آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

پادکست چیست ؟؟؟


پادکست (به انگلیسی: Podcast) یا پادپخش انتشار مجموعه‌ای از فایل های صوتی  است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از فید صورت می‌گیرد، و توسط کاربران معمولاً بر روی یک پخش‌کنندهٔ موسیقی دیجیتال قابل دریافت و پخش است. می شه پادکست را رادیو آموتوری یا وبلاگ صوتی دانست . در واقع هدف نشر فایلهای صوتی برای ارتباط با مخاطب است .


در اصل فایلهای Podcast همان فایلهای صوتی یا تصویری رایج است، فقط تکنولوژی پادکست نحوه انتشار آنها را در سایت تغییر داده است و به جای اینکه کاربر هر روز به سایت مراجعه کند تا فایلهای جدید را دریافت (دانلود) کند میتواند با اشتراک در پادکست بدون مراجعه به سایت هر زمان که سایت به روز شد و فایل جدیدی در سایت قرار گرفت بصورت خودکار مطلع شده و آنها را دریافت کند.
انتخاب اینکه فایل صوتی که توسط پادکست عرضه می شود چه باشد کاملا به سلیقه ی ارائه دهنده ی آن بستگی دارد .
می تواند یک فایل صوتی قبلا ضبط شده باشد .
موسیقی ، شعر خوانی ، یک بحث تخصصی یا یک گفتگوی صمیمانه .
ساده ترین راه برای داشتن پادکست اینست که در وب سایت های سرویس دهنده ی آن ثبت نام کنیدو به همان سادگی که وبلاگ می نویسد پادکست های خود را نشر دهید

یکی از وب سایتهای سرویس دهنده در زمینه ی پادکست سایت :http://www.persiancast.com است .
البته در وبلاگ های معمولی و  وب سایتها هم می توانیم پادکست قراردهیم .


برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید از لینک های زیر استفاده کنید :

 نمونه ای از جاهایی که پادکست های خوبی در آن می توانید بیابید :

  • marketingpodcast.ir  پادکست بازاریابی ایران یکی سایت خوب و فعال که سخنرانی های مختلف استاد درگی در مورد مارکتینگ و موضوعات مختلف مرتبط با مدیریت را عرضه می کند و حتما برای شماهم می تونه  جال بو مفید باشه .
  • پادکست هایی خوب و ارزشمند در مورد مدیریت پروژه که توسط آقای علی واحدی منتشر شده اند .
  • آرشیو پادکست های مدرسه همشهری هم شنیدنی زیاد دارد .
  • پادکست های مدیران ایران را هم در اینجا می توانید : modiriran.cast.ir بشنویید

+   سید محمد طباطبایی ; ٢:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٧/۱٠

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir