آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین زمان روزه‌داری در کدام کشورهاست؟

این درحالی است که مسلمانان آرژانیتن با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاهترین ساعات روزه‌داری را در ماه مبارک رمضان سپری می‌کنند، چون آنها در نیم‌کره جنوبی قاره آمریکا قرار دارند.


به گزارش فارس، روزنامه بحرینی اخبار الخلیج در خبری درباره روزه‌داری مسلمانان در ماه مبارک رمضان نوشت که مسلمانان دانمارک امسال ماه رمضان سختی را پیش‌رو دارند.

این روزنامه بحرینی در ادامه توضیح می‌دهد که مسلمانان دانمارک امسال 21 ساعت در روز را روزه هستند و این طولانی‌ترین ساعات روزه‌داری در جهان است.

این درحالی است که مسلمانان آرژانیتن با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاهترین ساعات روزه‌داری را سپری می‌کنند، چون آنها در نیم‌کره جنوبی قاره آمریکا قرار دارند.

اما ماه رمضان مسلمانان شمال روسیه و به طور مشخص شهر "مورمانسک" امسال با شب‌های سپید مواجه شده که در آن روز 24 ساعت تمام است، بی‌آنکه لحظه‌ای آنها شاهد شب تاریکی آن باشند و این روزه‌داران مناطق شمالی روسیه را وادار می‌کند که سحری و افطار خود را در حالی صرف کنند که خورشید در وسط آسمان است.

به همین دلیل ساعات روزه‌داری آنها بر اساس زمان مشخص شده توسط علمای اسلام و به دلیل این پدیده طبیعی به 20 ساعت به ویژه در این شهر می‌رسد.  
مسلمانان آرژانتینی امسال با 9 ساعت و نیم روزه‌داری کوتاه‌ترین و مسلمانان دانمارک با 21 ساعت روزه‌داری طولانی‌ترین زمان روزه‌داری در ماه رمضان را به خود اختصاص داده‌اند.

در این گزارش با کوتاه ترین و طولانی ترین ساعات روزه داری آشنا می شویم.( با تذکر این نکته که مقدار زمان به صورت متوسط در نظر گرفته شده است؛ هم از نظر گستره جغرافیایی و هم از جهت روزهای ماه).

آرژانتین؛ به سبب قرار گرفتن در نقطه جنوبی آمریکای جنوبی، کوتاه ترین زمان روزه داری را داراست با 9 ساعت و 30 دقیقه:

استرالیا؛ به دلیل قرار داشتن در جنوب کره زمین، 10 ساعت:

برزیل؛ 11 ساعت: 

کنیا؛ 12 ساعت:

مکزیک؛ 13 ساعت و 20 دقیقه: 

مغرب؛ 14 ساعت:

چین؛ 14 ساعت:

یونان؛ 14 ساعت و 30 دقیقه: 

ژاپن؛ 14 ساعت و 30 دقیقه: 

ایالات متحده؛ 15 ساعت:

ایران؛16 ساعت

فرانسه؛ 16 ساعت:

عربستان؛ 16 ساعت: 

انگلیس؛ 16 ساعت و 30 دقیقه:

مصر؛ 16 ساعت و 30 دقیقه:

آلمان؛ 16 ساعت و 30 دقیقه:

کانادا؛ 18 ساعت:

هلند؛ 18 ساعت و 30 دقیقه:

ایسلند؛ 20 ساعت و 20 دقیقه:

 دانمارک با 21 ساعت طولانی ترین روز را دارد.


نویسنده : khabar persian

+   سید محمد طباطبایی ; ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٤/۳۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir