ده روش کنترل ذهن که علیه انسان اعمال می شود

 پژوهش های کنترل ذهن به این نتیجه رسیده است که یک نسخۀ هماهنگ دراز مدت با هدف این که انسان را به موجودی خودکار و غیرمتفکر تبدیل کند وجود دارد. از هنگامی که بشر قدرت کنترل بر رفتار اجتماع را فهمیده، کنترل ذهن به منظور اعمال خواست گروه کوچکی از افراد مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. امروزه ما وارد مرحلۀ خطرناکی از کنترل ذهن شده ایم که از بعد فیزیکی تهدیدی جدی برای شرایطی خواهد شد که اگر از آن آگاه نباشیم، به یک ابزار تحت کنترل دیکتاتوری مدرن در مقیاس جهانی تبدیل خواهیم شد.

b_250_200_16777215_00_images_stories_article-1_Mind_Control1.jpg

کنترل ذهن، امروزه از دو طریق فنآوری و روانی انجام می پذیرد. آزمایشات نشان می دهد که با شناخت بیشتر این روش ها می توان کنترل ذهنمان توسط این گروه محدود را به حداقل برسانیم. مشکل در اینجاست که مجتمع های نظامی و صنعتی به تولید روش های جدیدتری برای رسوخ فیزیکی هرچه بیشتر در اجتماع مشغولند.

 سیستم آموزشی
روشن ترین و عین حال موذی ترین روش برای کنترل ذهن است. کنترل بر سیستم آموزشی آرزوی نهایی تمامی دیکتاتورها بوده است زیرا کودکان به طور طبیعی تاثیرپذیر و احساساتی هستند.

آگهی های تجارتی و تبلیغات
ادوارد برنایز، مخترع فرهنگ مصرفی، در درجۀ اول به طراحی هدف قرار دادن تصویر خود مردم (و یا فقدان آن) برای فروش هرچه بیشتر اشاره کرده است. وی معتقد است؛ "تبلیغات، بازوی نامرئی اجرایی برای دولت است". این موضوع را می توان به وضوح در فرهنگ القاء شدۀ دولت های پلیسی امروزی، در قالب هایی مانند؛ وطن پرستی یا جنگ علیه ترور مشاهده کرد.

برنامه های پیش بینی شده
بسیاری از مردم وجود این برنامه ها را انکار می کنند. «آلن وات» در یک بررسی دقیق طیف وسیعی از اسناد و مدارک را جمع آوری و نتیجه گیری کرده که ریشۀ این موضوع را می توان در سینمای هالیوود به روشنی مشاهده کرد. سینما همواره چشم انداز آیندۀ اجتماع را پیش بینی کرده است. تنها کافی است که به کتاب ها و فیلم های گذشته که فکر می کردیم دور از ذهن و یا تخیلی است، نگاهی دوباره باندازیم.

ورزش، سیاست و مذهب
ممکن است که بسیاری از ما ورزش را در کنار مذهب و سیاست، یکی از روش های کنترل ذهن ندانیم درحالی که هدف اصلی سیاست های ورزشی هم همان "تفرقه انداز و حکومت کن" است. تکنیک بسیار ساده است؛ اتصال کوتاه تمایلات طبیعی انسان برای بقا و همکاری و در نتیجه تشکیل تیم های ورزشی به منظور برنده شدن.
در عالم سیاست گرایش های چپ و راست به راحتی قابل کنترل هستند و در همین حال، مذهب در طول تاریخ همواره ابزاری پراهمیت برای سودجویی حکومت ها بوده است.

غذا، آب و هوا
سمومی که در مواد غذایی بکار می رود، تغییر دهندۀ مهمی برای ایجاد بی تفاوتی در شیمی مغز انسان است. وجود فلوراید در آب آشامیدنی باعث کاهش ضریب هوشی است. اسپارتازم و ام اس جی، سمومی هستند که باعث کاهش تحریک سلول های مغزی تا زمان مرگ می شوند. دسترسی سریع به فست فود که حاوی این سموم است موجب این شده که جمعیت انسانی فاقد تمرکز و انگیزه برای هر نوع زندگی فعال بشود. اگر در انتخاب مواد غذایی و سبک زندگی خود هوشیار نباشیم، آمادگی کامل پیدا می کنیم تا سمومی که بوسیلۀ عده ای معدود از بالا بر سر اجتماع پاشیده می شود، تنفس کنیم.

دارو
داروها می توانند اعتیادآور باشند و ماموریت کنترل ذهن این است که شما به چیزی معتاد باشید. افراط در علم روانپزشکی یک بازوی قوی دستور کار کنترل ذهن امروزیست که هدف آن این است تا مردم بر این باور باشند که اختلالاتی ورای پتانسیل انسانی خود دارند. مواد مخدر مدرن بیش از بیست و پنج درصد از کودکان امریکایی را دارای بیحسی ذهنی و اطاعت بی چون و چرا کرده و استفاده از داروهای عصبی در ارتش ها باعث خودکشی آتی بسیاری از افراد شده است.

آزمایشهای نظامی
ارتش ها دارای سابقه ای طولانی و تاریخی برای کنترل ذهن هستند. یک ذهن نظامی شاید چکش خوارترین و دنباله رو ترین ذهن برای اطاعت بلامنازع و اجرای بی چون و چرای ماموریت ها باشد.

امواج الکترومغناطیس
این امواج توسط دستگاه های مدرن که ثابت شده بر عملکرد مغز تاثیر مستقیم دارد، همگی ما را در بر می گیرد.

تلویزیون، کامپیوتر، ماهواره ...
یک مهندسی برنامه ریزی شده از راه دور، که به راحتی مردم را به خواب می برد. آزمایشات علمی ثابت کرده است که استفادۀ بیش از حد از این ابزار بهترین سلاح روانی اجتماعی است که می تواند تغییردهندۀ امواج آلفای مغز به هیپنوتیزم باشد. استفاده بیش از حد از بازی های ویدیویی، شبکه های اجتماعی و ساختار اضافه بار اطلاعات برای مغز به سرعت جریان خون در مغز منتهی می شود که این باعث اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی یا ای دی اچ ال می گردد. این اختلال منجر به کاهش قدرت یادگیری و هوشیاری در انسان می شود.

دستگاه های نانوروباتیک
از داستان های علمی تخلیلی وحشتناک مستقیماً به مغز مدرن امروزی، این دستگاه ها در راهند! اصلاح مستقیم مغز، با عنوان مهندسی اعصاب در حال شکل گیری است. در مقاله ای به نام «وایرد آرتیکال» در اوایل سال 2009 آمده است که دستکاری مغز از طریق فیبرهای نوری کمی کثافتکاریست ولی پس از نصب می توان با فشار یک دگمه مولکول های مغز را تحت کنترل قرار داد. انتظار می رود که این دستگاه ها بزودی تا سال 2020 آمادۀ بهره برداری و استفاده باشند.
تلاش هماهنگی برای مدیریت و پیش بینی رفتار انسانی در جریان است که دیکتاتورهای مدرن به وسیلۀ دانش و علوم اجتماعی می توانند کنترل اذهان اجتماعی را بدست آورند. با بیداری، ایستادگی و محافظت از خود، به تلاش های ایشان شانس موفقیت ندهیم.
ترجمه، تلخیص و برداشت: فرشاد سجادی

منبع:thinkingacademy
http://themindunleashed.org/2014/07/ten-popular-mind-control-techniques-used-today.html

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

/ 0 نظر / 8 بازدید