آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

هدف جدید پرندگان خشمگین!

 انگری بردز چیست؟

داستان بازی در نوع خود بسیار جالب است شما در نقش پرندگانی ظاهر می‌شوید که تخم مرغ‌های شما توسط چند خوک بدطینیت دزدیده شده و شما نیز با تمامی بستگان خود که شامل انواع پرنده می‌شود برای آزاد کردن تخم مرغ‌های خود و از بین بردن این حیوانات بد جنس به آنها حمله می‌کنید. هر چقدر که شما بتوانید با تعداد کمتری پرتاب، خوک‌ها را از بین ببرید دارای امتیاز بالاتر و در نتیجه ستاره‌های بیشتری خواهید بود که به ارتقاء امتیاز و رتبه شما در بین دوستان خود کمک فراوانی خواهد کرد. برای این کار، شما باید با استفاده از منجنیق، پرندگان خود را به سوی ساختمان‌های نامتعادل خوک‌ها پرتاب کنید تا بتوانید تخم مرغ‌های دزدیده شده خود را پس بگیرید.

محوبیت این بازی به حدی است که "میکائیل هد"؛ رئیس اجرایی شرکت سازنده این بازی در گفتگو با مجله سرگرمی ورایتی گفت که این شرکت و چندین شرکت هالیوودی در حال مذاکره هستند تا این بازی به یک داستان سینمایی بدل شود و البته تریلر شبیه سازی شده سینمایی آن که خود شرکت فنلاندی آن را تولید کرده است در یوتیوب بیش از ۵ میلیون بازدید داشته است.

 


این پایان اپیدمی چرندگان خشمگین نیست و خبر نخستین پارک بازی کودکان، الهام گرفته از بازی پرطرفدار “انگری بردز”( Angry Birds) در فنلاند، نشان دهنده محوبیت روزافزون این پرندگان بد اخلاق است!

آغاز بهره برداری‌ها
در ایران نیز یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موجود، پرتاب همین پرندگان خشمگین است! و بسیاری از جوانان و نوجوانان ترجیح می‌دهند که اوقات خود را با این بازی ساده و در عین حال جذاب سپری کنند. حال که این بازی توانسته است محبوبیتی جهانی کسب کند و بسیاری از مردم دنیا به نوعی به این بازی وابسته شده‌اند، زمان بهره برداری نیز فرارسیده است و سازندگان آن می‌توانند از اهداف پنهان خود رونمایی کنند.

در نسخه پیشین این بازی (Angry Birds Space) در یکی از مراحل آن، شما مجبور بودید به موانعی حمله کنید که شباهت بسیار زیادی به برج میلاد در تهران و همچنین نقشه کشور ایران داشت. و پیروزی شما در گرو حمله به این نمادها بود.

اما این پایان خصومت سازندگان این بازی نبود و این بار و در نسخه جدید این بازی (Rovio mobile ltd ver: 2.2.0) شما موظف به تخریب موانعی هستید که شباهت خاصی به مساجد و اماکن مذهبی مسلمانان دارند. برای رسیدن به اهداف بازی باید بارها و بارها مسجدی را خراب کنید و همچنین خوک‌هایی که داخل مسجد ساکن هستند را باید از بین ببرید!

بهره‌برداری‌های سیاسی و نژادپرستانه از بازی‌های رایانه‌ای و محصولات سرگرم کننده حربه جدیدی نیست و همواره این روش در راستای تهاجم فرهنگی به باورهای مسلمانان و به ویژه ایرانیان مورد استفاده بوده است.

اما نکته مهم است این است که آیا جوانان ایرانی و یا مسلمانان دیگر کشورها که تا پیش از این، از انجام این بازی لذت می‌برده‌اند حاضر هستند که این بازی را تحریم کنند و یا این که به تخریب مساجد ادامه خواهند داد؟!؟

منبع:نیمروز و + 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:  

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۱٢/۳

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir