آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

آلیا صبور، نابغه ایرانی آمریکایی

آلیا صبور شهروند امریکایی ایرانی الاصل است که تمام وقت در دانشگاه نیویورک تدریس می کند و به عنوان یک نابغه نام خود را به عنوان جوان ترین استاد دانشگاه جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است. این دختر نابغه زادهٔ ۲۲ فوریه ۱۹۸۹ برابر با سوم اسفند ۱۳۶۷ خورشیدی در نیویورک است.

آلیا در هشت ماهگی خواندن را آغاز کرد و از کلاس چهارم ابتدایی به کالج رفت تا در سطح کارشناسی، ریاضیات کاربردی بخواند.

 


وی در سن ۱۰ سالگی در دانشگاه استونی بروک ثبت نام کرد و توانست در سن ۱۴ سالگی با بالاترین نمره سوما کوم لائوده در رشته ریاضیات کاربردی فارغ التحصیل شده و وارد دانشگاه درکسل بشود.

آلیا مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه درکسل در رشته متالوژی گرفت و جایگاهی موقت در دانشگاه کونکاک کره جنوبی بدست آورد، اما پس از یکسال آن را رها کرد.

 وی دلیل رها کردن جایگاه خود در دانشگاه کره ای را مشکل صحبت کردن به زبان کره ای اعلام کرده است.

او در ۱۸ سالگی مدرک دکترای خود را از دپارتمان تکنولوژی پیشرفته فوزیون دردانشگاه کانکوک سئول دریافت کرد و جوان ترین فردی بود که وارد دوره فلوشیپ پس از دکتری شد.

او نشانگرهای سلولی خاصی را بر اساس تکنولوژی نانولوله ها ابداع کرد که در تحقیقات پزشکی کاربرد زیادی دارد. 

 آلیا همچنین دستی در موسیقی هم دارد. او 11 سال بیشتر نداشت که به عنوان عضو ارکستر سمفونی راک لند به اجرای قره نی پرداخت.

آلیا در حال حاضر ریاضی و فیزیک در دانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می کند.

 

 صبور، اولین شهروند امریکایی است که رتبه اولین و جوان ترین پرفسور زن را درتاریخ امریکا دارا است. رکوردار قبلی جوان ترین پرفسور دانشگاه متعلق به فیزیکدان اسکاتلندی کولین مک لورین است که در سال 1717 در سن 19 سال و 7 ماهگی این رتبه علمی را کسب کرده بود.

کولین مک لورین اسکاتلندی شاگرد اسحاق نیوتون بود و آلیا با شکست رکورد این دانشمند اسکاتلندی، به سلطه 291 ساله این اسکاتلندی پایان داد.

منبع: بانکی 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

+   یوسفی ; ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۱٢/٢٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir