آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

انتشار هرزنامه با نرم‌افزار اسکایپ

محققان امنیتی از شناسایی بدافزار تازه‌ای خبر داده‌اند که از طریق نرم‌افزار تلفن اینترنتی اسکایپ، هرزنامه پخش می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، بدافزار یاد شده با هدف شناسایی افرادی منتشر می شود که به جمع آوری یک نوع پول مجازی به نام Bitcoin علاقه دارند.

Bitcoin یا (BTC) نوعی ارز دیجیتالی است که محبوبیت آن از ابتدای سال 2013 به نحو چشمگیری ارتقا یافته است. هر واحد از این ارز دیجیتال معادل 130 دلار ارزش دارد و بسیاری از کاربران دنیای دیجیتال به سرمایه گذاری در این زمینه و خرید ارز یاد شده علاقه نشان می دهند.


علاقه‌مندی به این ارز به میان جنایت کاران آنلاین هم کشیده شده و آنان هم دوست دارند با سرقت این ارز دست به باجگیری اینترنتی بزنند. ایجاد این ارز بر روی رایانه های شخصی بر مبنای الگوریتم خاصی بر روی رایانه ها وبا استفاده از منابع CPU و GPUصورت می گیرد.

مجموعه این فعالیت Bitcoin mining نام دارد که در ماه های اخیر مورد توجه شبکه های بوت نت و ارسال هرزنامه قرار گرفته و خلافکاران اینترنتی طراحی بدافزارهایی را آغاز کرده اند که با نفوذ به رایانه های شخصی و افزایش فعالیت CPU و GPU دست به تولید سکه های بیت می زند.

هرزنامه جدیدی که توسط شرکت کاسپراسکای شناسایی شده کاربران را به بازدید از وب سایتی که آلوده به بدافزاری برای این نوع سواستفاده است ترغیب می کند. فایلی که کاربران بر روی رایانه خود دانلود می کنند در ظاهر یک عکس و در واقع فایل نصب بدافزار است که توان نرم افزارهای ضدویروس برای شناسایی آن بالا نیست.

تعداد کلیک بر روی لینک این هرزنامه دوهزار مورد در ساعت است که نشان می دهد میزان آلودگی به آن زیاد است. بیشترین تعداد قربانیان این هرزنامه از کشورهای ایتالیا، روسیه، مجارستان، کاستاریکا، اسپانیا، آلمان و اوکراین بوده اند.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱/۱٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir