آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

طب سوزنی

قدیمی ترین مرجع طب سوزنی ، یک متن مکتوب به نام طب داخلی رسمی امپراطور هوانگ تی نی چینگ است که تاریخ آن به هزاره دوم پیش از میلاد میرسد.این روش به سرعت در بیشتر بخش های قاره آسیا گسترش یافت و در قرن شانزدهم به وسیله مبلغین مسیحی به اروپا راه یافت.و اولین کشور اروپایی در این زمینه ، فرانسه بود که سهم به سزایی در گسترش طب سوزنی به سایر کشور اروپایی داشت.

از سال 1975 به درخواست سازمان جهانی بهداشت ، چین به تعلیم طب سوزنی به پزشکان خارجی داوطلب از کشورهای مختلف پرداخته است و تا به حال پیش از صد کشور صاحب متخصصین طب سوزنی شده اند.


تعریف:
طب سوزنی شاخه ای از طب سنتی چین(TRADITION CHINE MEDICINE) یاTCM می باشد. و در گروه بندی طب مکملی یا طب کمکی( ALTERNATIVE MEDICIN) قرار میگیرد.
طب تکمیلی شامل طب سوزنی ، طب گیاهی ، هومیوپاتی و مواردی از این قبیل است.

مهمترین تئوری در طب سنتی چین خصوصا طب سوزنی ، تئوری" یین –یانگ" می باشد.این تئوری سالها قبل از میلاد مسیح بیان شده است و به گفته یکی از دانشمندان اهمیت و زیبای آن کمتر از دیوار چین نیست.طب سوزنی معقد است یک انرژی حیاتی بنام چی "chi" در بدن جریان دارد که در 12 شاهراه اصلی "MERIDIAN" حرکت می کند.

این رشته پیس از آنکه به کیفیت ساختاری یا تشریحی اعضای بدن ارتباط داشته باشد در واقع به پدیده های انرژی مربوط است.

هر مریدین انشعابات سطحی دارد که در آن ها نقاطی خاص برای سوزن زدن وجود دارد.متخصصین طب سوزنی ، سوزن های در این نقاط سطحی وارد می کنند تا روی انرژی چی تاثیر کنند و تعادل بین "یین-یانگ" را بوجود آورند تا سلامت بدن ایجاد شود.

 

موارد کاربرد :
طب سوزنی در درمان اکثر بیماری ها کاربرد دارد ، مخصوصا برای تسکین درد ، میگرن ، آرتریت ها ......

امروزه طب سوزنی در درمان چاقی ، لاغری از اهمیت ویژه ای برخوردار گردیده است.چرا کی درمان سلولیت (تغییرات بافت همبند به همراه تجمع چربی ها در آن ها ، اغلب در نواحی شکم ،پهلو و ران ها) تقریبا با تغذیه و ورزش امکان پذیر نمی باشد بطوریکه بدن اگر با کمبود کالری شدید روبرو شود حتی به پروتئین سوزی هم میرسد ولی قادر به تجزیه این چربی ها نمی باشد.اما با تحریک نقاط خاص در بدن اثر روی انرژی حیاتی و تعادل بین "یین- یانگ" میکرو سیرکلیشن در ناحیه سلولیت افزایش پیدا میکند و با افزایش متابولیسم و بهبود در ناژ لنفاوی سایز سلولهای چربی موضعی کاهش می یابد و آنچه اینجانب در تجربیات خود بدست آوردم بیانگر این مطلب است، بطوریکه بیماران با انجام چند جلسه طب سوزنی سریعا در نواحی سلولیت دچار کاهش سایز می شوند.

 

 

تفاوت طب چینی با طب غربی :
طب غربی بر اساس روابط علیتی و تئوریهای علمی و قوانین خطی بنا گردیده است . در حالیکه طب چینی یک طب شرقی بعنوان طرحی فراگیر ، روابط غیر علیتی ، قوانین غیر خطی و پدیده شناسی کلی استوار است . طب چینی پدیده ها را برای اینکه با ما در طبیعت هماهنگ باشد ، انتخاب می کند.

 

اگر فرو کردن یک سوزن در دست باعث تسکین درد میشود ، برای او کافی است.....

آفتاب ایرونی رات از اینجا دنبال کنید
FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ٩:۱۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۱٠/٢٥

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir