آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

انتخاب خودمان!

در هندوستان،شکارگران برای شکار میمون سوراخ کوچکی در نارگیل ایجاد می کنند،موزی در آن می گذراند و زیر خاک پنهان می کنند.میمون نزدیک می شود،دستش را به داخل نارگیل می برد و موز را بر می دارد اما دیگر نمی تواند دستش را بیرون بکشد،چرا که مشتش از دهانه ی سوراخ بیرون نمی آید.به جای آن که نارگیل را رها کند،همان طور در برابر چیز غیر ممکنی می جنگد و در این هنگام شکارچی خیلی راحت میمون را به دام می اندازد.

نتیجه اخلاقی:ما نیز این گونه هستیم،به دست خودمان به دام مشکلات می افتیم،اما از چیزی که به دست آورده ایم دست نمی کشیم،خود را عاقل می دانیم،و این کار اوج حماقت است!

+   سید محمد طباطبایی ; ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٥/۱٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir