آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

کتاب بالندگی فردی و سازمانی

بالندگی فردی و سازمانی

 مسعود بینش، سیما مهذب حسینیان

ناشر: سازمان مدیریت صنعتی

چاپ: اول 1391

چگونه پیشتاز بمانیم و در زندگی فردی و کاری، پرانرژی، نوآور و موفق باشیم؟ این پرسش مهم و تامل‏انگیزی است که هر یک از ما، در هر مرحله از زندگی، باید از خود بپرسیم. مهم‏ترین عامل برای پیشتاز ماندن، داشتن انرژی بیشتر، شور و اشتیاق فراوان‏تر و نوآوری بدیع‏تر است. اینها، ویژگی‏های انسان‏ها، سازمان‏ها و جوامع بالنده و سرزنده است. وقتی انسان با چنین افرادی برخورد می‏کند یا در چنان سازمان‏ها و جوامعی به‏سر می‏برد، احساس مثبت بودن، انرژی یافتن، خلاق شدن، بالندگی و شکوفایی به او دست می‏دهد. می‏تواند عظمت را در دیگران ببیند و برای خود و دیگران، اعمال ارزش‏آفرین انجام دهد. محیط‏های سرشار از انرژی، زمان‏ها و مکان‏هایی است که چنین حالتی برای انسان پدید می‏آید. در مقابل، ممکن است در جایگاهی قرار بگیریم که یکنواخت، خسته‏کننده، ملال‏آور و آزاردهنده باشد و دلسردی و افسردگی به‏همراه آورد.


دست‏یافتن به بالندگی و شکوفا شدن در زندگی فردی و سازمانی، اصول و قواعدی دارد که باید آنها را شناخت و به‏کار بست. بالندگی مبتنی بر سه اصل است: داشتن ذهنیت مشارکت‏جو، گسترش شبکه‏های ارتباطی و آزادسازی انرژی نهان. پایدار ماندن این اصول، مستلزم آن است که از طریق مهارت‏ها، عادت‏ها، انتخاب‏ها و اقدام‏هایی تقویت شود و آن اصول را به تجربه‏های روزمره زندگی ما پیوند زند. برای هر یک از آن اصول سه‏گانه، سه اقدام اصلی وجود دارد و هر اقدام نیز برپایه اقدام‏ها و فعالیت‏های فرعی دیگری استوار است؛ که مجموعا 57 اقدام را شامل می‏شود.

کتاب "بالندگی فردی و سازمانی"، درصدد بیان مهارت‏هایی است که به عنوان یک فرد، عضو تیم یا عضو سازمان باید کسب کرد تا به بالندگی و شکوفایی رسید: چگونه با دیگران روابطی عمیق و مبتنی بر اعتماد و همکاری برقرار کرد، چگونه شبکه‌های ارتباطی خود را گسترش داد و چگونه انرژی نهان خود و دیگران را آزاد و شکوفا کرد. برای دست‏یابی به ذهنیتی مشارکت‏جو، باید عادت‏های مشارکت‏جویی را در خود تقویت کرد، به هنر گفت‏وگو مسلط شد و متناسب با موقعیت عمل کرد. برای گسترش شبکه‏های ارتباطی، باید ارزش اینگونه شبکه‏ها را افزود، گروه‏های همدل ایجاد کرد و از حصارهای محدودکننده خارج شد. برای آزادسازی انرژی نهان نیز پرسیدن پرسش‏های شورانگیز، خلق چشم‏اندازهای جذاب و خلق معنا و هیجان در کار ضروری است.

برای درک وضعیت بالندگی فردی، تیمی و سازمانی در هر یک از اصول سه‏گانه، نمودار بالندگی معرفی شده است. بر اساس نمره به‏دست آمده، نتایج تعبیر و تفسیر شده و انواع حالات با یکدیگر مقایسه و اقداماتی که باید صورت گیرد ارائه شده است.

نقش ظرفیت بهره‏وری محیط به عنوان مولفه چهارم در شکل‏گیری محیط‏های سرشار از انرژی توضیح داده شده است. این ظرفیت، نشان‏دهنده شایستگی‏ها و مهارت‏های افراد برای کار کردن با دیگران، یاد گرفتن از همدیگر، حل تعارض‏ها و مدیریت روند کار است. اگر سه اصل بالندگی را به منزله "انرژی پتانسیل" در نظر بگیریم، ظرفیت بهره‏وری افراد در محیط سرشار از انرژی، به‏عنوان "انرژی جنبشی" عمل می‏کند.

ارائه روایت‏ها و داستان‏هایی از تجربه‏های انسانی و سازمانی، فهم اصول بالندگی را ملموس‏تر می‏سازد. طرح شاخص‏های سنجش اصول بالندگی در قالب "نمودار بالندگی" و عرضه چک‏لیست‏های بالندگی فردی و تیمی و سازمانی، به همراه پرسش‏های مربوطه ، به کاربردی کردن اصول و اقدام‏ها بسیار کمک می‏کند.

بنیان کتاب بر اندیشه‏های خانم دکتر لیندا گراتن استوار شده است. ایشان از اندیشمندان و صاحب‏نظران برجسته حوزه مدیریت در عصر حاضر است. خانم گراتن بر این باور است که محیط‏های سرشار از انرژی، پدیده پیچیده‏ای است و فهم آن مستلزم درک مفاهیم گوناگون روان‏شناختی، معرفت‏شناختی، جامعه‏شناسی و اقتصاد است. او تاثیر ترکیبی ناشی از روابط بین افراد را "سرمایه اجتماعی" محیط می‏نامد و آن را نشان‏دهنده عمق و حد روابط در یک محیط سرشار از انرژی به‏شمار می‏آورد. خانم گراتن با استفاده هوشمندانه و نوآورانه از استعاره "انرژی"، اندیشه‏های خود را در زمینه اصول بالندگی و سرزندگی فردی و نیز چگونگی پدید آوردن محیط‏های سرشار از انرژی، در دو کتاب پرفروش خود تبیین کرده است (Glow: 2009 ; Hot Spot:2007) .

بزرگانی مانند دیو اولریش، گری همل و دیپاک چوپرا، اندیشه‏ها و کتاب‏های خانم گراتن را ستوده‏اند و ایده‏های او در مورد نحوه تشکیل محیط‏های سرشار از انرژی را یک راهنمای عملی برای سازمان‏های آینده دانسته‏اند. تلاش نویسندگان کتاب نیز آن بوده که اصول و اقدام‏های لازم برای بالندگی فردی و سازمانی را از نگاه خانم گراتن چنان ارائه دهند که به تعبیر دیپاک چوپرا: هر کس بتواند آنها را به‏کار ببرد تا روابط معنادار در کار ایجاد کند، افراد مشتاق را برای کار پیدا کند و گوهر درون خود را به‏گونه‏ای صیقل دهد که از کار کردن با افراد پرشور و الهام‏بخش بدرخشد.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۱٢/۱٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir