آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

همه ما رهبریم!

http://www.rahgozar.info/wp-content/uploads/2012/10/leader1.jpg

ساده ترین تعریفی که از «رهبری» دیدم یک کلمه بوده «تاثیرگذاری». و واقعا هم اگه همه تعریفهای مختلفی که از رهبری شده را بگردیم به همین یک کلمه می رسیم. رهبر کسی است که می تواند بر دیگران تاثیر بگذارد. حالا بعد از این تعریف کوتاه از رهبری، اجازه بدین یه سوال بپرسم!


رهبری چیست؟

چه کسانی در زندگی شما بیشترین تاثیرات مثبت را داشته اند؟ چند ثانیه فکر کنید.

به احتمال ۹۰ درصد کسانی که به سرعت اسم و چهره آنها در ذهن شما نقش بست یا از خانواده شما بودند یا دوستان و همکاران و یا معلم. خیلی بعید میدونم که به کسانی مانند سیاستمداران، ورزشکاران حرفه ای، دانشمندان، بازیگران و کارگردانان و… از این دست انسانها فکر کرده باشین.

می بینید که ما از کسانی تاثیر مثبت میگیریم (یا توسط آنها رهبری می شویم) که به آنها نزدیکیم و آنها هم به ما نزدیک هستند. شاید اگر به جای سوال بالا از شما می پرسیدم که رهبران بزرگی که در زندگی خودتون دیدین چه کسانی هستند؟ به آدمهایی که فکر کردین، فکر نمی کردین! ولی واقعیت اینه که برای رهبر بودن لازم نیست که خیلی بزرگ بود برای رهبر بودن باید تاثیرات مثبت بزرگ داشت!

همه ما کسانی رو داریم که به ما نزدیک هستن و می تونیم روی اونا تاثیر مثبت بذاریم یعنی اونارو رهبری کنیم و هرچه که بتونیم دایره تاثیرگذاری خودمون رو بیشتر کنیم، رهبر بزرگتری خواهیم بود. ولی حداقل اینه که کم یا زیاد همه ما رهبریم!

LEADERSHIP IS EVERYONE’S BUSINESS

برای اینکه بتونیم رهبر بهتر یا بزرگتری باشیم نیازمند یادگرفتن و اجرا کردن مجموعه ای از اصول هستیم که در پستهای بعدی درباره آنها خواهم نوشت.

منبع : وب لاگ رهگذر

+   سید محمد طباطبایی ; ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۸/٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir