آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

راهنمای جامع و کاربردی مدل تعالی پروژه

در حال حاضر مدلهای تعالی و بلوغ موجود در سه عرصه ارزیابی سازمان، پروژه و افراد تیم پروژه چارچوبی مدون جهت ارزیابی میزان تعالی سازمان، پروژه یا فرد در به کارگیری بهترین شیوه‌ها فراهم می آورند و در این میان رهبران پروژهها موفقیت پروژه خود را در دو عرصه دنبال می‌کنند، عرصه فرایندهای مدیریت پروژه به عنوان توانمندساز و عرصه نتایج پروژه به عنوان برون داد تحقق اهداف پروژه.

 

 

 

عنوان کتاب : «راهنمای جامع و کاربردی مدل تعالی پروژه»

نویسندگان:
           مجید فراهانی (Farahani@aryanapm.com)
           امیرحسین خامنه (Khameneh_a@mapna.com)
           فریدون فرداد (Fardad@aryanapm.com)

شابک : ۹۷۸-۶۰۰-۶۲۲۷-۴۲-۹

چاپ اول : پاییز  ۱۳۹۱

ناشر : آریانا قلم – گروه پژوهشی صنعتی آریانا

 

مدل PEM به عنوان یکی از مشهورترین مدلهای تعالی پروژه موجود در دنیا، در هر دو عرصه دستیابی به نتایج پروژه و نیز فرایندهای مدیریت پروژه، بسط و توسعه یافته است و در حال حاضر به شکل وسیعی جهت ارزیابی تعالی در پروژه ها و نیز به عنوان مدل مبنا در جوایز بین المللی و ملی مدیریت پروژه در بسیاری از کشورها و از جمله کشور خودمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.


هر چند شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود پروژه برای استفاده در پروژههای آتی را شاید بتوان از مهترین مزایای استفاده از مدل PEM در ارزیابی پروژه‌ها دانست لیکن بدست آوردن مبنایی مشخص برای بهینه‌سازی مدیریت پروژه‌های آتی سازمان از طریق نگارش دقیق گزارش پایانی بازخورد پروژه، بر اساس این مدل را باید مهمترین مزیت رقابتی این مدل نسبت به سایر الگوها و مستندات مدیریتی پروژه‌ها به حساب آورد.

کتاب حاضر به عنوان اولین کتاب فارسی در زمینه مدل تعالی پروژه (PEM) و بر اساس آخرین ویرایش آن، با هدف توسعه مفاهیم مدیریت پروژه به زبان فارسی و نیز کمک به سازمان­های پروژه محور در جهت نیل به تعالی و بلوغ تألیف شده است.

در فصول اول و دوم سعی شده که ضمن تعریف کاملی از تعالی، بلوغ و مدل های بلوغ و تعالی در پروژه ها و سازمان های پروژه محور، به معرفی نسبتاً جامعی از چند مدل بلوغ و تعالی مطرح در دنیا پرداخته شود. در فصل سوم مدل تعالی پروژه (PEM) و ۹ معیار آن به صورت جامعی مورد بررسی قرار می­گیرد. (فهرست مطالب و خلاصه‌ای از کتاب را دانلود کنید.)

نویسندگان این کتاب که خود از جمله ارزیابان و سرارزیابان جایزه ملی تعالی مدیریت پروژه در ایران بوده‌اند، امیدوارند که این کتاب که نتیجه چهار سال تحقیق، مطالعه و پژوهش ایشان بوده بعنوان راهنمایی کاربردی از مدل تعالی PEM مورد توجه و استفاده جامعه مدیریت پروژه و نیز سازمان­های متقاضی حضور در فرایند جوایز بین المللی و ملی تعالی پروژه قرار گیرد.

منبع: http://www.pmnotes.net

+   سید محمد طباطبایی ; ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/۱۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir