آفتاب ایرونی

این وب لاگ با هدف ایجاد مرکزیتی برای اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط در محیط مجازی برای مدیران،مشاوران، متخصصین و پژوهشگران جهت هم افزایی و اثر گزاری در این حوزه مدیریت ایجاد شده است.و شامل یادداشت های از مدیریت فناوری اطلاعات، بانکداری، مدیریت اجرایی،مدیریت استراتژی، مدیریت برند، مدیریت روابط عمومی،مدیریت دانش، تعالی سازمانی، بهره وری، کارآفرینی، روانشانسی، اجتماعی و خانواده می باشد. و آفتاب ایرونی اشاره به اندیشه و قدرت مدیران و متخصصین ایرانی دارد.

زنجیره‌ی تاثیرگذاری

 در هفته پیش رو کمی با خودتان خلوت کنید. به اتاقتان، به یک کافه، به طبیعت، مسجد یا هرجای دیگری که آرامش دارید بروید. به آدم‌هایی فکر کنید که در زندگی شما تاثیرگذاشته‌اند.

افرادی که حرف‌های شان، اقدامات شان، پیشنهادها و راهنمای -ی‌هایشان برای شما تاثیرگذار بوده است.

احتمالا افرادی هستید که در ذهنتان از آنها به‌خاطر تاثیری که در مسیر زندگی شما گذاشته‌اند تقدیر می‌کنید.

به این افراد خوب فکر کنید و بیشتر و بیشتر تاثیری که بر شما داشته‌اند را برای خود واضح کنید.

بعد به خود آن افراد فکر کنید و ببینید آیا این احتمال وجود دارد که شخص یا اشخاصی هم در زندگی آنها بوده‌ باشند که همین نقش تاثیرگذاری را داشته‌اند؟طبیعتا این احتمال وجود دارد.

 وقتی آدم‌ها در صندوقچه خاطرات خود را باز می‌کنند می‌توانند داستان‌های زیادی تعریف کنند و اگر بگردند داستان‌هایی از زمان‌هایی که دیگران حضوری پررنگ در زندگی‌شان داشته‌اند را پیدا می‌کنند. بعد دوباره عقب‌تر بروید و برای آن شخص سوم چنین شرایطی را تصور کنید. آیا در زندگی آنها هم ممکن است کسانی بوده باشند که برایشان تاثیرگذار بوده باشند؟ قطعا این امکان وجود دارد.

این روند تاثیرگذاری را می‌توان همینطور دنبال کرد و دید که زنجیره‌ای از تاثیرگذاری آدم‌ها روی یکدیگر شکل می‌گیرد. بعضی‌ها آگاهانه این تاثیر را پذیرفته‌اند و آگاهانه بر زندگی دیگران تاثیر مثبت می‌گذارند و بعضی‌ها هم به این تاثیر آگاه نیستند! مرور این تاثیرپذیری‌ها باعث می‌شود که به این شرایط آگاه شوید و احتمالا برای رخ‌دادن چنین اتفاق‌هایی در زندگی خود از آن افراد قدردان باشید.

فیم Pay it forward

حالا برگردید به خود و تاثیری که دیگران بر شما گذاشته‌اند. آیا موقعیتی فعلی شما نقطه آخر این زنجیره است؟ آیا زنجیره تاثیرگذاری به شما که می‌رسد، تمام می‌شود؟ آیا شما می‌خواهید که نقطه انتهایی یک مسیر مثبت باشید؟ برای این‌که این زنجیره را ادامه بدهید چه کاری می‌کنید؟ چه تاثیر مثبتی بر آدم‌های اطراف خود می‌توانید بگذارید؟

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:  

FEED

+   سید محمد طباطبایی ; ۸:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۱۱/۱٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir