آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

ساعتهای چوبی منحصربفرد

 در این سالها تصورش بسیار سخت است یک نفر با استفاده از تنها یک قطعه فلز ساعتهای بسیار دقیقی بسازد.

با این حال آندره مارتینیوک ، منبت کاربلاروس، موفق به خلق ساعتهای پیچیده منحصر به فردی از چوب شده است.
هنگام کودکی، آندره مارتینیوک علاقه به طراحی داشت. سپس مهندسی اش را گرفت و همزمان اشتیاق عجیبی به کنده کاری روی چوب پیدا کرد و آن را ارتقا داد.  
پس ازآن یک استادکار نجار به او پیشنهاد داد که روی ساعتهای چوبی به شکل برج کار کند.
بنابراین او تصمیم گرفت تا تمام مهارت هایش را برای آفرینش یک دستگاه کاربردی منحصربفرد هنری از جنس چوب ترکیب کند.
البته گفتنش از انجامش آسانتر بود.منبت کار بلند پرواز سه سال روی اولین ساعت چوبی خود کار کرد.
او تلاش کرد تا مکانیزم یک ساعت فلزی را روی کارش پیاده کند، اما هرچند مدل و اصل کاملا شبیه یکدیگر بودند دوچالش اساسی بر سر راه سنجش دقیق زمان به وسیله ساعت وجود داشت:یکی نرمی مواد مورد استفاده و دیگری رطوبت محیط.
پس از سال ها تجربه، استاد به این نتیجه رسید که باید اندازه چرخ دنده ها را افزایش دهد و با یک ترکیب مخصوص آن را در برابر رطوبت مقاوم کند.
او همچنین نشان داد که چوب مزیت بیشتری نسبت به فلز دارد.زیراچوب ضریب انبساطی پایین تری از فلز دارد و کمتر از فلز تحت تاثیر تغییرات دمایی قرار می گیرد.
 
منبع: ویکی نوت

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۱٢/۱٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir