آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

گزارش موسسه مطالعات اقتصادی و کسب و کار مک کینزی 2012


موسسه مطالعات اقتصادی و کسب و کار مک کینزی وابسته به شرکت بین المللی مک کینزی طی گزارش پژوهشی منتشر شده درجولای ۲۰۱۲، به مطالعه رفتار اقتصادی و روند فعالیت های کسب و کار در بستر شبکه های اجتماعی پرداخته است. در مقدمه این گزارش به مفهوم سوشیال (social) پرداخته شده است. مفهومی که بر گرفته از اجتماعات شکل گرفته در فضای مجازی و روابط و تعاملات بین کاربران در این اجتماعات می باشد. این اجتماعات مبتنی بر تکنولوژی فناوری اطلاعات (IT) سبب شده اند تا  ۱٫۵ میلیارد کاربر از سر تا سر دنیا در این بستر به فعالیت و تعامل بپردازند.

سپس به مفهوم تکنولوژِی سوشیال اشاره شده است. تکنولوژی نوینی که در نتیجه ارتباطات و تعاملات جهت دار بین کاربران در راستای خلق ارزش و انجام فعالیتهای کسب و کار بوجود آمده است. در ادامه گزارش اشاره به جریانی اقتصادی منبعث از همین تکنولوژی نوین یعنی (social technology) دارد. این جریان نوین اقتصادی و مهم تحت عنوان اقتصاد اجتماعی (social economy) معرفی شده است.

تکنولوژی اجتماعی نام برده شده در این گزارش، همان crowdsourcing  یا جمع سپاری می باشد.

لینک دریافت گزارش

مهدی کشتکار

+   سید محمد طباطبایی ; ٩:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٧/۱۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir