آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

مراقب هک شدن اکانتهای ایمیل تان باشید .

یکی از روشهای هک کردن یک ایمیل اینست که با یک ترفند و بهانه ای به صفحه ای می برند که دقیقا شبیه صفحه ی ورود عادی صفحه ایمیل شماست اما متعلق به سایتی است که هکر برای اینکار طراحی کرده .

با کلیک کردن روی لینک شما تصور می کنید داخل سایتی مثل یاهو یا گوگل هستید پسورد خودتان را می زنید و با اینکار عملا پسورد تقدیم جناب هکر می شود.

امروز ایمیلی به شکل زیر به دستم رسید که به نظر می رسد موج جدیدی از هک کردن ایمیل های جیمیل است . همانطور که مشاهده می فرماید با هشدارو اخطار ترغیب می کند تا روی لینک کلیک کنیم . 
آنچه نوشته شده است آدرس گوگلی است اما عملا با کلیک روی آن به صفحه ی مشابه می رویم که برای دزدی اسم رمز طراحی شده است .
همیشه و همه جا برای اینکه از درست بودن صفحه یی که اسم رمزتان را وارد می کنید اطمینان پیدا کنی حتما در خط ادرس به آدرس آن دقت کنید .
هکر هر کاری کند نمی تواندروی آدرس سایتهای معروف صفحه ای برای شما بسازد . مگر انکه گوگل یا یاهو یا سایتهای اصلی را هک کرده باشد که در اینصورت خودش به پسوردها دسترسی یافته و نیازی ندارد از ما بپرسد :)
که البته این موضوع بسیار بعید است و بهتر ما نگران سایتهای بین المللی نباشیم و فقط نکات امنیتی مربوط به خودمان را را رعایت کنیم .:)

ایمیلی که برای من آمده بود به شکل زیر است :

Gmail Alert!

 

Your Gmail Email address is Mohammadtab@gmail.com

 

Your Email Address will be Terminated due to System error CODE: BNWTDZ

Click the link below to Repair your Email address Now. 
 

https://accounts.google.com/activate-now-and-continue=Mohammadtab@gmail.com

 

CLICK HERE

 

YOUR EMAIL ADDRESS WILL BE DELETED FROM GMAIL SERVER  IF YOU DO NOT CLICK THE LINK.
 

Gmail! Inc ©2014 All Rights Reserved

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

+   سید محمد طباطبایی ; ٧:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٦/۱٢

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir