند. روزی همه وزیران و بزرگان دربار با جناب سلطان به شکار رفته    بودند. وزیر اعظم به نمایندگی از بقیه پیش سلطان محمود رفت و گفت: چرا شما غلام خود ایاز را با وزیران خود در یک مرتبه قرار می دهید و از او در امور دولتی و کشوری مشورت می طلبید و اسرار حکومتی را با او در میان می گذارید؟ دلیل این کار چیست؟ 
سلطان گفت: آیا واقعا  می خواهید دلیلش را بدانید؟
وزیر پاسخ داد آری. سلطان محمود هم گفت پس تماشا کنید. سپس ایاز را صدا زد و گفت: شمشیرت را بردار و برو شاخه های آن درخت را که با اینجا فاصله دارد ببر و تا صدایت نکردم سرت را هم برنگردان. ایاز اطاعت کرد و رفت.

سپس سلطان رو به وزیر اولش کرد و گفت: آیا آن کاروان را می بینی که دارد از جاده عبور می کند؟ برو و از آنها بپرس که از کجا می آیند و به کجا می روند. وزیر رفت و برگشت و گفت: کاروان از مرو می آید و عازم ری می باشد. سلطان گفت: آیا پرسیدی چند روز است که از مرو راه افتاده اند؟ وزیر گفت: خیر

سلطان به وزیر دومش گفت: تو برو بپرس. وزیر رفت و پس از بازگشت گفت: یک هفته است که از مرو حرکت کرده اند. سلطان گفت: آیا پرسیدی بارشان چیست؟ وزیر گفت خیر.

سلطان به وزیر سوم گفت تو برو و بپرس. پس وزیر رفت و برگشت و گفت پارچه و ادویه هندی به ری می برند.سلطان گفت: آیا پرسیدی چند نفرند؟....

و به همین ترتیب سلطان محمود کلیه وزیران را به نزد کاروان فرستاد تا از کاروان اطلاعات جمع آوری کنند.سپس سلطان ایاز را صدا زد که بیاید.

ایاز بی خبر از همه چیز که مشغول بریدن درخت و شاخه هایش بود آمد. سلطان به ایاز گفت: آیا آن کاروان را می بینی که از جاده عبور می کند؟برو و از آنها بپرس که از کجا می آیند و به کجا می روند. ایاز رفت و بازگشت و گفت از مرو می آیند و عازم  ری هستند. سلطان گفت: آیا پرسیدی چند روز است که از مرو راه افتاده اند؟ گفت بله پرسیدم گفتند یک هفته است. سلطان گفت: آیا پرسیدی بارشان چیست و چند نفر هستند؟ ایاز گفت بله پرسیدم گفتند پارچه و ادویه هندی و 25 نفر هستند.همگی مرد و دو بیمار هم در در کاروان وجود دارد....

و بدین ترتیب ایاز تمام سوالات سلطان محمود را بدون آنکه دوباره نزد کاروان برود جواب داد. سلطان در پایان به وزیران و مقامات گفت: حالا فهمیدید چرا ایاز را دوست دارم.

منبع: +
آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
چگونه خود را به‌کار وا داریم، وقتی نمی‌خواهیم
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: مشتری ، استراتژی ، استرس ، پروژه

چگونه خود را به‌کار وا داریم، وقتی نمی‌خواهیم

پروژه‌ای دارید که همیشه آن را به تعویق می‌اندازید. زمان اتمام آن نزدیک است و شما هیچ کاری درباره آن انجام نداده‌اید یا یک مشتری دارید که باید با او تماس بگیرید، اما می‌دانید که از او فقط شکایت و گلایه خواهید شنید و وقت گرانبهایتان تلف خواهد شد
می‌توانید تصور کنید اگر بتوانید خود را به کارهایی که نمی‌خواهید، ولی باید انجام دهید وادارید، چقدر احساس گناه، استرس و استیصال در شما کاهش می‌یابد؟ لازم به توضیح نیست که در این صورت چقدر خوشحال‌تر خواهید بود و عملکرد بهتری خواهید داشت.

خوشبختانه در صورت داشتن استراتژی مناسب می‌توانید از رها کردن کارها اجتناب کنید، اما اینکه از کدام استراتژی استفاده کنید در درجه اول بستگی به این موضوع دارد که چرا از انجام آن کار سر باز می‌زنید:
دلیل اول: به این دلیل از انجام کاری امتناع می‌کنید که از گیج شدن و بروز اشتباه در آن وحشت دارید.


 
دو مفهوم مدرن برای خلاق و نوآور کردن سازمانتان
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: خلاق ، بداهه‌ی کاربردی ، مسئولیت اجتماعی ، بالندگی

بالندگی یا Thrivability یک مفهوم نوین است. مفهومی که در آن روش‌ها و ساختار رشد و بالندگی موجودات زنده و سیستم‌های طبیعی استخراج شده و برای رشد و بالندگی سازمان‌ها به کار گرفته می‌شود.

سؤال اصلی اینجاست که اگر به سازمان خود به عنوان یک موجود زنده نگاه کنید، ساختار و فرآیندهای آن را چگونه طراحی خواهید کرد؟

خانم Michelle Holiday، ارائه کننده‌ی این مفهوم، پس از سالها مشاوره‌ی مدیریت، بخصوص در حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها، متوجه شد که مفاهیم توسعه‌ی پایدار و پایداری در کل روی سیستم‌ها و سازمان‌ها تأثیر اساسی نمی‌گذارد و تغییرات ایجاد شده توسط تفکر در مورد پایداری آنقدر آهسته و محتاطانه است که نمی‌تواند به رشد تکنولوژی و کسب‌وکار رسیده و از تخریب محیط زیست و اجتماع جلوگیری کند.

خانم هالیدی مدتی فعالیت‌های خود را کنار گذاشته و به تحقیق در حوزه‌ی بیولوژی روی آورد تا بفهمد موجودات زنده چگونه میلیاردها سال تکامل یافته و رشد کرده‌اند و در این مدت نه تنها به طبیعت و محیط اطراف این سیستم‌ها آسیبی نرسیده، بلکه همزیستی بین گونه‌ها و اکوسیستم‌ها به وجود آمده و کل طبیعت بالندگی و رشد خود را حفظ کرده‌اند؛ تا زمانی که ما انسان‌ها شروع به تخریب و دست بردن در طبیعت کرده‌ایم.

نتایج این تحقیق شگفت آور بود. با تحلیل ویژگی‌های اصلی سیستم‌های زنده مشخص شد که همه دارای 4 ویژگی کلی هستند:


 
شبکه سازی ،کلید طلایی ارتباطات
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧  کلمات کلیدی: شبکه ، کسب و کار ، ارتباط ، مذاکره

 تعریف شبکه

برای برخی افراد ، شبکه سازی (انسانی) صرفا به معنای ملاقات ، تشکیل جلسات و یا ارتباط با اشخاص جدید برای همکاری و مذاکره است. در این تعریف ، شبکه سازی محدود به برقراری یک ارتباط تجاری بین دو طرف می باشد که در آن هر یک از طرفین در جستجوی منافعی برای خود هستند و حاصل این ارتباط یا به نوعی همکاری منجر میگردد و یاطرفین از برقراری ارتباط مجدد با یکدیگر منصرف می شوند. چنین تصوری باعث می شود تا از اهمیت شبکه سازی غافل شویم. این فیلم، تعریف گسترده تری برای شبکه سازی ارائه میدهد. در حقیقت شبکه سازی یک مهارت عمده و مهم در زندگی ئ کسب و کار است و از این مهارت می توان در امور تجاری ، سازمانی و یا شخصی استفاده نمود.

شبکه و برقراری ارتباطات

منظور از برقراری ارتباطات بین افراد در شبکه سازی ، ایجاد یک ارتباط و تعهد بلند مدت است که موجب می شود افراد نسبت به خود و سایرین شناخت بهتری پیدا نموده و کارهایی را با کمک دیگران انجام دهند که به تنهایی از عهده ی انجام آن بر نمی آیند. بنابراین در این کتاب می خواهیم نشان دهیم که چگونه یک نفر می تواند به صورت سازمان یافته ، شبکه سازی موثر را به عنوان استراتژی و سیاست فردی خود انتخاب نماید. شبکه سازی دارای نقش کلیدی در برقراری ارتباط با طیف وسیعی از افرادی است که میتوانند شما را جهت کسب اهداف و موفقیت های بیشتر یاری دهند. اهداف و موفقیت هایی که برای شما اهمیت زیادی دارند.

مزایای شبکه سازی

شبکه سازی موثر مزایای بسیاری دارد ، برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

 • کم هزینه ترین و موثرترین ابزار بازاریابی است.
 • اگر ارتباطات شبکه ای را جایگزین تماس های تلفنی ساده و بی روح کنید در ۸۰ درصد موارد ، نتایج بهتری خواهید گرفت.
 • ۷۰ الی ۸۰ درصد افراد شغل مورد نظر خود را از طریق این گونه شبکه ها پیدا میکنند.
 • هر شخصی که با او ارتباط دارید حداقل با ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر دیگر ارتباط دارد و این افراد به صورت بالقوه میتوانند شمارانیز یاری دهند.
 • هر شخصی در جهان که مایل به ملاقات یا تماس با او باشید ، حداکثر از طریق پتج یا شش ارتباط شبکه ای در دسترس شما خواهد بود.

مزایای شبکه

اگرچه ممکن است دلایل ذکر شده کافی نباشند ، اما بدانید هنگامی که یک ارتباط سالم و فعال در شبکه برقرار می نمایید ، منابع وسیعی با حداقل قیمت در اختیار شما قرار میگیرد.این ارتباط خوب میتواند شمارا در رسیدن به اهدافتان کمک نماید ، اهدافی که رسیدن به آنها ، به تنهایی کار بسیار مشکل و دور از دسترسی است. نکته کلیدی این است که شبکه سازی ، هزینه انجام کار ها را کاهش میدهد. به خاطر داشته باشید ، شبکه سازی یک راه سریع و آسان برای بهتر کردن اوضاع در کوتاه مدت نیست ، اما میتواند برای افرادی که انرژی و زمان خود را صرف سرمایه گذاری در این راه نموده اند ، نتایج بسیار سودمندی داشته باشد.

شبکه سازی

مراحل چهارگانه

شبکه سازی موثر شامل چهار مرحله زیر می باشد :

۱)      سرمایه گذاری investing

2)      نگهداری keeping

3)      یادگیری learning

4)      پرورش nurturing

اگر حرف اول کلمات انگلیسی معادل این مراحل را کنار هم بگذاریم لغت (link) و یا (ارتباط) درست می شود که به خاطر سپردن آن بسیار آسان است. به طور کلی آنچه در شبکه سازی بیان می شود (ارتباط موفقیت آمیز افراد با یکدیگر است).

مفهوم شبکه سازی

بسیاری از تعاریف شبکه که در صفحه ی بعد آمده است ممکن است باعث تعجب شما شود ، زیرا بر اسا س این تعاریف ، حضور در شبکه به عنوان نوعی از خود گذشتگی مطرح شده ، که در آن افراد بیشتر ارائه کننده و به اشتراک گذارنده خدمات هستند تا اینکه صرفا بخواهند گیرنده خدمات باشند.

تعاریف شبکه سازی

 • قدرتی است که از روحیه همکاری و به اشتراک گذاشتن توانمندی ها حاصل می شود.
 • تمایل اینکه به خودمان ، ارتباطاتمان و افرادی که با ما ارتباط دارند احترام بگذاریم.
 • راهی است تا آنچه را که داریم و یا از آن اطلاعاتی دارین به سیستم عرضه کنیم و این امکان را فراهم کنیم تا این اطلاعات به طور مداوم در شبکه جریان داشته باشد.
 • یک راه سازمان یافته برای ایجاد ارتباط بین افرادی است که ما میشناسیم با افرادی که دیگران آنها را میشناسند ،این ارتباط با اهداف و منظور خاص شکل میگیرد.
 • ارائه کردن و اهدا کردن ، به اشتراک گذاشتن و حمایت از دیگران است بدون اینکه بخواهیم امتیازی به دست آوریم زیرا ما ، خواهان سعادت دیگران نیز هستیم.
 • تشویق برای کمک به خود مبادله اطلاعات ، تلاش برای تغییر دادن جامعه و یا محیط های کاری و به اشتراک گذاشتن منابع.
 • اطمینان از اینکه می توانید بدون دردسر از دیگران کمک بخواهید.

منبع:   

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 

 

 

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 


 
پنج ابزار برندسازی شخصی
ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٥  کلمات کلیدی: برند شخصی ، برند ، شبکه های اجتماعی ، توییتر

 پست زیر برداشتی از سخنرانی بریتنی برگر با عنوان پنج ابزار برندسازی شخصی برای متخصصان روابط عمومی در انجمن روابط عمومی دانشجویان امریکا که در آن جلسه به شدت مورد استقبال قرار گرفت

برندسازی شخصی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهترین برند شخصی نیز می تواند شهرت و اعتبار خودش را از دست بدهد و اگر شما نتوانید آن را آزمایش و ارزیابی کنید، این اتفاق می افتد.


 
تکنیک های کنترل عصبانیت
ساعت ۳:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٥  کلمات کلیدی: عصبانیت ، ورزش ، احساس ، شادی
مسلط شدن بر اعصاب کار سختی است. می‌توانید از این تکنیک های زیر استفاده کنید تا بتوانید عصبانیتتان را کنترل کنید.
وقتی کسی در خیابان با رانندگی بد خود، سد راه شما می‌شود، خونتان به جوش می‌آید؟
وقتی فرزندتان در خانه همکاری نمی‌کند، اعصابتان خرد می‌شود؟
 
 
عصبانیت احساسی کاملاً طبیعی و حتی سالم است. اما خیلی مهم است که به طریقی مثبت با آن کنار بیایید. 
عصبانیتی که کنترل نشود می‌تواند هم به سلامتتان و هم به روابطتان آسیب بزند.برای کنترل عصبانیتتان آماده‌اید؟
با این 10 نکته شروع کنید. 

 
تاثیر نماز بر چرخش خون مغز
ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٥  کلمات کلیدی: نماز ، بدن ، پزشکی ، تحقیق

این پژوهش، تلاش‌های علمی انجام شده را بررسی نموده، با تحلیل و بهره‌برداری از دست‌آورد‌های این تحقیقات، به دنبال رسیدن به هدف مقاله است. هدف این تحقیق، توجه دادن به حقیقتی مهم است:

عبادت‌های اسلامی فواید جسمی روشنی برای بدن انسان دارد. این پژوهش به دنبال بیان تاثیرات مثبت حرکات نماز در چرخش خون در مغز و مقارنه‌ی تاثیرات نماز با تاثیر جایگزین‌های آن در اثر انجام ورزش است به ویژه این که انجام ورزش یکی از وسایل متعارف برای حفظ سلامتی بدن است، در این تحقیق به دست‌آورد پژوهش‌های انجام شده‌ی دیگر در گذشته، تکیه شده. بیشتر این تحقیقات برگرفته از تلاش‌های علمی اندیشمندان جهان غرب می‌باشد به همین دلیل هم می‌توان این پژوهش را، نامه‌ا‌ی سرگشاده‌ به جهان غرب دانست.

این پژوهش به بررسی فایده‌ی فرمان الهی به شروع نماز، در سن کودکی می‌پردازد. آغاز نماز در این سن، باعث می‌شود کودک، نماز را به خوبی به جا آورد و به انجام نماز به شکل صحیح، عادت کند. انجام صحیح حرکات نماز، باعث پدید آمدن بیشترین تاثیرات مطلوب بر بدن خواهد شد.


 
کتاب صوتی راز – راندا برن
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٤  کلمات کلیدی: دانلود ، معرفی یک کتاب

3 دانلود کتاب صوتی راز  راندا برن

زمان کل: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه

کتاب صوتی «راز» در واقع صدا و موسیقی فیلمی آموزشی با همین عنوان است

با آگاهی از راز متوجه خواهی شد که چطور می‌توانی به تمام خواسته‌هایت دست یابی و به قدرت و نیروی پنهان در وجودت واقف شوی. نیرویی که با آشکار نمودن آن می‌توانی سلامتی، ثروت و شادی را به هر جنبه از زندگی‌ات وارد کنی… راندا برنیک سال پیش زندگی من مثل ویرانه ای در اطرافم بود ، خودم رو زیر کوهی از کار دفن کرده بودم ، پدرم ناگهان فوت کرد ، و روابط اجتماعیم دچار طوفان شد ، در آن زمان هرگز نمی تونستم تصور کنم ، که از دل بزرگترین اندوهم ، عظیمترین نعمت به من عطا خواهد شد ، گوشه چشمی از یک راز بزرگ به من نمایان شده بود ، شروع به تعقیب ردپای این راز در صفحات تاریخ نمودم.

آن راز دفن شده بودآن راز مورد طمع واقع شده بودآن راز ممنوع شده بود افلاطون شکسپیر، نیوتن، ویکتورهوگو،بتهوون و... نمیشد که تمام این افراد از اون اطلاع داشتن ، آنها بزرگترین چهره های تاریخ بشر بودند.چه کسی از این راز باخبره ؟تنها کاری که من میخواستم بکنم ، درمیان گذاشتن این راز با تمام مردم جهان بود ، پس به دنبال کسانی گشتم که از این راز اطلاع داشتن ، و یکی پس از دیگری پدیدار شدند. این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
دانلود کتاب صوتی جهان در پوست گردو – استفان هاوکینگ
ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٤  کلمات کلیدی: دانلود ، کتاب صوتی ، معرفی یک کتاب
نویسنده:استفان هاوکینگ
مترجم:محمد رضا محجوب
راوی:عباس اسماعیلی

mini2 دانلود کتاب صوتی جهان در پوست گردو  استفان هاوکینگ

راوی: جهان در پوست گردو        زمان کل: ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه

 استیون هاوکینگ یکی از پر نفوذترین اندیشمندان زمان ماست . اندیشه ورزی های ماجراجویانه او و شیوه شوخ طبعانه ای که برای بازگویی اندیشه هایش به کار می گیرد ، نام او را پر آوازه ساخته است. کتاب تاریخچه زمان که درچندین میلیون نسخه به فروش رسیده ، چشم اندازی دلربا از فیزیک نظری برای خوانندگان در سراسر جهان فراهم آورد. اینک درکتابی تازه و پر از تصویر و نمودار ، هاوکینگ به مهمترین رویدادهایی که پس از کتاب تاریخچه زمان رخ داده است ، می پردازد.او مارا به پیشروترین بخش های فیزیک نظری می برد. جایی که واقعیت اغلب از تخیل شگفت آور است. و به زبانی ساده اصولی را که بر جهان می رانند بازگو می کند.پرفسور هاوکینگ ، همچون بسیاری از دانشمندان دیگر در جامعه علمی بین المللی ، در طلب جام جم دانش ، یعنی نظریه فریبای همه چیز که در دل کیهان نهانست می باشد… در ادامه می تواندی اطلاعات تکمیلی و لینک های دانلود را مشاهده کنید.

درکتاب جهان در پوست گردو او راهنمای ماست در سفری اکتشافی برای گشودن راز های جهان ، از ابرگرانش تا ابر تقارن ، از نظریه کوانتومی تا نظریه ام (M Theory)از هالو گرافی تا دو گانگی.در این پر هیجان ترین ماجراجویی ذهنی ، او در پی بهم آمیختن نظریه نسبیت عام انیشتین و اندیشه تاریخهای چندگانه ریچارد فینمن و فراهم آوردن نظریه ایست یکپارچه که هرآنچه را درجهان روی می دهد ، توصیف کند.او ما را به مرزهای بکر و دست نخورده دانش می برد.شاید درآنجا نظریه ابر ریسمانی و P-branes فرجامین کلید گشودن این چیستان و معما باشد.خواندن کتاب جهان در پوست گردو برای همه کسانی که می خواهند جهانی را که درآن می زیند بشناسند ، ضروری است.

((انتظار نداشتم کتاب مردم پسند من ، تاریخچه زمان ، باچنان موفقیتی رو به رو شود. ))

این کتاب برای بیش از چهارده سال در لیست پرفروش ترین های ساندی تایمز قرار داشت. هیچ کتاب دیگری – به ویژه کتابی نه چندان ساده و سهل درباره علم – چنین کامیابی تا کنون نداشته است.پس از آن ، مردم از من می پرسیدند که کی دنباله این کتاب را خواهم نگاشت ؟ من از این کار پرهیز داشتم ، زیرا نمی خواستم کتاب فرزند تاریخچه یا تاریخ کمی بزرگ زمان را بنویسم . افزون برآن سرگرم پژوهش نیز بودم. اما به این نتیجه رسیدم که جای کتابی متفاوت که آسانتر فهمیده شود خالی است.تاریخچه زمان بگونه ای خطی سامان یافته بود ، چنان که بیشتر بخش ها ، درپی بخش های پیشین و منطقاً وابسته به آنها نگاشته شده بود. این روش برای بخشی از خوانندگان خوشایند بود ، اما دیگران درهمان فصل های اول گرفتار می آمدند و هرگز به موضوع های هیجان انگیز تر بعدی نمی رسیدند. ولی کتاب حاضر بیشتر ، شبیه درخت است. بخش های یک و دو تنه اصلی را تشکیل می دهند و دیگر بخش ها چون شاخساری بر آن می رویند.

شاخه ها کما بیش به یکدیگر وابسته نیستند و پس از دوبخش نخست می توان آنها را به هر ترتیب دلخواهی خواند. آنها به موضوعهایی می پردازند که پس از انتشار تاریخچه زمان رویشان کار کرده ام یا درباره آنها اندیشیده ام. از این رو تصویری از برخی از عرصه های فعال پژوهش جاری به دست می دهند. در هر بخش نیز کوشیده ام که از ساختار خطی جداگانه پرهیز نمایم.تصویر ها و شرح زیر آن ها شاخه مصوری دیگری به متن می افزایند ، همانند کتاب تاریخچه زمان مصور که در سال ۱۹۹۶ به چاپ رسید.پنجره ها و جعبه های کناری فرصت ژرف اندیشی پیرامون برخی موضوعها را بیشتر ازآنچه در متن اصلی امکان پذیر است ، فراهم می آورند.
درسال ۱۹۸۸ به هنگام نخستین چاپ تاریخچه زمان ، به نظر می رسید نظریه فرجامین همه چیز در افق پدیدار شده است. از آن زمان تاکنون چه تغییری رخ داده است ؟آیا به هدف خود هیچ نزدیک تر شده ایم؟همانگونه که دراین کتاب توضیح داده خواهد شد ، هرچند از آن زمان راهی دراز پیموده شده است ، با این همه سفر همچنان ادامه دارد و خط پایانی در دیدرس نیست. برپایه سخنی کهن ، امیدوارانه رهنوردی کردن بهتر از رسیدن است. جستجوی ما برای اکتشاف ، بر آفرینندگی ، درهمه عرصه ها و نه فقط در عرصه علم ، دامن می زند. اگر به پایان خط برسیم ، روح آدمی می پژمرد و می میرد. اما به باور من ، هرگز از حرکت باز نخواهیم ایستاد : اگر به دانش خود ژرفا نبخشیم ، بر پیچیدگی آن خواهیم افزود و همواره در مرکز افق گسترش یابنده امکانات خواهیم بود. من میخواهم هیجان خود را ، که ناشی از اکتشافات در دست انجام ، تصویر واقعیتی که درحال پدیدار شدن است ، با شما تقسیم کنم. من بر عرصه هایی که خود روی انها کار کرده ام متمرکز شده ام.جزئیات کار بسیار فنی است ، اما باور دارم که اندیشه های گسترده را می توان بدون استفاده زیاد از ریاضیات انتقال داد. امیدوارم در این راه کامیاب شده باشم.

استیون هاوکینگ
کمبریج ، دوم ماه مه ۲۰۰۱

دانلود با لینک مستقیم:

دانلود بخش اول (حجم: ۳۸ مگابایت)

دانلود بخش دوم (حجم: ۳۹ مگابایت)

دانلود بخش سوم (حجم: ۳۷ مگابایت)

دانلود بخش چهارم (حجم: ۴۰ مگابایت)

(Format: Mp3          Archive Type: RAR)

 

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
ابزارهای مدیریتی
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٤  کلمات کلیدی: ابزارهای مدیریتی ، iso ، اقتصادی

1. استفاده از ابزارهای مدیریتی در اداره بنگاههای اقتصادی یکی از بدیهی ترین مفروضات کاری است. هر چند در بیان و ظاهر بنظر نمی رسد کسی با این گزاره مخالف باشد، اما در عمل من موارد متعددی را دیده ام که بکارگیری ابزارهای مدیریتی با واکنش منفی مواجه شده و این اقدامات را با واژه هایی چون: اتلاف منابع، سوسول بازی، حرفهای خارجیها که به درد ایران نمی خورد و ... مترادف ساخته اند.


2. برخی از سازمانها ابزارهای مدیریتی را شکلی می خواهند. یعنی در ظاهر آنها را بکار می گیرند. ولی در باطن کار خود را انجام می دهند و به محتوای ابزارها بی توجهی می کنند. در واقع فقط می  خواهند گواهینامه ای در یافت و یا  جایزه ای را تصاحب نمایند. سرنوشت استقرار iso در بنگاههای ایرانی خیلی خوب این شرایط را نشان می دهد.


3. بی شک سازمانها و مدیرانی نیز هستند که به محتوای برنامه ها، سیستمها و ابزارهای مدیریتی باور دارند. و از بکارگیری آنها موفقیتهایی هم کسب کرده اند.تجربه شخصی من ناظر بر این بوده که  بکارگیری صحیح ابزارهای مدریتی نتایج موثری را ببار خواهد آورد.


4.  پیشنهاد می کنم برای غلبه بر افراد مخالفی که استفاده از ابزارهای مدیریتی را نمی پسندند، تلاش نمایید تا نتایج کمی بکارگیری این ابزارها را به آنها نشان دهید. به عنوان مثال در سال 1389 نتایج حاصل از اقدامات شرکت x بالغ بر 57 میلیارد ریال بوده است. در شرکت دیگری نیز در سال 1385 همین بررسی  15 میلیارد ریال را نشان داد. در واقع از پس بکارگیری ابزارهای مدیریتی ، بهبود در شاخصهای عملکردی سازمان حاصل گردید که در صورت ادامه روند گذشته مبالغ فوق قیت تمام شده محصولات یا خدمات را بدتر می نمود.


5. دست آخر اینکه، واقعا عدم تجانس در نحوه اداره حرفه ای شرکتها از سوی سهامداران باعث بروز تضادهای جدی نزد مدیران می شود. گروهی از مدیران و سهامداران هستند که استفاده از ابزارهای مدیریتی و داشتن نگاه استراتژیک به سازمان تعارف می دانند و باید کوششهایت را مخفی نگهداری!

از سوی دیگر گروهی از سهامداران هستند که یکی از مطالبات جدی آنها، تدوین و تبیین سندهای راهبردی بنگاه می باشد و باید نتایج بهبود ناشی از بکارگیری سیستمهای مدیریتی دائما به اطلاعشان برسد.

هرچند به این پارادوکس که می نگرم ، نهایتا از شرایط راضی هستم . چرا که شرایط فعلی منطبق بر روش و خصوصیت کاری است و نتایج خبط و اشتباه گروه اول که به این بخثها معترض بودند، در عمل نشان می دهد که آنها اشتباه می کردند و نهایتا سازمانی سودآور را به زیاندهی انداختند!  

منبع:   مسیر تعالی

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


 
دفترچه تلفن
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٤  کلمات کلیدی:

یکی از مهمترین ابزار هر مدیر داشتن لیست مخاطبین، افراد و سازمانهایی است که وی با آنها در ارتباط است.این مخاطبین در گروه های مختلف دسته بندی می شوند.

     _مخاطبین سازمانی شامل: رئیس سازمان، معاونین، مدیران کل، مسئولین دفاتر و واحدها در ستاد کشوری و همین اطلاعات در استان ها و شهرستان ها، و مخاطبین برون سازمانی شامل: خبرنگاران، مدیران سازمان های همکار، بالادست و پایین دست.

   _مخاطبین شخصی: نام و نام خانوادگی، عنوان، تلفن، فاکس، شماره همراه، ایمیل، نشانی دقیق، کدپستی و در برخی موارد، تاریخ تولد مخاطبین مهمترین اطلاعات مورد نیاز راهنمای تلفن است.

نام و نام خانوادگی و عنوان برای استفاده صحیح در مکاتبات، تلفن یا تلفن های مستقیم برای ارتباط تلفنی، فاکس برای وارد کردن شماره در نرم افزار ارسال فاکس (Winfax یا Symantec)، شماره تلفن همراه برای وارد کردن شماره در سیستم اطلاع رسانی پیام کوتاه، نشانی و کدپستی برای ارسال و مراسلات پستی و تاریخ تولد هم برای ارسال کارت تبریک یا اس ام اس تبریک سالروز تولد مدیران، کارکردهایی هستند که در وهله اول برای آن می توان برنامه ریزی کرد.

ساخت کتابچه راهنمای تلفن، وارد کردن اطلاعات در سیستم اطلاع رسانی پیام کوتاه، گزارش گیری از برنامه ارسال فاکس و گزارش گیری از دفتر پستی طرف قرارداد برای اطلاع از وصول مرسولات پستی و … نتایج بهره گیری از این اطلاعات است.

نرم افزار Outlook بهتمدیریترین نرم افزار مدیریت رویدادها و اطلاعات است، این برنامه از مجموعه برنامه های Microsoft Office است و در زیر گروه برنامه های آفیس قرار دارد. اگر برنامه آفیس را روی سیستم کامپیوتر خود، نصب داشته باشید حتما آن را مشاهده کرده اید.

مدیریت کردن تقویم برنامه ها، Email ها، اطلاعات مخاطبین، یادداشت ها و یادآوری ها از کارکردهای ذاتی این نرم افزار است. البته ساخت گروه، امکان برقراری تماس به وسیله این نرم افزار و امنیت بالای آن با رمزگذاری در هنگام باز شدن برنامه، از دیگر قابلیت های آن شمرده می شود.

اما نکته مهم Synchronize (تبادل اطلاعات) توسط این نرم افزار است. با پیشرفت تکنولوژی، غالب گوشی های تلفن همراه، برای مدیریت کردن ایمیل ها، اطلاعات تماس مخاطبین، تقویم، یادآوری و یادداشت ها نرم افزارهایی در خود دارند و عمدتا در برندهای مختلف، ساختار یکسانی دارند.

با نصب PC Suite (سی دی اختصاصی راه انداز و نرم افزارهای کاربردی هر گوشی) روی کامپیوتر، و انتخاب گزینه Synchronize، همه اطلاعات روی گوشی به نرم افزار Outlook منتقل می شود. به این ترتیب، همیشه یک Back up از اطلاعات گوشی، روی کامپیوتر شما ذخیره می شود.

معمولا ما، شماره های زیادی برای ذخیره کردن داریم و سیم کارت های فعلی، امکان ذخیره بیش از ۲۰۰ شماره را ندارند. برای همین ناچاریم اطلاعاتمان را در جای مطمئنی ذخیره کنیم. بهترین روش استفاده از نرم افزار Outlook است که مطمئن ترین روش برای ذخیره سازی اطلاعات است. البته نرم افزارهای اختصاصی گوشی های تلفن همراه هم امکانات ذخیره اطلاعات را دارند، اما اگر در هنگام خرید گوشی جدید، برند دیگری را انتخاب کنید، برای Restore کردن اطلاعات تماس، کمی با مشکل مواجه می شوید، به همین دلیل، پیشنهاد می کنم همیشه برنامه Outlook را برای جابجایی اطلاعات گوشی و کامپیوتر انتخاب کنید.

اولین بار که برنامه Outlook را روی کامپیوترتان اجرا کنید از شما می خواهد که نشانی میل خودتان را بدهید و اگر شما در Gmail یا وب میل سازمانی خود حساب داشته باشید و از پشتیبانی pop3  یا IMAP مطمئن باشید، می توانید حساب ایمیل تان را با این نرم افزار، تنظیم کنید و از این به بعد ایمیل هایتان را روی این نرم افزار ذخیره کنید. شما هر تعداد حساب که پشتیبان pop3 و IMAP داشته باشید، می توانید با این نرم افزار تنظیم کنید و در هنگام ارسال ایمیل، حساب مورد نظر خودتان را از گزینه فرستنده انتخاب کنید.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


 
مدیریت کارها با Task، فیلتر و لیبل در Gmail!!
ساعت ٩:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٤  کلمات کلیدی: مدیریت ، برنامه ریزی ، کارایی

جیمیل برای داشتن یک زندگی منظم تر ساخته شده است. بنابراین به وسیله ابزارهایش به شما کمک می کند تا کارهای روزانه را هم با آن مدیریت و سازماندهی کنید. منظور از کارهای روزانه می تواند هر چیزی باشد. هر یک از ما در طول روز کارهای مختلفی را انجام می دهیم.

هر چقدر بهتر بتوانیم کارهای روزانه و برنامه های بلند مدت مان را مدیریت کنیم احتمال موفق شدن در مسیر مورد نظر بیشتر خواهد بود. اما برای استفاده از سیستم های مدیریت کار، نیاز نیست حتما اهداف بزرگی داشته باشید و مسوولیت های بزرگ به عهده تان باشد. هر کسی با استفاده از این روش ها می تواند تاثیر فوق العاده آنها را مشاهده کند.

به کلمه «کار» یا «تسک – Task» دقت کنید. کار می تواند هر چیزی باشد. برای مثال:

امروز باید برای خرید بیرون بروید.

لیست خرید شما شامل: تخم مرغ، خمیردندان و سیب زمینی،

«کارهایی» است که باید انجام بدهید.

خواندن فصل سوم کتاب درسی ریاضی هم یک کار محسوب می شود. در این درس می خواهیم به طور خلاصه بگوییم که چگونه می توان از جیمیل و امکانات اش برای مدیریت «کارها» استفاده کرد.

دو شیوه برای استفاده از جیمیل جهت مدیریت کارها وجود دارد که هر یک مزایا، معایب و طرفداران خود را دارد. یکی استفاده از فیلترها و لیبل های جیمیل برای لیست کردن کارها است و روش جدیدتر، گزینه Tasks در جیمیل است که به صورت جداگانه می توانید به مدیریت کارهایتان بپردازید.

استفاده از امکان Tasks جیمیل برای سازماندهی کارها
جیمیل مدتی است که گزینه ای به نام Tasks را به منوی سمت چپ خود در زیر لینک Inbox اضافه کرده است که کمک زیادی به مدیریت کارهای روزانه و همچنین برنامه ریزی های آینده می کند. استفاده از این امکان مطمئنا کمک بزرگی به افزایش کارآیی و کاهش اتلاف وقت خواهد کرد. در اینجا به صورت مرحله به مرحله کار با بخش مدیریت کارهای جیمیل را بررسی می کنیم و در این مسیر تا حدی از روشی به نام جی تی دی (GTD) کمک می گیریم.


جی تی دی یک شیوه سازماندهی کارها و مدیریت آنها است که توسط دیوید آلن ابداع شده است. در روش جی تی دی هدف اصلی این است که فرد تمامی کارها و تسک های اش (امور محوله، وظایف) را از ذهنش خارج کرده و آنها را در جای مشخصی ثبت، اولویت بندی و مرتب نماید. آنگاه با فراغ بال به انجام آنها بپردازد. با این کار، ذهن بدون درگیری با کارها و فعالیت برای نظم دهی آنها و به یاد آوردن شان، تنها بر روی انجام کاری که اولویت آن فرا رسیده تمرکز می کند.

در اینجا هدف ما  آموزش روش GTD نیست، بلکه تنها می خواهیم به شیوه های موجود برای استفاده از جیمیل جهت نگه داری تسک و کارها بپردازیم. زیرا همیشه ایمیل مان باز است و در حال کار می توانیم مرتب به آن سر بزنیم. البته بهترین ابزار استفاده از این سیستم مدیریتی می تواند یک دفتر یادداشت جیبی باشد! اما افراد زیادی وجود دارند که از این امکان جیمیل برای مدیریت بهتر زندگی استفاده می کنند. شروع می کنیم…
۱- لینک Tasks در منوی سمت چپ جیمیل را کلیک کنید، تا پنجره کوچکی در پایین و راست صفحه جیمیل باز شود.

۲- در اولین قدم لیست های مورد نیازتان را ایجاد کنید. در پنجره Tasks روی آیکون سمت راست و پایین پنجره کلیک کرده و گزینه New list را برای ایجاد لیست کاری جدید، کلیک کنید. در کادر باز شده نام لیست تازه را بنویسید. برای هر گروه از کارهای تان یک لیست بسازید: خانه، شرکت، ماشین، مدرسه و… البته بسته به شیوه ای که انتخاب می کنید این نامگذاری تفاوت دارد. مثلا می تواند اینگونه باشد: کارهای احتمالی، کارهای معوقه، کارهای محول شده، کارهای در انتظار انجام.

۳- می توانید هر یک از لیست های ساخته شده و یا لیست پیش فرض اولیه جیمیل را تغییر نام دهید. برای این کار از همان آیکون سمت راست گزینه Rename list را انتخاب کنید و در کادری که باز می شود، نام جدید را بنویسید.

۴- از کلید + پایین پنجره Tasks برای اضافه کردن «کار جدید» استفاده کنید. حال با کلیک در کادر اضافه شده در بالای پنجره عنوان کار را بنویسید. در سمت چپ هر کار هم یک مربع وجود دارد که بعد از انجام کار تیک خواهد خورد.

۵- با کلیک بر روی علامت < کنار هر کار، می توانید جزئیات بیشتری را به آن بیافزایید. در باکس اول، تاریخی را که کار باید انجام شود اضافه می کنید. در باکس بزرگتر هم می توانید توضیحات مربوط به هر کار را اضافه کنید. مثلا اینکه در رابطه با کدام پروژه است و یا به چه کسی محول شده است.

۶- حال شروع کنید، تمامی کارهای تان را به لیست پیش فرض اضافه کرده و ذهن تان را خالی و آماده تمرکز بر اولویت ها نمایید. حتی کارهایی را که برای تان ایمیل می شود به راحتی می توانید تبدیل به Task کنید. وقتی ایمیل را  باز کردید، بر روی دکمه more actions کلیک کرده و گزینه Add to Tasks را انتخاب کنید. ایمیل مورد نظر به صورت خودکار به لیست پیش فرض در Tasks اضافه می شود.

۷- حال نوبت به اولویت بندی و مرتب کردن کارها می رسد. هر تسک را باز کرده و از طریق گزینه Move to list آن را به لیست مربوط به خود منتقل کنید. ایمیل هایی را هم که به عنوان تسک اضافه کرده اید، به همین صورت مرتب نمایید.


۸- برخی اوقات یک کار از چند زیر مجموعه کوچک تر تشکیل شده، یا اینکه دسته ای از کارها مربوط به یک پروژه خاص هستند. در Tasks جیمیل به راحتی می توانید کارها و زیر مجموعه های آنها را به صورت شاخه و زیر شاخه مرتب کنید. برای این کار، وقتی روی یکی از کارهای لیست هستید، از منوی Actions پایین همین پنجره، گزینه Indent را انتخاب کنید تا به عنوان زیر مجموعه کار بالایی اش قرار گیرد. کلید Tab هم این را برای تان انجام می دهد.

 

استفاده از فیلتر و لیبل برای ساماندهی کارها به شیوه GTD

۱- ابتدا همه چیز را از ذهن تان خارج کرده و در ایمیل تان وارد کنید. بسیار ساده است، کارهای تان را برای خودتان ایمیل کنید تا در Inbox لیستی از تمام کارها داشته باشید. هر کار را در یک ایمیل جداگانه ارسال کنید. ایمیل خودتان را داده و عنوان کار با توضیحات لازم را در بخش سابجکت ایمیل بنویسید. Body را خالی گذاشته و ایمیل را ارسال کنید.

۲- حال همانند شیوه قبلی دسته بندی کارهای تان را مشخص کنید. برای هر دسته یک لیبل ایجاد کنید. حتی می توانید برای هر پروژه جداگانه لیبل خاص آن را ایجاد کنید. مثلا تغییر دکور آشپزخانه می تواند پروژه فعال شما باشد. می توانید رنگ های مختلفی را هم برای لیبل ها انتخاب کنید. در ابتدای نام لیبل ها هم علامتی مانند @ یا ! را انتخاب کنید، تا آنها را در بالای لیست لیبل ها و جدا از لیبل های معمولی جیمیل مشاهده کنید.

۳- کارهای لیست شده در Inbox را براساس دسته بندی تان، لیبل زده و آنها را بایگانی (Archive) کنید. کار اولویت بعدی را هم با کلیک بر روی ستاره سمت چپ آن، علامت دار و مشخص کنید.

۴- حال نوبت به انجام کارها می رسد، به ترتیب آنها را انجام دهید و پس از اتمام هر کار، لیبل آن را حذف کنید تا فقط کارهای انجام نشده در هر پوشه باقی بمانند. می توانید کارهای انجام شده را به صورت عادی آرشیو کرده و یا لیبلی مانند «انجام شده» ایجاد کرده و بر روی آنها اعمال کنید. با این کار آنها را از ایمیل های عادی آرشیو شده جدا می کنید و جستجو در آنها راحت تر می شود. فراموش نکنید علامت ستاره هر کار انجام شده را هم حذف کرده و کار بعدی را ستاره دار کنید.

۵- خب برای اینکه به دنبال کاری که باید هم اکنون انجام دهید در میان لیست ها و پرژه ها نگردید، کار بعدی هر لیبل را با ستاره مشخص کرده بودیم. تنها کافی است که بر روی گزینه Starred در زیر لینک اینباکس کلیک کنید، تا لیست تمام کارهای اولویت دار مربوط به پروژه های مختلف را یکجا ببینید. اپراتورهای جستجوی جیمیل هم که قبلا درباره آنها صحبت کردیم، اینجا خیلی به درد می خورند.

۶- یک کلک دیگر هم می تواند مشخص کردن یک علامت اختصاری برای هر گروه کاری باشد. لحظه ای که می خواهید که کاری را برای خودتان ایمیل کنید، علامت اختصاری مربوط به لیبل مورد نظر را  هم  در انتهای توضیحات آن در کادر سابجکت بنویسید. مثلا کارهای مربوط به خانه را با H یا HU یا KH مشخص کنید. حال به سراغ فیلترها رفته و برای ایمیل های با هر علامت ویژه یک فیلتر بسازید تا به صورت خودکار لیبل خورده و آرشیو شوند.

۷- ایمیل هایی را هم که دریافت می کنید، به سادگی لیبل زده و هر کدام را که لازم است به یک کار یا تسک تبدیل کنید. با این کار همیشه اینباکس مرتب و تقریبا خالی در اختیار خواهید داشت.

به شما قول می دهیم بعد از مدتی به این روش برای مدیریت کارهایتان اعتیاد پیدا می کنید و می بینید که همین امکان به ظاهر ساده چه تاثیری روی بهتر انجام دادن کارهایتان می گذارد. هنوز دو درس دیگر در مقابل دارید که در آنها به اصول مدیریت ایمیل می پردازیم تا استاد مدیریت کارها و ایمیل ها شوید.


منبع: درسنامه

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


 
هفته معلم
ساعت ٥:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٢  کلمات کلیدی:

با مشعلی از عشق کجا می روی ای دوست

برگرد که منزلگه عشاق همین سوست

این دشت که گلزار صمیمانه نور است

گسترده ای از تازه نهالان سمن روست

مصباح هدایت که در این راه کمال است

گلبانگ کلام تو و آن خلق خدا جوست

اینجا علم مهر فرود آر که دیری است

از عطر سخن های تو این بادیه خوشبوست

تو شمع صفت در دل این دایره عشق

می سوزی و این سوزش و ایثار چه نیکوست

آرزوی سلامتی و طول عمر همه معلمای خوب را دارم و برای همه معلمان عزیزی که در بین ما نیستند. خصوصا آقای دکتر وفا غفاریان  آرزوی علو درجات دارم.

 


 
فرهنگ، میراث یک مدیر
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٢  کلمات کلیدی: فرهنگ ، هویت سازمانی ، هویت

به‌عنوان مدیر تمام تاثیری که شما می‌گذارید برمبنای دستاوردهای شما نیست. مثلا پروژه‌های موفق، برنامه‌ریزی‌های دقیق، تیم منظم و این موارد بخشی از کاری است که شما انجام می‌دهید.

بخشی از چیزی که شما به‌جای می‌گذارید فرهنگی است که در محیط کاری خود می‌سازید. ممکن است در طول مسئولیت خود کارهای موفق و ناموفقی داشته باشید.

بسیاری از شکست‌ها را می‌توان دوباره جبران کرد. بسیاری از موفقیت‌ها را می‌توان دوباره تکرار کرد. اما آنچه که می‌ماند فرهنگ بین اعضای تیم است.

فرهنگ کاری چیزی است که درناخودآگاه یک مجموعه وارد می‌شود و افراد در رفتار روزانه خود در فضای کار آنها را بروز می‌دهند. افراد جدید وقتی وارد تیم و فضای کاری می‌شوند تحت تاثیر این فرهنگ قرار می‌گیرند و بخشی از هویت کاریشان را براساس همین فرهنگ شکل می‌دهند.

منبع: +  

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


 
نکاتی که از نوع نشستن افراد روی صندلی متوجه می شوید
ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٩  کلمات کلیدی: زبان بدن

نکاتی که از نوع نشستن افراد روی صندلی متوجه می شویدنکاتی که از نوع نشستن افراد روی صندلی متوجه می‌شوید
پا روی پا انداختن

راحت بودن فرد و داشتن ثبات فکری را نشان می دهد. فرد با انجام این کار نشان می دهد که بر اوضاع مسلط است و هیچ گونه استرس و ناراحتی ندارد و به موضوع پرونده یا نامه فکر می کند. این طرز نشستن و پا روی پا انداختن معمولا توسط مدیران ارشد انجام می شود. این کار در جلسات مصاحبه بیشتر از طرف مدیری که مسئولیت استخدام را دارد دیده می شود و برای خواندن رزومه فرد اسخدام شونده و یا خواند قرارداد انجام می شود. چشم ها به سمت برگه متمرکز می شود و گاه برای سوال پرسیدن به سمت طرف مقابل تغییر جهت می دهد. در ایران و کشورهای آمریکای شمالی رایج است. این حالت در آقان مرسوم است.

پا روی پا انداختن و نگه داشتن یکی از پاها با دست
دست به کمر ایستادن
جمع کردن پاها و جمع شدن به جلو
قفل کردن پاها
کج شدن به یک سمت و تکیه دادن به روی زانوها
دست زیر چانه
دست‌ها را مثلث کردن


 
هوش تجاری برای مدیران
ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٧  کلمات کلیدی: هوش تجاری ، bi

 

هوش تجاری مجموعه تواناییها، تکنولوژی ها، ابزارها و راهکارهایی است که به درک بهتر مدیران از شرایط کسب و کار کمک می نماید. ابزارهای هوش تجاری، دیدگاه هایی از شرایط گذشته، حال و آینده را در اختیار افراد قرار می دهند.

 1- شرح مسئله

سازمانهای مختلف با ابعاد و زمینه های کاری متفاوت ممکن است با مشکلات متفاوتی در امر استفاده بهینه از داده های موجود در سیستم هایی از قبیل فروش، انبار و مالی مواجه شوند. بطور مشخص می توان به مسائل زیر بعنوان چالش سازمانها در استفاده از داده ها اشاره نمود:

 • در بسیاری از شرایط داده ها در منابع مختلفی قرار دارند و یکپارچه نمودن آنها برای بدست آوردن گزارشات تحلیل، عملیاتی هزینه بر و زمانگیر برای سازمانها می باشد.
 • نرم افزارهای عملیاتی در سازمان مثل برنامه های فروش، مالی، منابع انسانی، انبار، حقوق دستمزد و ... می تواند گزارشاتی را تا سطح مدیران میانی فراهم آورد. کمتر دیده شده که مدیران ارشد از ابزارهای ذکر شده بعنوان منبع تصمیم سازی استفاده نمایند و بیشتر گزارشات مورد نظر آنها توسط مدیران میانی و با صرف زمان زیاد تهیه می شود و گاه این عملیات بصورت روزانه باید تکرار شود.
 • بدلیل نوع طراحی نرم افزارهای عملیاتی ساختن گزارشات حجیم از اطلاعات موجود بسیار کند خواهد بود.
 • بیشتر گزارشات تولید شده توسط نرم افزارهای عملیاتی گزارشاتی ساده و نمایانگر عملیات انجام شده در سیستم می باشد و نمی توان بوسیله آنها گزارشات تحلیلی و چند بعدی در زمان کوتاه ساخت.
 • در بسیاری از مواقع گزارشات ساخته شده دیدگاهی عمیق به مدیران ارشد برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک مناسب ارائه نمی دهد.
 • پرسنل یک مجموعه برای درک بهتر از شرایط کار نیاز به گزارشات تحلیل دارند. عدم سهولت در ایجاد چنین گزارشاتی باعث می شود تا افراد بدنه سازمان از مسیر اصلی کار خارج گردند و یا زمان زیادی صرف تحلیل شرایط مختلف نمایند.

هوش تجاری یا Business Intelligence راهکاری است که برای شرایط مطروحه پاسخ مناسب ارائه می دهد.


 
کتاب صوتی کلید کاربری قانون جذب – جک کانفیلد
ساعت ٥:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٥  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، دانلود ، تحول ، شخصیت

58982 دانلود کتاب صوتی کلید کاربری قانون جذب  جک کانفیلد

اجرا: مارال فیروزی    زمان کل: ۲ ساعت و ۵۱ دقیقه

می گویند وقتی شاگرد آماده باشد، سر و کله ی معلم هم پیدا می شود.اگر شروع به خواندن این کتاب کرده ای، با این حساب به وضوح حاضر هستی تا گام بعدی خود را به سوی تحول شخصیت برداری.تو آماده ای تا خلق و دریافت هر آنچه را واقعا در زندگی ات می خواهی، آگاهانه شروع کنی.با عمل کردن آگاهانه و سنجیده به قانون جذب، با کمترین تلاش و بیشترین لذت می توانی دقیقا هرآنچه را می خواهی خلق کنی..در حالی که عده ی زیادی از مردم به قانون جذب به عنوان”راز” اشاره می کنند، این مفهومی جدید یا کشف تازه ای نیست.این قانون مدت چندین هزار سال بخشی لاینفک از تعلیمات مهم هر عصری بوده است … این کتاب صوتی را می توانید در ادامه دانلود کنید.

 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.


 
دانلود سند راهبردی وزارت اقتصاد و دارایی
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳  کلمات کلیدی: اقتصاد ، بیمه ، بانک ، استراتژی

وقتی وارد وزارت اقتصاد می شدم نمی دانستم که چه وزارت خانه مهم و تاثیرگذاری است. سازمان بورس، سازمان خصوصی سازی، سازمان سرمایه گذاری خارجی، بیمه مرکزی، بیمه ایران، تمام بانک های دولتی و …. زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند. راستی سازمان امور مالیاتی و گمرک را نیز به این لیست اضافه کنید.

بعد از ورود به این وزارت خانه، متوجه شدم که این وزارت با این درجه از اهمیت و گستردگی و  قدمت، برنامه راهبردی ای که در سطح وزارت و در سطح معاونت ها و زیرمجموعه هایش باشد وجود ندارد.

تک و توک برخی از معاونت ها (مانند معاونت خزانه) و سازمان ها (مانند سازمان مالیاتی) برنامه راهبردی داشتند.
اما مشکل این جا بود که:
۱- این برنامه ها، به صورت جزیره ای عمل می کردند.
۲- تعهدات عملی و کمیت پذیر ایجاد نمی کردند.
۳- لزوما در راستای اولویت های راهبردی دولت و وزارت نبودند.
۴- نظام پاسخگویی راهبردی وجود نداشت.
۵- عملکرد مراکز مسوولیت شفاف نبود.
بنابراین تصمیم گرفتیم که
الف) مهم ترین اولویت های وزارت اقتصاد را بر اساس مهم ترین مسائلی که باید و می تواند در چهار سال حل کند مشخص کنیم. که شد ۳ موضوع:
        تقویت توان تولید ملی (بهبود فضای کسب وکار)،
        تامین مالی پایدار دولت (کاهش اتکا به نفت)
       ایجاد شفافیت و سلامت اقتصادی.
بعدا به این سه موضوع، چهار مورد دیگر نیز افزوده شد.
ب) بر اساس این اولویت ها از تمام مراکز مسوولیت بخواهیم که اهداف “کمی” قابل اندازه گیری و اقدامات عملی قابل پیگیری بدهند (بر روی کمی شدن خیلی تاکید داشتیم چون تعهد ایجاد می کرد).
ج) نظامی تمهید کنیم که این تحقق اهداف و پیشرفت برنامه ها را اندازه گیری و گزارش کند. در ضمن با توجه به شرایط جدید، سیاست های جدید و ایده های جدید سند برنامه ها را به روز کند.
 
از روز اولی که وارد وزارت شدیم تا ۲۸/۱۲/۹۲ بدون لحظه ای توقف کار شد و در نهایت اکنون وزارت اقتصاد دارای برنامه راهبردی در سطح وزارت و در سطح تمام زیرمجموعه های خود است.
هم اکنون ۷ اولویت راهبردی وزارت خانه توسط ۱۴ مرکز مسوولیت به ۳۳۰ هدف کمی و ۸۰۰ اقدام شکسته و ترجمه شده است.

منبع: بازتاب از سایت مجتبی لشکربلوکی

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید


 
کتاب جاری سازی استراتژی
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳  کلمات کلیدی: معرفی یک کتاب ، مدیریت استراتژیک ، استراتژی ، کتاب
راهنمای گام به گام پیاده سازی استراتژی در عمل

کتاب جاری سازی استراتژی
بسیاری از ما شاهد استراتژی  هایی بوده  ایم که هیچ گاه پیاده نشده اند و یا در کشاکش رویارویی با ناهمواری های داخلی و محیطی از پیشروی باز مانـده  اند. این شرایـط برای هیچ کس مطلوب نیست ولی به هرصورت اتفاق افتاده و هنوز هم می  افتد، چرا؟
زیرا جاری  سازی استراتژی دنیایی پیچیده و بزرگ است که باید آن را به خوبی دنیای برنامه‏ ریزی استراتژیک شناخت در این کتاب برآنیم تا حتی المقدور متدولوژی  ای کامل، ساخت  یافته و کاربردی ارایه شود. این الگو همانند یک نقشه راهنما، در هر مقطع از سیر حرکت استراتژیک، ضرورت‏های اصلی را آشکار ساخته و اولویت های مدیریتی و راهبری را در کانون توجه قرار می‏ دهد

 
چهار مهارت برای ایجاد حس اعتماد
ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱  کلمات کلیدی: شبکه های اجتماعی ، مهارت ، سبک زندگی ، شخصیت

امروز با رونق ارتباطات اینترنتی و مجازی، بخش عمده‌ای از روابط ما در دنیای مجازی اتفاق می‌افتد. کمی فکر کنید: روزانه چند درصد از تعاملات‌تان از طریق ایمیل و رسانه‌های اجتماعی شکل می‌گیرد و چند درصد از طریق تعامل رو در رو؟ همین موضوع باعث شده است که سطح توسعه‌یافتگی مهارت‌های ارتباطات دیجیتال ما با مهارت‌های ارتباطات رو در رو و مستقیم ما متفاوت باشد. متأسفانه همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افرادی که در دنیای مجازی بسیار مطبوع و جذاب به‌نظر می‌رسند، در دنیای واقعی انسان‌هایی از آب درآیند که هیچ‌کس نمی‌خواهد لحظه‌ای را با آن‌ها بگذراند!
تا به‌حال فکر کرده‌اید حرفه‌ای‌ها در دنیای واقعی چطور ارتباطات مؤثری برقرار می‌کنند؟ چهار مهارت کلیدی آن‌ها در این‌جا به شما پیشنهاد می‌کنیم:
1- خودتان باشید: در هر جایی و هر محیطی (اعم از مجازی و غیرمجازی، در خانه و محل کار و جمع دوستان و هر جای دیگری) همان کسی باشید که هستید. ثابت بودن کلیات ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری‌تان، اعتماد ایجاد می‌کند. پس لطفا همین الان نقاب‌تان را بردارید!

2- به چشمان طرف مقابل نگاه کنید و لبخند بزنید: این کار باعث می‌شود تا طرف مقابل متوجه شود که به سخنان او گوش می‌کنید و برای‌تان مهم است. لبخند هم احساس خوبی را به فرد طرف گفتگوی‌تان منتقل می‌کند.

3- از جادوی "نام‌ها" استفاده کنید: من و شما و هر کس دیگری نامی دارد. با گفتن نام فرد طرف گفتگوی‌تان، به او شخصیت می‌دهید: "صبح به‌خیر خانم ف" یا "چه نکته‌ی جالبی گفتید آقای س"!

4- گوش بدهید: این مثل معروف را احتمالا شنیده‌اید: "ما دو گوش داریم و یک دهان، بنابراین دو برابر آن‌چه می‌گویی، گوش بده!"

منبع: کارحرفه ای


آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

 Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید