آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

واژه نامه مدیریت پروژه

هماهنگی در تفهیم و تفاهم در گفتار و نوشتار یکی از ضروریات هر دانشی است و معمولا فرهنگ لغت در هر زمینه از گستره دانش وظیفه پاکسازی و این هماهنگی را برعهده دارد. اخیرا موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) برای یکپارچه سازی و تسهیل فهم متون مدیریت پروژه فرهنگ واژگان جدیدی برای مدیران پروژه، طرح و پورتفولیو ارایه کرده است، که با استفاده از آن همگان بتوانند به معانی مختصر و شفافی از عبارات و واژگان اساسی و پرکاربرد مدیریت پروژه، طرح و پورتفولیو دسترسی داشته باشند.


در فایل پیوست تعداد ۱۴۵ واژه، عبارت و اصطلاح رایج در زمینه مدیریت پروژه، طرح و سبد پروژه آمده است به همراه شرح مختصر آنها آمده است.

 در تهیه این متن از منابع زیر استفاده شده است :

  • فرهنگ واژگان موسسه مدیریت پروژه آمریکا در سال ۲۰۱۲ (PMI Lexicon of Project Management Terms)
  • طرح گام (گردآوری اصطلاحات مدیریت پروژه)؛ کاری مشترک از فصلنامه مدیریت پروژه و فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛ منتشر شده در شماره ۸  فصلنامه مدیریت پروژه (تابستان ۸۷) و مطابق صورتجلسه شورای واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی به شماره ۱۷ب/۳۹-۸۱۸/۸۷ (مورخ ۱/۴/۱۳۸۷).
  • معانی و اصطلاحات رایج در فضای دانش مدیریت پروژه کشور.

 

+   سید محمد طباطبایی ; ٤:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/۸/۳٠

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir