آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

 

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

بسیاری از گردشگرانی که برای صعود به کوه کلیمانجارو، رهسپار تانزانیا می شوند، برنامه خود را به گونه ای تنظیم می کنند که از یک سیاحت اکتشافی و دیدنی در آفریقا لذت ببرند: مهاجرت گله های پرتعداد گاومیش های آفریقایی. کشور تانزانیا که در شرق قاره آفریقا قرار دارد، به دلایل گوناگونی مکان بسیار مناسبی برای تماشای حیات وحش به شمار می رود.


مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی


این کشور دارای پارک های ملی متعددی است و بیش از 25 درصد خاک آن، جزو مناطق محافظت شده جانوری محسوب می شود. پارک ملی سرنگتی (Serengeti) با وسعتی به اندازه 30 هزار کیلومتر مربع، در دشت پهناور سرنگتی واقع در شمال تانزانیا قرار داشته و تا جنوب غرب کنیا امتداد دارد.

این منطقه به خاطر مهاجرت بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی و نیم میلیون گور خر در آن شهرت جهانی دارد. بی شک «سرنگتی» معروف ترین پارک در جهان است که پناهگاه حیوانات مختلفی از جمله شیر، پلنگ، فیل و گاومیش آفریقایی است. مهاجرت سالانه میلیون ها راس دام وحشی در تانزانیا که هر سال در پی آب و غذا طول این دشت پهناور را می پیمایند، یکی از شگفت انگیزترین صحنه های حیات وحش را خلق می کند.

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

بر خلاف باور عمومی، مهاجرت گاومیش های آفریقایی در یک زمان و فصل خاص صورت نمی گیرد بلکه این روند، در طول سال ادامه داشته و روندی پیاپی و پیوسته محسوب می شود. نکته مهمی که نباید از آن غافل شوید این است که بین ماه های اوت تا اکتبر، گله گاومیش ها به سمت ماسایی مارا (Masai Mara) در کنیا حرکت می کند و لذا فصل پاییز زمان مناسبی برای مشاهده این مهاجرت عظیم نیست.

با این حال جای نگرانی نیست چرا که در همین فصل پاییز نیز می توانید حیوانات زیادی را تماشا کنید. ضمناً برنامه هیجان انگیز صعود به قله 5895 متری کلیمانجارو هم که سر جای خود محفوظ است! ناگفته نماند که فقط نیمی از جمعیت حیوانی در این مهاجرت شرکت می کنند. به عبارت دیگر هنوز می توان از تماشای نیمه دیگر این جانوران لذت برد. به هر حال گردشگران همیشه می توانند با سفر به «سرنگتی»، از طبیعت زیبا و وحشی این منطقه شگفت زده شوند.

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

همه ساله در ماه های جولای و اوت، مهاجرت میلیونی حیوانات از سرنگتی به سوی سرزمین های شمالی و منطقه زیبا و محافظت شده پارک ملی ماسایی مارا (Masai Mara) در کنیا که در مجاورت مرزهای تانزانیا قرار دارد، انجام می شود. این حیوانات در ماه اکتبر دوباره به سرنگتی بازمی گردند.

در فصل زمستان و با خشک شدن چمن زارها، گله های وحشی پراکنده به یکدیگر محلق شده و این مجموعه عظیم به سمت شمال یعنی ماسایی مارا حرکت می کند. کلونی عظیم حیوانات مهاجر در مسیر خود از رودخانه گرومتی (Grumeti) می گذرند و صحنه های بدیعی را خلق می کنند که اغلب خوراک خوبی برای کانال دیسکاوری و سایت نشنال جئوگرافیک فراهم می آورد! جالب اینجاست که در این رودخانه، تمساح های غول پیکری به این جشن همگانی می پیوندند تا دلی از عزا در بیاورند.

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

مهاجرت گاومیش های آفریقایی به سرنگتی

منبع : بانک تور و گردشگری

+   سید محمد طباطبایی ; ٥:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۸/٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir