آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

لباس فرم سازمانی

تغییر و تحول در شکل پوشاک به خاطر روحیه بلند پرواز انسان است، چون که انسان استعداد در کمال طلبی دارد و به دنبال پوشیدن مدل‌های جدیدی از لباس‌ها است.
کاملا طبیعی است که انسان بخواهد لباس‌های خود تنوع رنگی داشته باشد و از راحتی آن در کار خود استفاده کند. اما در لباس های فرم(سازمانی)، رنگ فقط جایگاهی برای تنوع طلبی نیست! بلکه می‌توان گفت که گاهی می‌تواند تاثیری همانند دیگر تبلیغات سمعی و بصری نیز داشته باشد.
بله ... لباس‌ها هم می‌توانند ابزاری برای تبلیغ شرکت یا سازمان شما باشند.
در بسیاری از کسب و کار‌ها از رنگ سازمانی، نشانه یا لوگو برای رنگ و طرح لباس فرم استفاده می‌شود، اما باید این نکته را در نظر داشت که آیا هر رنگی مناسب با آن کار و حرفه است؟! 
دقت در انتخاب رنگ پوشش کاری و اداری (لباس فرم) نکته قابل اهمیتی است که خیلیها به سادگی با آن برخورد می‌کنند و یا بهتر بگوییم سهل‌انگارانه از آن می‌گذرند!!! برای مثال: برای خرید محصول لبنی وارد یک فروشگاه زنجیره‌ای مختص به همان شرکت رفته بودم، شرکتی با رنگ سازمانی زرد و قرمز.
این فروشگاه یا بهتر بگوییم شرکت، برای فروشندگان خود لباس فرم یکدست زرد(سر تا پا ) تهیه کرده بود!!!
درست است لباس منطبق با رنگ سازمانی بود و تداعی کننده همان برند .
یه سئوال اساسی، یکدست زرد بودن برای فروشنده چه حسی خواهد آورد؟!
و یا چه تاثیراتی خواهد داشت؟!
برای فروشنده ای که مدام در حال چیدمان و جابجایی کالایی است، کل انرژی و تمرکز او به این سمت می‌رود که لباسش کثیف نشود!!!  و رنگ زرد به زودی او را از لحاظ بصری و فکری خسته خواهد کرد، به زودی زود!!!
درست است که باید در همه جا از رنگ‌ها و المان‌های سب و کار خود استفاده کنیم، تا دیده شویم و در یاد مشتری بمانیم. اما با ایجاد راه‌کار‌های بهتر از طریق متخصصین این امر و با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را بدست آوریم ...
 
منبع: کانون تبلیغاتی کروشه

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:


Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۸/۱۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir