آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

کنفرانسی برای آشنایی با شیوه‌های شکست پروژه

این روزها بحث استارتاپ‌ها در دنیا به موضوع داغی تبدیل شده و همین مبحث با کمی تاخیر، به ایران هم اومده تا افراد فعال در حوزه‌های مختلف کاری بتونن ایده‌هایی که دارند رو به مرحله انجام برسونن. از طرفی، دره سیلیکون برای خیلی از مایی که در حوزه آی‌تی فعالیت داریم، نام کاملا آشنایی هست و پروژه‌هایی که در اون منطقه تونستن ایجاد بشن و در مدت کوتاهی میلیون‌ها کاربر رو به سمت خودشون جذب کنند رو کمابیش می‌شناسیم.

failcon-my-story.jpg

ولی مطمئنا همه افرادی که قصد فعالیت توی این زمینه رو دارند باید با کلیه جنبه‌های کار آشنا بشن. هر پروژه‌ای در کنار احتمال موفقیت، امکان شکستش هم وجود داره و نباید پیش‌فرض خودمون رو بر این اساس بذاریم که شکست، اتفاق فوق‌العاده بدی هست و نباید بهش فکر کنیم.


حتی بین پروژه‌های سیلیکونی هم نمونه‌های شکست خورده مختلفی رو می‌شه پیدا کرد و کلا، شکست برای یک کارآفرین مسئله پیچیده‌ای به‌حساب نمیاد و خیلی‌ها بعد از نتیجه نگرفتن در یک پروژه، دوباره موفق شدن نظر سرمایه‌گذاران رو جلب کنن.

همه این توضیحات رو به این خاطر دادم تا کنفرانس FailCon رو معرفی کنم. فیل‌کن (اگر باهاش آشنایی ندارید)، اسم کنفرانسی هستش که با هدف دعوت از کارآفرین‌ها و فعالان حوزه آی‌تی سراسر دنیا برای صحبت درباره شیوه‌های که باعث شکست پروژه اون‌ها شده برگزار می‌شه.photos

یکی از شعارهای FailCon اینه که “شکست‌هاتون رو بغل کنین تا موفقیت‌هاتون رو بسازید.”

شاید بد نباشه حالا که بحث استارتاپ‌ها در ایران داره به شکل جدی‌تری دنبال می‌شه، افراد علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه رو با جنبه شکست پروژه‌ها هم آشنا کنیم. حتی خوب می‌شد اگر کارآفرین‌های فعال در ایران هم به برگزاری رویداد مشابهی در کشور کمک می‌کردن و تجربیات‌شون رو در اختیار جوان‌ترها قرار می‌دادن.

به هر حال برای افرادی که قصد راه‌اندازی پروژه یا استارتاپی رو دارند توصیه می‌کنم حتما به جنبه شکست کار هم فکر کنن و درباره پروژه‌های مختلف در زمینه کاری خودشون تحقیق کنن و از ریسک کردن هم نترسن.

منبع: سایت آرش زاد

+   سید محمد طباطبایی ; ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۸/۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir