آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

راز موفقیت والت دیسنی

والت دیسنی نقاش فیلم های نقاشی متحرک و تولیدکننده فیلم ،در 5 دسامبر 1901 در شهر ایلینویز شیکاگو درحالیکه فرزند چهارم از پنج فرزند خانواده بود به دنیا آمد. دیسنی در مزرعه نیمه غربی شهر مارسلاین ایالت میسوری بزرگ و در شهر کانزاس بصورت آزاد در کلاسهای موزه هنری،به آموختن فنون هنری می پرداخت. بسیاری از شخصیت ها و حیوانات نقاشی شده در کارتون های او از حیوانات مزرعه میسوری که در آنجا زندگی می کرد ، الهام گرفته شده بودند.


در سن 17 سالگی دبیرستان را به قصد شرکت در جنگ جهانی اول ترک کرد. در طول خدمت دیسنی راننده آمبولانس بود در سال 1919 به شهر کانزاس برگشت و به عنوان نماینده فروش و بعد فروشنده آگهی های تبلیغاتی کارتونی شروع به کار کرد.
درسال 1923 به کمک برادر بزرگترش، روی، وارد عرصه هالیوود شد. اولین موفقیت وی با خلق شخصیت کارتونی میکی ماوس در فیلم قایق بخار ویلی آغاز گردید. قایق بخار ویلی اولین فیلم کارتونی صدادار بود که دیسنی بجای “موش مورتیمر“ در فیلم حرف میزد، همسر دیسنی لیلیان، نام میکی را برای این موش کارتونی مناسب تر تشخیص داد و دیسنی هم پیشنهاد او را قبول کرد.
خلق شخصیتهای کارتونی نظیر میکی ماوس، دانالداک ، مینی و گوفی همراه با ترکیبی از حرکات و ژست های فوق العاده کارتونی به همراه موسیقی ، صدا و تکنیک های هنری (مانند کارتون سه خوک کوچک) در سالهای دهه 1930 برای او موفقیتی جهانی به همراه آورد. این موفقیتها موجب شد که شخصیتهای وی به عنوان کلیشه هایی در آگهی ها، انتشارات کودک و برچسب های تجاری به مدت 40 سال استفاده شوند و امروزه هنوز هم مورداستفاده قرار گیرند. دیسنی همچنان فعالیت های استودیویی خود را گسترده‌تر می کرد. تا جایی که یک مدرسه آموزش نقاشان فیلم های کارتونی تأسیس نمود . اولین فیلم سینمایی کارتونی او سفیدبرفی (سال 1937) بود. کارهای مهم دیگر او کارتون های پینوکیو، بامبی و کارتون موزیکال فانتزیا بوده اند. با فیلم جزیره خوک آبی (1948) فیلم های مستند حیوانات وی نیز آغاز گردید و در سال 1950 به کمک سرمایه گذاری در انگلستان سری فیلم های جزیره گنج که از نوع فیلمهای زنده پرتحرک بودند ساخته‌شد که در بازار فیلمهای تجاری خانوادگی با استقبال خوبی رو به رو گردید.
فرمول نقاشی های دیسنی اساسی برای تکنیکهای تولید نقاشی متحرک شد. در فیلم مری پاپینز نقاشی متحرک به همراه فیلم داستان را مهیج‌تر و پراحساس‌تر می نمود . در سال 1954 دیسنی وار د کارهای تلویزیونی شد. تا زمان مرگش در استودیوی دیسنی 21 فیلم بلند سینمایی کارتونی، 493 کارتون کوتاه، 47 فیلم داستانی ، 7 فیلم ماجرایی با داستان واقعی ، 330 ساعت برنامه های تلویزیونی کلوپ میکی ماوس و 78 قسمت نیم ساعته سریال زورو ساخته شد. او در 18 جولای 1955 دسینی لند را ساخت. این پروژه یک تأسیسات عظیم از شخصیتهای تخیلی اش در آناهایم کالیفرنیا بود که به سرگرم کننده ترین و موفق ترین پارک تفریحی دنیا تبدیل گردید.تا سال 1966 (زمان مرگ دیسنی ) 7/6میلیون نفر از آن بازدید کردند. ایده ساخت این پارک هنگامی به ذهن دیسنی رسید که فرزندش را به پارک های تفریحی می برد و می دید که چگونه کودکان در آن جا بازی می کنند. پس‌از مرگ دیسنی در 1966 ،در سال1971 پارک دنیای دیسنی در شهر ارلاند و فلوریدا افتتاح گردید. پس‌از آن در توکیو و پاریس هم چنین پارک هایی ساخته شدند.

+   سید محمد طباطبایی ; ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۱/٤/٢٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir