آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

مراقب تله موفقیت باشید

دنیای اقتصاد: باورداشتن بە یک هدف برای دستیابی بە آن کافی نیست. در اینجا چهار روش برائ جلوگیری از افتادن در این دام ارائه می‌شود.

زیربنای موفقیت‌های بزرگ در دو موضوع نهفته است:

۱) باورداشتن بە خودتان .

۲) ظرفیت شما برائ انجام آنچه برائ دیگران غیر قابل تصور است.

مراقب تله موفقیت باشید

اما تنها اینکه شما بە دستیابی بە یک هدف باور داشته باشید بە آن معنا نیست کە بە آن هدف دست خواهید یافت.اگر خود را درگیر ‌ایده‌ای کنید کە بە نظرتان شما را بە موفقیت خواهد رساند اما توان اجرای آن را نداشته باشید، در وضعیت تله موفقیت قرار گرفته‌اید. این پدیده بە ویژه در پایگاه اینترنتی‌های آموزشی و روانشناسی جمعی بسیار شایع است، اما کارآفرینان و رهبران کسب‌وکار نیز در نوع خود احتمال دارد کە چنین پدیده‌ای را تجربه کنند.

اگر بیشترین تمرکز و نگرانی شما این باشد کە چه کاری انجام می‌دهید بە جای اینکه فکر کنید چرا این کار را انجام می‌دهید، در این صورت در تله موفقیت گرفتار شده‌اید. وقتی باورهای بلندپروازانه شخصی شما از توانایی شما برائ اجرای یک کار پیشی بگیرید در این‌صورت شما در تله موفقیت گرفتار شده‌اید.

وقتی تمرکز شما تنها بر نتایج باشد بە جای آنکه از راهی کە می‌روید لذت ببرید، در تله موفقیت گرفتار شده‌اید.

من موسس شرکتی را می‌شناسم کە با بهترین نمرات از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او نیز مانند بسیاری از دانشجویان ممتاز بر این باور بود کە هوش و استعدادش او را بە بالاترین درجات عالی خواهد رساند و فکر می‌کرد شرکتش بسیار موفق خواهد شد. تعجبی نداشت کە بعد از تلاش بسیار برائ تاسیس شرکت او تبدیل شد بە یک نمونه واقعی از انسانی افسرده، زودرنج، تندمزاج، بی‌انگیزه و ناکارآمد. باور او نسبت بە توانایی‌اش در تحصیل موفقیت، او را بە موفقیت واقعی نرساند.

مراقب تله موفقیت باشید

با کمک روش‌های زیر، از تجربه گرفتار شدن در تله موفقیت اجتناب کنید:

۱٫ پیگیر باشد

تحقیقات نشان می‌دهد موفقیت، حاصل توانایی اشخاص نسبت بە اراده انجام یک کار و بە پایان رساندن آن است. این موضوع بر هیچ یک از کارآفرینان موفق پوشیده نیست. شما باید از دیگران سخت تر کار کنید. رسیدن بە موفقیت چه در عصر کنونی و چه در اعصار قبل حاصل تلاش بسیار بسیار بوده است. حتی یک لحظه هم فکر نکنید کە استعداد فکری شما می‌تواند سبب شود تلاش کمتری داشته باشید. بە هیچ عنوان این طور نیست.

۲٫ الهام بگیرید

اگر تنها بر هدف یا کسب افتخار متمرکز شوید، بە احتمال بسیار از مسیری کە در آن گام نهاده‌اید لذت نخواهید برد. چرا شرکت خود را از ابتدا بنا نهادید؟ چه چیز سبب می‌شود کە هر روز سخت کار کنید؟ اگر بر آنچه برائ شما مهم است و سبب آن متمرکز شوید، احتمال بسیاری وجود دارد کە با داشتن این طرز فکر، موفقیت بە سراغ شما بیاید.

۳٫ فروتن باشید

معمولا کسی کە بە موفقیت می‌رسد توسط تعداد زیادی از اشخاص مشکل آفرین احاطه می‌شود. اما بە خاطر داشته باشید کە شما بە دیگران نیازمندید. از آنها یاد بگیرید. بدانید در کدام موارد بە‌اندازه کافی قوی نیستید و از دیگران بخواهید بە شما کمک کنند. موفق‌ترین کارآفرینان کە من تاکنون شناخته‌ام مشتاق بوده‌اند اشخاص دیگر را با تیم خود آشنا کنند و ارتباط ایجاد نمایند؛ چراکه می‌دانند بدون کمک دیگران آنها نیز بازنده خواهند بود.

۴٫ سعی کنید تاثیرگذار باشید، نه قدرتمند

افرادی کە در تله موفقیت گرفتار می‌شوند اغلب بر این باور می باشند کە چیزی برائ اثبات کردن دارند. آنها همچنین معتقدند اعمال قدرت بر دیگران نشانگر بالاترین حد موفقیت است بە طوری کە هر زمان وارد شدند می‌توانند حرف آخر را بزنند و بە دیگران بگویند چه کار کنند. شما چنین شخصی نباشید.

خودباوری جالب است اما فقط در صورتی کە با انسانیت، الهام و کار بسیار همراه باشد. همانطور کە یکی از موفق‌ترین اشخاص تاریخ، توماس ادیسون می‌گوید «ایده بدون عمل، توهمی بیش نیست.»


منبع: مراقب تله موفقیت باشید – جدیدترین اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

+   سید محمد طباطبایی ; ۸:٤٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/٩/٢۸

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir