آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

انتشار پیش‌نویس ویرایش ۲۰۱۲ استاندارد مدیریت پروژه (PMBOK)

http://www.pmnotes.net/wp-content/uploads/2012/02/PMBOK-5th.jpg

نسخه پیش نویس ویرایش پنجم «راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه» یا همان استاندارد معروف مدیریت پروژه موسسه مدیریت پروژه آمریکا با عنوان PMBOK® Guideمنتشر شد. این پیش نویس به منظور جلب همکاری اعضای این موسسه و میران پرژه سراسر دنیا در آخرین اصلاح پیش از چاپ و صدور نهایی آن صورت گرفته است.


ه نقل از سایت موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI)اعضای آن می توانند تا ۲۰ مارچ (شب سال نو ایرانی!) نقطه نظرات اصلاحی خود را روی این نسخه از استاندارد اعلام نمایند؛ بدیهیست که چندی بعد (تا پیش از پایان سال ۲۰۱۲ میلادی) نسخه جدید این استاندارد صادر خواهد شد.

یک نگاه کوتاه بر استاندارد تازه نشانگر آنست که تغییرات زیادی به لحاظ عناوین و لغات در آن صورت نگرفته است! اگر چه تعداد فرآیندها از ۴۲ به ۴۷ و تعداد حوزه‌های دانشی از ۹ به ۱۰ حوزه افزایش یافته است. برای آنها که با نسخه ۲۰۰۸ آشنا هتند همیشه پرسش بود که چرا در حوزه‌های (STC (Scope – Time – Cost Management مانند دیگر حوزه های فرآیندی برای برنامه ریزی قرار داده نشده است؛ بلکه بصورت ضمنی و طی چند فرآیند این برنامه ها شکل گرفته… در این نسخه پیشهاد شده که ۳ فرآیند مشخصا برای برنامه ریزی مدیریت حوزه های محدوده (S)، زمان (T) و هزینه (C) در نظر گرفته شود.

از دیگر تغییراتی که خیلی ها در این سالها در پی آن بودند و از موضوعات قابل توجه سمینارها و کنفرانسها هم بود، حوزه مدیریت ذینفعان بود که در نسخه جدید از ناحیه ارتباات جدا شده و بصورت یک حوزه دانشی با چهار فرآیند تبدیل شده است.

+   سید محمد طباطبایی ; ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٥

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir