آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

بازار جهانی خدمات و ابزارهای مربوط به اینترنت اشیا(IoT)

بازار 3 تریلیون دلاری "اینترنت اشیا" تا سال 2020

پیش‌بینی شده است که ارزش بازار جهانی خدمات و ابزارهای مربوط به اینترنت اشیا(IoT) از 1.3 تریلیون دلار در سال 2013 میلادی به 3.04 تریلیون دلار در سال 2020 برسد. مرکز تحقیقاتی IDC در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرده است که ارزش بازار جهانی دستگاه‌های مربوط به اینترنت اشیا بین سال‌های 2013 تا 2020 میلادی رشد ثابت سالانه 13 درصد را تجربه می‌کند.

شرکت IDC که از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در صنعت جهانی فناوری ارتباطات و اطلاعات محسوب می‌شود، بازار جهانی اینترنت اشیا را یک اکوسیستم جامع متشکل از سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات، سیستم‌های ارتباطی و عوامل امنیتی معرفی کرد.

این مرکز "اینترنت اشیا" را یک شبکه از شبکه‌های گسترده می‌داند که بر اساس سیستم IP ارتباط میان انسان و دستگاه‌های الکترونیکی را برقرار می‌کنند و این شبکه جامع می‌تواند شامل سیستم‌های هوشمند، تجهیزات شبکه‌ای، خدمات ارتباطی، سیستم‌های داده و دیگر نرم‌افزارها، ابزار، خدمات و سیستم‌های امنیتی شود.

"ورنون ترنر"(Vernon Turner) یکی از مدیران ارشد شرکت IDC گفت: «اینترنت اشیا فرصت‌های فراوانی را پیش‌روی شرکت‌های فعال در حوزه فناوری قرار داده است و باعث می‌شود تمام مراکز سنتی و غیرسنتی در این حوزه بتوانند از این مزایا بهره‌مند شوند».

باید توجه داشت که این صنعت هنوز هیچ شرکت پیشگامی ندارد و به عبارت دیگر در شرایط کنونی هیچ شرکتی وجود ندارد که بتوانیم بگوییم بزرگترین تولیدکننده خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا است.

این شرکت نیازمند مشارکت‌ فراوان صنایع مختلف است تا بر اساس آن محصولات و خدمات کارآمد در اختیار کاربران قرار گیرند.

منبع: ایستنا

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:


Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

+   سید محمد طباطبایی ; ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/۸/۱۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir