آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

دو مفهوم مدرن برای خلاق و نوآور کردن سازمانتان

بالندگی یا Thrivability یک مفهوم نوین است. مفهومی که در آن روش‌ها و ساختار رشد و بالندگی موجودات زنده و سیستم‌های طبیعی استخراج شده و برای رشد و بالندگی سازمان‌ها به کار گرفته می‌شود.

سؤال اصلی اینجاست که اگر به سازمان خود به عنوان یک موجود زنده نگاه کنید، ساختار و فرآیندهای آن را چگونه طراحی خواهید کرد؟

خانم Michelle Holiday، ارائه کننده‌ی این مفهوم، پس از سالها مشاوره‌ی مدیریت، بخصوص در حوزه‌ی مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها، متوجه شد که مفاهیم توسعه‌ی پایدار و پایداری در کل روی سیستم‌ها و سازمان‌ها تأثیر اساسی نمی‌گذارد و تغییرات ایجاد شده توسط تفکر در مورد پایداری آنقدر آهسته و محتاطانه است که نمی‌تواند به رشد تکنولوژی و کسب‌وکار رسیده و از تخریب محیط زیست و اجتماع جلوگیری کند.

خانم هالیدی مدتی فعالیت‌های خود را کنار گذاشته و به تحقیق در حوزه‌ی بیولوژی روی آورد تا بفهمد موجودات زنده چگونه میلیاردها سال تکامل یافته و رشد کرده‌اند و در این مدت نه تنها به طبیعت و محیط اطراف این سیستم‌ها آسیبی نرسیده، بلکه همزیستی بین گونه‌ها و اکوسیستم‌ها به وجود آمده و کل طبیعت بالندگی و رشد خود را حفظ کرده‌اند؛ تا زمانی که ما انسان‌ها شروع به تخریب و دست بردن در طبیعت کرده‌ایم.

نتایج این تحقیق شگفت آور بود. با تحلیل ویژگی‌های اصلی سیستم‌های زنده مشخص شد که همه دارای 4 ویژگی کلی هستند:


 

  • اجزاء: همه‌ی جانداران دارای اجزائی هستند، هرچه این اجزا متنوع‌تر و  واگراتر باشند موجود زنده بیشتر منعطف، انطباق پذیر با محیط‌های مختلف طبیعی و خلاق‌تر خواهد بود. 
  •  کل: همه‌ی جانداران دارای هویت و نقشهایی فراتر از هویت و نقشهای اجزایشان هستند. هر چه این هویت و نقشهای کلی همگراتر باشند، موجود زنده باز هم منعطف‌تر، انطباق‌پذیرتر و خلاق‌تر خواهد بود.
  •  ارتباط و تعامل: بین اجزاء هر موجود زنده و بین موجودات مختلف با هم ارتباطات و تعاملاتی وجود دارد. هر چه این تعاملات بازتر، روشن‌تر و آزادتر در جریان باشد، موجود زنده منعطف‌تر، انطباق‌پذیرتر و خلاق‌تر خواهد بود.
  •  یکپارچه‌سازی و تولید مثل: هر موجود زنده‌ای که در نسل‌های مختلف در طبیعت باقی مانده باشد این قدرت را دارد که همه‌ی اجزا را با روابط درون و برون سیستم در یک کل یکپارچه متحد کرده و خودش را با تمام این 3 ویژگی بازتولید کند.

 

حال فکر کنید اگر سازمان‌ها می‌توانستند با این اصول طراحی شوند چه شکلی می‌داشتند؟

 خانم Belina Raffy با کمک خانم Holiday روندی طراحی کرده‌اند که در 10 مرحله، ویژگی‌ها و ساختار یک سازمان را با 4 ویژگی ذکر شده در موجودات زنده تطبیق می‌دهد و نه تنها سبب پایداری سازمان بلکه سبب بالندگی و رشد سازمان طی زمان می‌شود.

بداهه‌ی کاربردی یا Applied Improvisation شامل نحوه تفکر، تمرینات اجرایی و رفتارهایی است که از تمرینات بداهه‌ی تئاتر الهام گرفته شده و اکنون در شرکت‌های بزرگ دنیا برای بهبود بهره‌وری، افزایش خلاقیت، بهبود روابط درون و برون سازمانی ورهبری مؤثر استفاده می‌شود.

 مهارت‌های ارائه شده در ذیل این مفهوم به صورت بازی‌هایی درآمده که به افراد کمک می‌کند تا در شرایط نامشخص روزمره، تحت فشار و استرس کار روزانه بیاموزند که چطور بهتر و انسانی‎تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بهتر صحبت همدیگر را گوش کنند، سریعتر و بهتر تصمیم بگیرند و با آرامش و لذت بیشتر کار کنند. بداهه‌ی کاربردی باعث رفتار طبیعی‌تر انسانی در کنار رفتار حرفه‌ای-سازمانی می‌شود، رفتارهایی که به دلیل فهم بهتر و سریعتر شرایط و طرف مقابل نتایج بهتری به بار می‌آورند.

 در تعاملات روزانه‌ی سازمان، در مذاکرات، در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری و در نوآوریسازمانی، روش‌های بداهه‌ی کاربردی می‌تواند به سازمان شما کمک کند. همکاری در حل مسائل، جو مناسب‌تر برای بیان مشکلات، ایده‌ها و راه حل‌ها و ارتباطات مؤثر کارکنان سازمان از نتایج یادگیری این روش‌هاست.

 غیر از سازمان‌های تجاری مانند بانک‌ها و شرکت‌های چند ملیتی، این روش در خیریه‌ها برای بهبود فرآیند ارتباط با خیرین، در زندان‌ها برای رفع مشکلات ارتباطی زندانیان، در مدارس برای بهبود وضع تحصیلی و در آسیب دیدگان جنگ و بلایای طبیعی برای بهبود کیفیت زندگی و کاهش اثرات ذهنی حوادث بخصوص روی کودکان و در گروه‌های محلی برای ایجاد ارتباط بیشتر و ایجاد قوانین مشارکتی برای زندگی بهتر در کنار یکدیگر به کار گرفته شده و نتایج مفیدی در بر داشته است.

در سازمان‌ها بداهه‌ی کاربردی بیشتر روی روش‌هایی تمرکز دارد که تحت فشار واسترس کار روزانه، فهمیدن شرایط محیطی و شرایط دیگران را آسان‌تر کرده و به افراد می‌آموزد چگونه با بهتر شنیدن، مؤثرتر حرف زدن و با سرگرمی بیشتر فعالیت تیمی انجام دادن نتایج بهتری را در زمان مشخص بگیرند

منبع:   نوآوری سازمان

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

+   سید محمد طباطبایی ; ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٢/۱٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir