آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

هرچقدر مشتری خود را بهتر بشناسید، بهتر می‌توانید برند خود را موقعیت‌یابی کنید

 

Image result for brand

بازاریابی باید با مشتری آغاز و با مشتری پایان یابد، برای موقعیت‌یابی برند خود نیز باید همین طور عمل کنید. اینکه شما چگونه برند خود را موقعیت‌یابی می‌کنید باید با مشتری آغاز شود و با مشتری نیز پایان گیرد.  به همین دلیل است که بیانیه موقعیت شما باید با کلمه " برای" آغاز شود که به معنای توصیف مشتری هدفتان از نظر ویژگیهای جمعیت‌شناختی می‌باشد. سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، درآمد خانوار، تحصیلات و تعداد فرزندان، نمونه‌هایی از ویژگیهای جمعیت‌شناختی مشتریان هدف می‌باشند. اینها حقایقی هستند که می‌توانید برای توصیف مشتریان از آنها استفاده کنید.


قبل از اینکه بیانیه موقعیت‌یابی برند خود را ایجاد کنید، باید تصمیم بگیرید که چه ویژگیهای جمعیت‌شناختی بازار هدف شما را به بهترین شکل نشان می‌دهد. قبل از اینکه برند خود را موقعیت‌یابی کنید باید بدانید که آنها چه کسی هستند و چه ویژگیهایی دارند. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرد که می‌خواهید زنان 18 تا 54 سالهرا هدف بگیرید. برای شروع خوب است. اما هرچقدر بازار هدف خود را مشخص‌تر و ریزتر نشان دهید، می‌توانید بیانیه موقعیت خود را به صورت معنادارتری تنظیم کنید.

  • چه بخشی از این محدوده سنی احتمال بیشتری دارد که مشتریان خوبی برای شما باشند؟
  • آیا این زنان متاهل هستند، آیا بچه دارند و درآمد خانوار آنها چقدر است؟
  • در مرکز شهر زندگی می‌کنند یا در حومه شهر؟
  • سطح تحصیلات آنها چقدر است؟


هرچقدر بتوانید لایه‌های بیشتری به اطلاعات جمعیت‌شناختی بیشتری اضافه کنید، بیانیه موقعیت شما غنی‌تر خواهد بود. هرچقدر که مشتریان خود را دقیقتر توصیف کنید می‌توانید خود را به طور دقیقتری برای آنها موقعیت‌یابی کنید و در نهایت نیز می‌توانید تجربه برند دقیقتری ایجاد کنید. باید بر روی ایجاد بهترین ترکیب جمعیتی مشتریان تمرکز می‌کنیم تا بهتر درک کنیم که آنها چه کسانی هستند و در کجا زندگی می‌کنند.
برای مثال، یک کسب‌و کار کوچک را می‌شناسم که واقعا مشتری هدف برند خود را از نطر جمعیت‌شناختی به خوبی شناسایی کرده است، او صاحب تعدادی سالن آرایش است و در محله‌ای که در آن کار می‌کند بسیار خاص می‌شود، او " زنان محلی شاغل بادرآمدبالا که موهای مجعدی دارند" را هدف گرفته است.

این کار برای ایجاد یک تجربه برند کافی نیست و ما باید کل فرآیند آن را بررسی کنیم اما او این مرحله یعنی درک ویژگیهای جمعیت‌شناختی مشتریان خود را به خوبی انجام داده است و این کار می‌تواند به چگونگی ارتباط برند با مشتریان شکل دهد.  در این مورد، او در سطح همسایه به همسایه با آنها ارتباط برقرار می‌کند و به آنها امتیازاتی در میان برنامه پرمشغله کاریشان می‌دهد و به آنها نشان می‌دهد که چگونه می‌توانند با سرمایه گذاری و مدیریت موی فرفری خود تفاوت بزرگ در زندگی خود ایجاد کنند.

 

منبع: درگی


آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید.

 

 

 

+   سید محمد طباطبایی ; ۸:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/۱٢/۱٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir