آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

اگر همه چیز خیلی راحت است، وقت آن رسیده که حرکت کنی

ده سوال
اگر همه چیز خیلی راحت است، وقت آن رسیده که حرکت کنی

کریستینا احمدجیان دومین رییس دانشگاه بین‌المللی هیتسوباشی در ژاپن است که ارائه دهنده استراتژی به شرکت‌‌های بزرگ است. او در سال 2010 به ریاست این دانشگاه در آمد و تنها زن غیرژاپنی است که تا به حال رییس دانشگاهی در ژاپن می‌شود.پیش از این او به عنوان استاد دانشگاه به تدریس دوره‌‌های رفتار سازمانی، اداره امور شر کت‌‌ها و تحقیقات تجاری می‌پرداخت.
کریستینا احمدجیان تحصیلات خود را در آمریکا محل زادگاهش آغاز کرد. او ام‌بی‌ای خود را از دانشگاه استنفورد و مدرک دکترا خود را از دانشکده کالیفرنیا‌‌هاس اخذ کرد.1) داشتن سمتی چون ریاست یک دانشگاه، چگونه است؟
در این کار شما هیچ گاه وقت آزاد ندارید و با به اتمام رسیدن هر پروژه تحقیقاتی، پروژه دیگری آغاز می شود. در این کار شما هر روز با افراد مختلفی ملاقات دارید و باید برای دوره‌‌های جدید برنامه ریزی کنید. مشغله من آنقدر زیاد است که نمی توانم زندگی جز این را تصور کنم، البته فکر می‌کنم چند روز سفر برای من خیلی خوب باشد.


2) کسب کدام مدرک آکادمیک برای شما افتخار بیشتری داشته است؟
من در سال چهارم دبستان در یک دوره زبان فرانسوی بالاترین نمره کل شهر را گرفتم، من بعد از آن تصمیم گرفتم تا تمام وقتم را صرف یادگیری زبان کنم و از این طریق جهان را کشف کنم.


3) بهترین نصیحتی که تا به حال شنیده‌اید، چیست؟
به نصیحت‌‌های دیگران گوش نکن و سعی کن تا راه خودت را پیدا کنی.


4) بدترین شغلی که تا به حال داشتی چه بوده است؟
شستن زیرسیگاری‌‌ها، وقتی در یک شرکت ژاپنی به عنوان یک کارمند اداری مشغول به کار بودم.


5) نصیحت شما به زنان در عرصه کسب‌وکار چیست؟
اگرچه شرایط نسبت به قبل بسیار بهتر شده است، ولی هنوز هم امکانات در یک سطح نیست. هیچ گاه همه کارها را به تنهایی به عهده نگیرید و سریع دلسرد نشوید. باید بدانیم قدرت، همیشه در جمع به وجود می‌آید. بنابراین ما احتیاج داریم تا تعداد زنان را در رشته‌‌هایی چون ام‌بی‌ای و به تبع آن در هیات مدیره شرکت‌‌ها افزایش دهیم.


6) برخورد شما با محیط‌‌های مرد سالار چگونه است؟
در ژاپن در وهله اول من یک فرد خارجی شناخته می‌شوم و واقعا هیچ‌کس در اینجا به زن بودن من توجهی نمی‌کند. گاهی اوقات من خودم این موضوع را یادآوری می‌کنم که به نظر خیلی غافلگیر می‌شوند.


7) اگر می‌توانستید در زندگی خود کاری را دوباره انجام دهید، آن چه بود؟
سعی می‌کردم همه چیز را کمتر جدی بگیرم.


8) آخرین کتابی که خوانده‌اید چیست؟
کتاب سرزمین شورشیان که نویسنده آن «کریستفردی بلاگو» است.


9) فلسفه زندگی شما چیست؟
زندگی کردن، دور از محیطی راحت. زیرا اگر همه چیز خیلی راحت و آسوده باشد، وقت آن رسیده که حرکت کرد و آن را تغییر داد.


10) برنامه آینده شما چیست؟
گرفتن دکترای دیگری در رشته علوم زیست‌محیطی و ساخت مزرعه‌ای ارگانیک دراینجا.

مترجم: پریسا حبیبی

+   سید محمد طباطبایی ; ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢٢

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir