آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

آیا زبان بدن می‌تواند باعث جلب یا تخریب همکاری شود؟

 
Image result for body languageاغلب راهبران امروزی به این موضوع واقفند که باید پرقدرت و قاطع به نظر برسند، اما تعداد کمتری تاثیر همدلی و ملایمت را درک می‌کنند؛ این موضوع ممکن است از نظر حرفه‌ای خیلی بیش از آنچه فکر می‌کنند به آن‌ها آسیب برساند.
هر چقدر سازمان‌ها بیشتر به سمت فرهنگ‌ همکاری پیش می‌روند، موفقیت شما به عنوان یک رهبر بیش از پیش به این بستگی پیدا می‌کند که بتوانید به اعضای تیمتان حس ارزشمند، محترم و دخیل بودن در کارها را بدهید.
زمانی که می‌خواهید همکاری تیمتان را ترغیب کنید، کار عاقلانه این است که نشانه‌های غیرکلامی در رفتار خود را که گویای قدرت و اعتماد به نفس است، با نشانه‌های گرم‌تر وملایم‌تر عوض کنید. این کار با تغییر زبان بدن، آغاز می‌شود. انجام ندادن این تغییر، اشتباهی است که می‌تواند به تخریب اثر راهبری شما در تیم کاری‌تان بینجامد.
برای القاء همدلی و ملایمت، این ۶ نکته را در تغییر زبان بدن خود، مد نظر بگیرید:

۱- آرامش داشته باشید
در حالت پذیرا بایستید. پاهایتان را روی هم قرار ندهید، بازوها باید از بدنتان دور‌تر باشند، کف دستتان معلوم باشد و یا به راحتی دست‌ها را بر روی میز کار قرار دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که برداشت افراد از راهبرانی با زبان بدن گشاده، مثبت‌تر است و این راهبران، متقاعدکننده‌تر به نظر می‌رسند.

۲- تکیه ندهید
تکیه دادن، معمولاً نشانه عدم علاقه و یا بیانگر حسی منفی است، چرا که ما ناخودآگاه سعی می‌کنیم تا از هر کس و یا هر آنچه دوست نداریم و یا مورد اعتمادمان نیست، فاصله بگیریم. تکیه دادن نوعی تمایل به عقب‌نشینی تلقی میشود.
از سوی دیگر، معمولاً با به سمت جلو متمایل شدن، علاقه و اعتماد خود را به طرف صحبتتان نشان می‌دهید، مخصوصاً هنگام نشستن. اما اگر دارید از به سمت جلو خم شدن به عنوان وسیله‌‌ای برای ساختن یک رابطه مثبت استفاده می‌کنید، بدانید که اگر خیلی زود این کار را انجام دهید افراد معذب می‌شوند و برداشت مثبت آن‌ها نسبت به شما کاهش پیدا می‌‌کند. پس صبر کنید تا میزانی از راحتی بین شما به وجود بیاید، آن وقت زمان حرکت و قدم بعدی فرا می‌رسد.

۳- بدنتان را با مخاطب، هم‌تراز کنید
وقتی افراد در حال صحبت کردن هستند، بسیار مهم است که بدون و چهره شما مستقیم و رو به آن‌ها باشد. وقتی که با کسی صحبت می‌کنید طوری رو به او باشید که تمام بدنتان، شانه‌ها، پاها و سر، به صورت هم تراز به سمت مخاطب باشد. اگر حتی کمی متمایل به جهت مخالف بایستید، به عنوان عدم علاقه به نظر می‌رسد و باعث می‌شود که کسی که در حال حرف زدن است صحبتش را ادامه ندهد.

۴- آینه طرف مقابل باشید
یکی دیگر از علایم غیرشفاهی هم‌دلی، آینه طرف مقابل بودن است. ممکن است خودتان متوجه نباشید، اما وقتی با افرادی که واقعاً دوستشان دارید یا با آن‌ها موافقید سر و کار دارید، شروع به تطبیق دادن حالات خودتان با وضعیت دست‌ها، بازوها و حالات صورت آن‌ها می‌کنید. این کار یکی از راه‌های نشان دادن اشتراکات و پیوند‌ با طرف گفتگوست.

۵- از سرتان استفاده کنید
اگر هنگام مکالمه با یک شخص، قصد تشویق او به ادامه صحبت را دارید، سرتان را به علامت تایید به سمت جلو تکان دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که مردم وقتی که شنونده سرش را به این شیوه تکان می‌دهد، ۳ تا ۴ برابر بیشتر صحبت می‌کنند.
سر را به یک‌سو کمی خم کردن نیز نشانه‌ای از علاقه و درگیر بودن شما در مکالمه است. خم کردن سر وقتی که می‌خواهید پیام هم‌دلی و توافق بفرستید، می‌تواند نشانه بسیار مثبتی باشد. خم کردن سر همچنین می‌تواند به طور ناخود‌آگاه به عنوان نشانه‌ای از تسلیم دریافت شود، بنابراین زیاده از حد از این نشانه استفاده نکنید.

۶- تمرکز و توجهتان را نشان دهید
توجه کردن زمانی که کسی در حال صحبت است یکی از گرم‌ترین و بهترین نشانه‌هایی است که می‌توانید ارسال کنید. هنگام صحبت با یک شخص، از چک کردن موبایل و ساعت خود، یا توجه به عکس العمل دیگران خودداری کنید. به جای آن، بر کسی که در حال صحبت کردن است تمرکز کنید تا او احساس کند برای وی ارزش و احترام قایلید.

 

منبع : + +

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

+   سید محمد طباطبایی ; ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/۱٦

یا علی

زمانی علمای اهل تسنن مرحوم علامه امینی (صاحب کتاب الغدیر) را برای صرف شام دعوت می کنند. اما علامه امینی امتناع می ورزد و قبول نمی کند . آنها اصرار می کنند که علامه امینی را به مجلس خود ببرند.
به علت اصرار زیاد علامه امینی دعوت را  می پذیرد و شرط می گذارد که فقط صرف شام باشد وهیچ گونه بحثی صورت نگیرد آنها نیز می پذیرند.  پس از صرف شام یکی از علمای اهل سنت که در آن جمع زیادی از علما نشسته بود (حدود 70 الی 80 نفر) می خواست بحث را شروع کند که علامه امینی گفت : قرار ما این بود که بحثی صورت نگیرد 
اما باز آنها گفتند : پس برای متبرک شدن جلسه از همین جا هر نفر یک حدیث نقل کند تا مجلس نورانی گردد. ضمناً تمام حضار درجلسه حافظ حدیث بودند و حافظ حدیث به کسی گفته می شود که صد هزار حدیث حفظ باشد. آنان  شروع کردند یکی یکی حدیث نقل کردند تا اینکه نوبت به علامه امینی رسید. علامه به آنها گفت شرطم بر گفتن حدیث این است که  ابتدا همگی بر معتبر بودن یا نبودن سند حدیث اقرار کنید .

همه قبول کردند . سپس علامه امینی فرمود : قال رسول الله (صلوات علیه ) : من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه : هر کس بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است .سپس از تک تک حضار در جلسه در رابطه  با معتبر بودن حدیث اقرار گرفت و همه حدیث را تایید کردند . 
سپس گفت حال که همه حدیث را تایید کردید یک سوال از شما دارم ، بعد از کل جمع پرسید : 
آیا فاطمه الزهرا ( سلام الله علیها ) امام زمان خود را می شناخت یا نمی شناخت ... ؟ 
اگر می شناخت ، امام زمان فاطمه ( سلام الله علیها ) چه کسی بود ؟ 
تمام حضار مجلس به مدت ربع ساعت ، بیست دقیقه ساکت شدند و سرشان را به زیر انداختند و چون جوابی برای گفتن نداشتند یکی  یکی جلسه  را ترک کردند و با خود می گفتند  اگر بگوییم  نمیشناخت ، پس باید بگوییم که فاطمه ( سلام الله علیها ) کافر از دنیا رفته است و حاشا که سیده نساء العالمین کافر از دنیا رفته باشد و اگر بگوییم می شناخت چگونه بگوییم امام زمانش ابوبکر بوده ؟  

در حالی که بخاری ( از سرشناس ترین علمای اهل سنت ) گفته : ماتت و هی ساخطه علیهما - فاطمه ( سلام الله علیها ) در حالی از دنیا رفت که به سختی ار ابوبکر غضبناک بود "و چون مجبور می شدند بر حقانیت و امامت علی بن ابیطالب (علیه السلام ) اقرار بورزند سکوت کرده و جلسه را با خجالت ترک کردند

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

+   سید محمد طباطبایی ; ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٤/۱٦

شخصیت شناسی با استفاده از اشکال هندسی و فرهنگ فنگ شویی

ابتدا یکی از اشکال زیر را انتخاب کنید سپس به مطالعه مطالب پایین بپردازید

  مربع، مثلث، دایره، مستطیل و منحنی

 

این تست برای ارزیابی افراد نسبت به موقعیت شغلی شان کاربرد دارد ویا به منظور پی بردن به این نکته که افراد مختلف تا چه حدی می توانند با هم کار کنند مثلا اگر شما به شدت علاقه مندید که یک کار خاص و اصولی را انجام دهید فردی که مربع را انتخاب می کنید می تواند همکار توانای شمادر انجام امور تجاری و کاری باشد.همچنین اینگونه افراد برای کار در دوایر حسابرسی هم کاملا مناسبند چون کارهای این افراد با اصول و برنامه ریزی خاصی پیش میرود و به نظر من برای انتخاب منشی بهترین گزینه می باشد چون با خصوصیات خود نظم خوبی به دفتر شما می بخشد پس در فرمهای استخدامی خود این تست را جای دهید.و یا افرادی که مثلث را انتخاب می کنند افراد مناسبی در پیش بردن یک هدف و یا پروژه ای مهم می باشند.

خصوصیات اشکال:

مربع:

‬‎چنین افرادی بسیار منظم و مرتب هستند و به کارهای گروهی علاقه دارند. برای شروع هر کاری تمام جوانب آن را در نظر گرفته و بعد با برنامه ریزی دقیق به آن کار خواهند پرداخت.به ندرت در این افراد خلاقیت دیده می شود و همیشه سعی می کنند در مسیری مشخص گام بردارند و کمتر از این راه دور می شوند.

 

مستطیل:

Image result for ‫مستطیل:‬‎ اصول گرایی مشخصه بارز این افراد است.آنها نیز نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آنرا بیشتر از طریق سازماندهی دقیق انجام می دهند.این امر باعث می شود که راه های مناسبی را انتخاب و همه مقررات و قوانین را بررسی کنند.اگر وظیفه ای به این افراد محول کنید ابتدا آنرا به خوبی سازماندهی می کنند تا اطمینان یابند آنها بطور اصولی انجام خواهد شد


 

 

مثلث:

Image result for ‫مثلث‬‎اشخاصی که شکل مثلث انتخاب آنهاست هدف گرا هستند.آنها از برنامه ریزی قبل از انجام کارها لذت می برند و به طرح موضوعات و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل نشان می دهند،اما ممکن است جزئیات را فراموش کنند.اگر کاری را به عهده آنها بگذارید ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغاز می کنند

 


دایره:

Image result for ‫دایره‬‎چنین افرادی اجتماعی و خوش صحبت هستند.هیچ لحن خشنی ندارند و امور را به وسیله صحبت کردن تحت کنترل خود در می آورند.ارتباطات اولین اولویت آنها در زندگی است.مطمئن باشید اگر وظیفه ای به آنها محول شود آن قدر درباره آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم ایجاد شود

 


منحنی:

Image result for ‫منحنی‬‎خلاقیت در این افراد موج می زند و اغلب اوقات کارهی جدید و متفاوت ارائه می دهند.نظم و ترتیب برایشان کسالت آور است و اگر تکلیف را برای آنها در نظر بگیرید،ایده های خوب و مشخصی را برای آن ارائه مدهند اما زیاد انتظار نداشته باشید کارها با نظم و طبق هدف مشخص شده پیش برود

نتیجه گیری:

بطور کلی افرادی که سه شکل اول یعنی مربع،مستطیل،مثلث را انتخاب می کنند در جهت مسیر ویژه در حرکتند و کارها را بطور منطقی و اصولی پیش می برند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند (ممکن است یعنی در موارد زیادی افراد خلاقی هم می توانند باشند).

اما گزینشهای دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برون گرایی است.چنین افرادی به موقعیت های جدید و سایر افراد دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصول گرا و قابل اطمینان نیستند.

اما چه ربطی با فنگ شویی می تونه داشته باشه؟

میدانیم که در فنگ شویی به پنج عنصر در طبیعت پرداخته که اساس زندگی بشر می باشند که عبارتند از:

آب :: چوب :: آتش :: خاک :: فلز

 هر کدام از این عناصر طبیعی شکل و رنگ خاص خود را داشته که با حالت طبیعی آن در طبیعت رابطه ای مستقیم دارد مثل:

آبی بودن عنصر آب همراه با شکلی منحنی مثل یک رودخانه و یا موجهای زیبای آب که حرکتهای موجی دارند

سبز بودن عنصر چوب همراه با شکلی بلند و کشیده مثل یک تنه درخت بزرگ و یا یک شاخه بلند گندم که مثل مستطیلی بلند و کشیده است.

قرمز بودن عنصر آتش همراه با شکلی مثلثی مثل آتشی شعله ور که در یک نقطه به هم رسیده و شکلی مثل هرم و یا مثلث را دارد.

زرد بودن عنصر خاک همراه با شکل دایره و گرد مثل زمین که هستی و سرشت همه ما انسانها از آن است.

خاکستری و نقرهای بودن عنصر فلز همراه با شکلی مربعی که برای ما یاد آور ورقهای بزرگ فولادی و منابع فلزات در سطح زمین است.

به راحتی متوجه می شوید هر یک از گزینه های تست ما مربوط به یکی از عناصر پنج گانه فنگ شویی شده که به نظر من با خصوصیات ظاهری و باطنی هر عنصر نیز مربوط است 

منبع : وبلاگ napteam

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

+   سید محمد طباطبایی ; ٥:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٢/٢۱

هوش هیجانی و اهمیت آن برای زندگی بهتر

مبحث هوش هیجانی (Emotional Intelligence)  و تأثیر آن بر نیروی کار یکی از داغ‌ترین موضوعات روانشناسی در سال‌های اخیر است. تجارت در دست انسان‌هاست پس آن چه کارایی ذهن‌های افراد را تغییر دهد می‌تواند تجارت و کار آن‌ها را نیز تغییردهد. در حقیقت متخصصان معتقدند که بهرهٔ هوش هیجانی افراد مهم‌تر از ضریب هوشی آن‌هاست و این میزان می‌تواند بهتر و دقیق‌تر موفقیت، توانایی برقراری ارتباط و احساس شادی افراد را نشان دهد.

داستان تکامل این مفهوم یعنی هوش اجتماعی در طول سالیان دراز از عنوان اولیهٔ آن یعنی هوش اجتماعی در دههٔ ۳۰ به قدرت هیجانی در نیمهٔ اول قرن بیستم و نام گذاری امروزی آن یعنی هوش اجتماعی جالب توجه است.

اما علی رغم آن چه می نامیمش به زبان ساده این مفهوم یعنی میزان توانایی شخص برای: 

  • تشخیص و فهم احساسات و عکس‌العمل ها (خودآگاهی).
  • مدیریت، کنترل و تعدیل هیجانات، حالات و عکس‌العمل ها و پاسخ‌ها (خود کنترلی).
  • مهار احساسات به منظور ایجاد انگیزه برای انجام عمل مناسب، قبول مسئولیت، الگو پذیری و حرکت به سوی دستیابی به اهداف (انگیزه).
  • تشخیص احساسات اطرافیان، فهم هیجانات آن‌ها و استفاده از این آگاهی‌ها برای ایجاد ارتباطات مؤثر با دیگران (همدلی).
  • ایجاد ارتباط با دیگران، همکاری در امور اجتماعی، رهبری، مناقشه و بحث و انجام کار تیمی (مهارت‌های اجتماعی).

  

چرا هوش اجتماعی مهم است؟

سلامت جسم: توانایی مراقبت از جسم و مدیریت استرس‌هایمان که اثر شگفت انگیزی روی سلامتی عمومی ما دارد تا حدود زیادی وابسته به هوش اجتماعی ماست. فقط با آگاهی از وضعیت احساسی و واکنش‌هایمان به استرس است که می‌توانیم امیدوار باشیم این استرس‌ها را کنترل کنیم و سلامتیمان را حفظ کنیم.

بهداشت روانی: هوش اجتماعی می‌تواند چشم انداز زندگی را در پیش رویمان تغییر دهد. این فاکتور روانی همچنین می‌تواند اضطراب، افسردگی و نوسانات خلقی را مهار کند. هوش اجتماعی بالا به طور مستقیم با داشتن نگاه مثبت و شادتر به زندگی در ارتباط است.

ارتباطات: با فهم بهتر و مدیریت هیجاناتمان می‌توانیم به شیوهٔ سازنده تری با دیگران ارتباط برقرار کنیم و همچنین می‌توانیم ارتباطاتمان را بهبود بخشیم. آگاهی از نیازها، احساسات و واکنش‌های افرادی که برایمان مهم هستند ارتباطات قوی‌تر و ارضا کننده تری به دنبال خواهد داشت.

عصبانی شدن آسان است – همه می توانند عصبانی شوند، اما عصبانی شدن در برابر شخصِ مناسب، به میزان مناسب، در زمان مناسب، به دلیل مناسب و به روش مناسب – آسان نیست!   -ارسطو

حل کشمکش‌ها: وقتی بتوانیم احساسات دیگران را بفهمیم و با آن‌ها همدل و همراه شویم، حل کشمکش‌ها و جلوگیری از ایجاد آن‌ها به مراتب آسان‌تر می‌شود. همچنین با فهم نیازها و آرزوهای دیگران می‌توانیم مباحثات بهتری با آن‌ها داشته باشیم. اگر بتوانیم آن‌ها را بفهمیم می‌توانیم به بهترین نحوی نیازهایشان را رفع کنیم و آن‌ها را راضی نگه داریم.

موفقیت: هوش اجتماعی بالاتر کمک می‌کند انگیزه های درونیمان را تقویت کنیم و در نتیجه تنبلی را کنار گذاشته، اعتماد به نفسمان را بالا ببریم و بر هدفمان تمرکز کنیم. همچنین می‌توانیم با ایجاد شبکه های وسیعی از پشتیبانی، پسرفت ها را کنترل کنیم و وجهی بیرونیمان را بهبود بخشیم. توانایی ما برای به تعویق انداختن لذات و ایجاد آینده نگری تأثیری مستقیم بر موفقیت‌هایمان دارد.

رهبری: توانایی کشف نیروهای انگیزانندهٔ دیگران، مثبت اندیشی و ایجاد شبکه های قوی‌تر در محیط کار افرادی را که دارای هوش اجتماعی بالا هستند تبدیل به رهبران برتر می‌کند. یک رهبر خوب باید نیازهای زیردستانش را بداند و با رفع آن‌ها موجب عملکرد بهتر و رضایت کاری شود. یک مدیر دانا و باهوش با شناخت تنوع احساسات اعضای گروهش می‌تواند تیم قدرتمندتری بسازد.

هوش هیجانی هنوز به طور کامل شناخته نشده است اما امروزه می‌دانیم که این عامل نقش مهمی در کیفیت زندگی شخصی و شغلیمان ایفا می‌کند و از نظر میزان کارایی از توانایی‌های هوش مغزیمان تواناتر است. درحالی‌که ابزارآلات و فن آوری می‌توانند اطلاعاتمان را افزایش دهند هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین توانایی ما برای شناخت، مدیریت و تسلط بر هیجانات خود و اطرافیانمان شود.

 

منبع : lifehack.org

 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

+   سید محمد طباطبایی ; ٥:٢۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٤/٢/٢۱

دروغگویی و تاثیر آن روی بدن

یا می دانستید با گفتن دروغ چه میزان از اعضای بدنتان را تحت تاثیر قرار می دهید و از لحاظ روحی و روانی یک فرد دروغگو چه آسیبی می بیند؟

لرزش دست و تغییر رنگ چهره و صدا، اختلال در تمرکز، وجود آدرنالین خون، تشدید استرس و اظطراب، و مهتر از همه کم ارزش شدن جایگاه فرد پیش خودش از علائم شایع دروغ گفتن است.

ریشه دروغ ترس از دست دادن وکم بودن امتیازات شخصیتی فرد است و اساس دروغ گفتن به طور معمول کمتر بودن و دیده شدن فرد است و این در حالی است که فرد در پی به دست آوردن چیزی به طور آسانی از ر اه تقلب است.

دروغگویی و عوارض آن در بدن :

بدن انسان بر اساس صداقت طراحی شده است و مطالعات نشان داده است وقتی انسان دروغ می‌گوید ۱۰۷ قسمت بدن واکنش و آسیب می‌بیند که لرزش دست و تغییر رنگ چهره و صدا، اختلال در تمرکز، وجود آدرنالین خون، تشدید استرس و اضطراب، و مهتر از همه کم ارزش شدن جایگاه فرد پیش خودش از علائم شایع دروغ گفتن است.
وقتی یک تفکر تقلبی یا‌‌ همان دروغ وارد مغز می‌شود، چیزی حدود ۶ میلیارد سلول‌های عصبی باید با تفکر دروغین خودشان را هماهنگ کنند که این واکنش بدن را به همراه دارد.
دروغ گفتن را در افرادی که شخصیت وشان بالایی ندارند بیشتر است: دروغ گفتن در هر شغل و شخصیتی می‌تواند شکل بگیرد اما در کسانی که شخصیت‌ والایی ندارند بیشتر است و به نوعی می‌خواهند با دروغ گفتن برای خود جایگاهی در نزد دیگران پیدا کنند و بیشتر مورد کانون توجه افراد قرار بگیرند.

مطالعات علمی نشان می‌دهد که بین سنین ۳ تا ۷ سالگی بچه‌ها تخیلاتشان را می‌بینند و دروغ می‌گویند که توصیه ما این است والدین نباید آن‌ها را دروغگو خطاب کنند و یا با آن‌ها برخوردی داشته باشند. والدین نباید در جلوی فرزندان خود دروغ بگویند

آثار دروغ گفتن والدین : طی مطالعاتی بچه‌های ۳۶ ساعته توانایی تقلید چهره منفی والدین را دارند حال اگر والدین در مقابل کودک ۵ ساله دروغ بگویند این در ذهن کودک می‌ماند و در آینده ممکن است به طور ناخودآگاه فرد به همسرش دروغ گوید که این ریشه در کودکی فرد داشته است.

 محیط کار و دروغ گفتن رابطه مستقیم : باید سعی کنیم شرایط دروغ گفتن را از بین ببریم و در واقع پیشگیری کنیم. به طور مثال آقایی که شغلش ارتباط با قشر خانم است ممکن است از سوی همسرش بیشتر کنترل یا مورد سوال و جواب قرار گیرد که در اینجا توصیه می‌کنیم آقا ذهنیت همسرش را نسبت به شغلش آگاه و شفاف سازد تا زمینه دروغ گویی پیش نیاید. و خانم هم ر یشه و علت دروغ گفتن مرد را بیابد که آن را رفع کند.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید. 

+   سید محمد طباطبایی ; ٧:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٤/٢/۱٦

← صفحه بعد صفحه قبل →
design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir