آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

the art of possibility

میکل آنژ می گفت: ” در دل هر تکه سنگ مرمر مجسمه زیبایی نهفته است.فقط یک نفر باید اضافه های سنگ را بردارد تا اثر هنری درونش آشکار شود”

بن زاندر(Ben Zander) رهبر ارکستر فیل هارمونیک بوستن،استاد موسیقی است.او برای ترغیب مردم به انجام کارهای غیر معمول و خارج از حد تصور، انرژی بی کرانی دارد.رزاموند زاندر(Rosamund Zander) نقاش مناظر طبیعی است.رزا دارای تجارب شخصی در کار بر روی مردم برای دگرگونی و متحول کردن دیدگاه ها و تعارضات آنهاست.

نشریه دانشگاه بازرگانی هاروارد(Harvard Business)  به این زوج هنرمند پیشنهاد می دهد که به منظور توسعه مفاهیم کاربردی رهبری ، کتابی بنویسند.فرصتی که به ندرت در دسترس هنرمندان قرار می گیرد! این کتاب در سال 2000 میلادی با عنوان the art of possibility منتشر می شود.خانم بهادر زاده در سال 1385 شمسی این کتاب را با عنوان “جهان امکان “ به فارسی ترجمه کرده اند. این ترجمه در سال 1390 توسط انتشارات آوین تجدید چاپ شده است.

در جامعه جهانی جدید ما، هیچ موسسه ای پذیرای خلق ارزشها و هدایت اکثریت مردم در سطح وسیع  نیست. امروزه در جوامع آزاد،بازار به عنوان قانون گذار بلند مرتبه، جانشین دولتها و مراکز مذهبی شده و قدرت اصلی را در دست گرفته است.اما عملکرد بازار فاقد اعتبار و ارزش است و با زبان انسانی گفت و گو نمی کند. در این جاست که هنر می تواند فضای جدیدی به وجود آورد و با استفاده از شعور بشری،جریان های تولید و سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد. هنر می تواند به ارتباطات بین فردی ما غنا بخشد و دریچه های تازه ای از تجربه و ابداع را به روی ما بگشاید.

این کتاب تمریناتی را پیشنهاد می کند که دگرگون کننده هستند. تمریناتی که ممکن است غیرمنطقی جلوه کنند و حتی از منظر درک طبیعی ما نسبت به روند معمول کارها ، دور از عقل به نظر رسند. این تمرینات برای ایجاد یک تحول کلی در نگرش، ادراکات،باورها و روند تفکر شما طراحی شده اند. آنها از دگرگونی کامل دنیای شما سخن می گویند.

منبع : گزیده سازمانی

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۸/۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir