آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

کتاب بزرگترین اصل مدیریت


معامله شوخی بردارنیست!

خواهر روحانی در کلاس مدرسه  مقابل دانشآموزان نوجوان، ایستاده بود. او در حالیکه یک سکه یک دلاری نقره در دستشبود گفت: به دختر یا پسری که بتواند نامبزرگترین مردی را که در این دنیازیسته است بگوید، این یک دلاری را جایزه میدهم.

یک پسر خردسال ایتالیایی گفت: منظورتان میکل آنژنیست؟خواهر روحانی جوابداد: خیر، میکل آنژ یک هنرمندبرجسته به حساب می آید، لکن بزرگترین مردی که دنیابه خود دیده نیست.

یک دختر خردسال یونانی گفت: آیا ارسطوبود؟خواهر روحانیجواب داد: خیر، ارسطو یک متفکر بزرگ وپدر علم منطق بود اما بزرگترین مردی کهدر دنیا زندگی میکرده، محسوب نمیشود.

بالاخره یک پسر خردسال یهودی گفت: میدانم چه کسیاست، او عیسی مسیح است.خواهر روحانی جواب داد صحیح است و یکدلاری را به او داد.

خواهر روحانی که از جواب پسربچه یهودی قدری شگفت زده شده بود، در زنگ تفریح او را در زمین ورزش یافت و از او پرسید: آیاواقعا اعتقاد داری که عیسی مسیح بزرگترین مردی است که دنیا به خود دیده؟

پسربچه جواب داد: البته نه،هر کسی می داند کهبزرگترین مرد موسی بود. اما معامله شوخی بردارنیست!

به نقل ازکتاب بزرگترین اصل مدیریت در دنیا نوشته مایکللوبوف

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۸/٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir