آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

وقتی از عصر اینترنت حرف می زنیم دقیقاً از چه چیزی صحبت می کنیم؟

 وقتی از عصر اینترنت حرف می زنیم دقیقاً از چه چیزی صحبت می کنیم؟ فراگیری استفاده از اینترنت در دو دهه گذشته دنیا را متحول کرده است، امروز با این ابزار هر کاری می توانید بکیند.
انسانهایی که در فیلم سینمایی «ماتریکس» برادران واچوفسکی به تماشاگران معرفی می شدند، بازماندگانی رها شده از شبکه مصنوعی پیشرفته ای بودند که زندگی انسان روی زمین را شبیه سازی و مدیریت می کرد، آنها به دنبال یافتن واقعیت و بازگرداندن شرایط واقعی زندگی به زمین با اجزای این شبکه مبارزه می کردند اما حالا در سال ۲۰۱۳ شبکه جهانی اینترنت بنا به نیاز و استقبال میلیون‌ها کاربر با مسالمت هر چه تمام تر و آرام آرام تبدیل به مهمترین  ابزار ارتباط، تحقیق، آموزش و زندگی انسانها شده است و تصور یک روز زندگی بدون بهره گیری از قابلیتهای آن سخت و شاید ترسناک به نظر می رسد.


​این روزها در اینترنت هر کاری می توانید انجام دهید، سر کلاس درس حاضر می شوید، ابزار و محصولات مورد نظرتان را می خرید، با دوستانتان ارتباط می گیرید و با مجموعه ای وسیع از انسانهایی که علائقی مشابه شما دارند ارتباط می گیرید، نتیجه ایده های خلاقانه و ابتکاراتتان را با دیگران به اشتراک می گذارید یا کسب و کارتان را توسعه می دهید و برای خود و مجموعه تحت نظرتان در آمد زایی می کنید.

در سال ۲۰۱۳ اینترنت با کمک ابزارهای دیجیتال، تبلت‌ها، تلفن های هوشمند و رایانه هایی که حالا در سراسر جهان امکان دسترسی به آنها وجود دارد به بیش از ۲ میلیارد نفر کاربر با سلیقه ها، عقاید و اولویت های مختلف اجازه می دهد تا هر کاری را که فکرش می کنید به صورت آنلاین انجام دهند.

امروز بیش از دو میلیارد و چهارصد و پنج میلیون کاربر روی این شبکه تحول ساز مشغول فعالیتند که ۵۶۶ درصد بیشتر از افرادی هستند که در سال ۲۰۰۰ امکان دسترسی به آن را داشتند و حالا این جمعیت انسانی چشمگیر اهداف و علاقه مندی های خود را «آنلاین» به پیش می برند.

 

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب میلیون‌ها کاربر فعال دارند که محتوای تصویری، جذاب و کاربردی را با یک دنیا در اشتراک می گذارند. این گونه است که یک خواننده گمنام مثل «سای» می تواند «گنگنام استایل» اش را در «یوتیوب» برای بیش از یک میلیارد و سیصد هزار نفر نمایش دهد و در عرض چند هفته تبدیل به معروفترین انسان یا حداقل معروفترین انسان کره ای روی زمین شود. هر روز  با کمک اپلیکیشن های تلفن های همراه یا تبلت‌ها بیش از۴۰  میلیون عکس تنها روی شبکه اجتماعی «اینستاگرام» به اشتراک گذاشته می شود و «پینترست» ۵ میلیون مادر تنها در خانه آمریکایی را سرگرم می کند.

حالا به ازای هر کدام از ساکنان زمین بیش از ۱۴۰ صفحه محتوا روی اینترنت قرار گرفته است و تنها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۲ بیش از دو میلیارد و پانصد و شصت میلیون صفحه مورد بازدید واقع شده اند.

اینترنت کار متخصصان و دانشمندان را هم راحت تر کرده و به آنها اجازه می دهد به راحتی به میلیون‌ها صفحه محتوای تخصصی مورد استفاده در زمینه کاری خود دست پیدا کنند. تنها ازایالات متحده ۶۹۱ هزار مقاله تخصصی و کاربردی پزشکی روی اینترنت منتشر شده و سرعت انتقال دانش به طرز باورنکردنی غیر قابل پیش بینی شده است.

اینترنت به طرز محسوس و غیر قابل انکاری ریشه در تمام بخشهای زندگی قرن بیست  ویکمی ما دوانده است. حالا این ابزار نه وسیله ای صرفاً برای سرگرمی و نه وسیله ای برای انجام فعالیتهای پژوهشی و پیش بردن دانش بشر بلکه ابزاری در حال تکامل و جهان‌شمول است که هر کسی می تواند هر آنچه را که نیاز دارد در آن بیابد و با بهره گیری از خلاقیت و دانشش هر استفاده ای که می خواهد را از آن داشته باشد. حالا اینترنت در رقابت با چرخ، خط، هواپیما و موشکهای فضاپیما و شاید در جایگاهی بالاتر از آنها می تواند یکی از تحول‌سازترین دست یافته های بشر لقب بگیرد.

این «اینفوگرافی» زیبا به طور گویا آمار و ارقام قابل توجه و مهمی را درباره نقش متحول کننده اینترنت در اختیار شما قرار می دهد.

منبع:NowSourcingمنبع:NowSourcing و

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۱٢/۱۳

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir