معرفی جایزه جهانی MAKE

 

جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (MAKE: Most Admired Knowledge Enterprise) از سال 1998 با همکاری موسسه تحقیقات مدیریت دانش و سرمایه فکری Teleos و شبکه جهانی دانش (KNOW Network) به صورت سالیانه و با حضور گسترده پیشروترین سازمان‌های دنیا برگزار می‌شود. این جایزه به دنبال شناساندن سازمان‌هایی است که در خلق ارزش برای ذی‌نفعان خود از طریق تبدیل دانش‌ها و سرمایه‌های فکری صریح و ضمنی به محصولات/خدمات/راهکارهای بهتر نسبت به سازمان‌های دیگر برتری دارند.

دریافت نقطه نظرات مطرح‌ترین و برجسته‌ترین اساتید و خبرگان حوزه مدیریت دانش، نوآوری و سرمایه فکری و برنامه‌ریزی پیاده‌سازی راهکارهای نیل به مدیریت دانش‌بنیان زیر نظر بنیاد جهانی MAKE و ارزیابی‌های سالیانه توسط این بنیاد معتبر بین‌المللی از عمده‌ترین اهداف حضور مستمر سازمان‌های پیشرو دنیا در جایزه جهانی MAKE می‌باشد.

این جایزه هر ساله در سطح جهانی (Global MAKE Award) و منطقه‌ای/ملی برگزار شده و مرجع معرفی سازمان‌های دانشی برتر در سراسر دنیا به شمار می‌آید. انتخاب برندگان جایزه جهانی سازمان دانشی برتر (Global MAKE Award) هر ساله توسط هیاتی متشکل از مدیران ارشد 500 شرکت برتر دنیا (به معرفی مجله Fortune)، مجریان پیشرو در پیاده‌سازی مدیریت دانش و خبرگان حوزه سرمایه فکری صورت می‌پذیرد. حضور چشمگیر و مستمر سازمان‌های معظم دنیا (نظیر Google، Microsoft، IBM، Siemens، Toyota، General Electric، BP و ...) در این ارزیابی، جایزه جهانی MAKE را به معتبرترین جایزه بین‌المللی در حوزه مدیریت دانش، نوآوری و سرمایه‌های فکری مبدل نموده است.

جایزه سازمان دانشی برتر ایران (Iran MAKE Award) که از سال 2011 زیر نظر دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، در سطح منطقه‌ای/ملی بوده و به طور مشابه هر ساله در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و کشورهای چین، هند،هنگ‌کنگ، اندونزی، ژاپن، برزیل و هند برگزار می‌شود.

هدف از این جایزه، علاوه بر تقدیر از سازمان‌های متعهد به پیاده‌سازی مدیریت دانش‌محور و معرفی آن دسته از سازمان‌هایی که به کارآیی برجسته‌ای در حوزه تجربیات مدیریت دانش، نوآوری و سرمایه فکری دست یافته‌اند، ایجاد بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربیات سازمان‌های ایرانی و نیز سازمان‌های پیشرو در سطح بین‌المللی در حوزه مدیریت دانش‌بنیان است. همچنین شرکت در جایزه سازمان دانشی برتر آسیا (Asian MAKE Award)، منحصرا برای آن دسته از سازمان‌های ایرانی میسر می‌باشد که در جایزه سازمان دانشی برتر ایران (Iran MAKE Award) شرکت نموده و حائز جایگاه برتر در سطح ملی گردند.

هدایت و سازماندهی این جایزه در ایران توسط دانشگاه صنعتی شریف و زیر نظر دفتر ارزیابی و هدایت سازمان‌های دانشی برتر و دبیرخانه جایزه جهانی MAKE در ایران انجام می‌شود.دانشگاه صنعتی شریف ارزیابی سازمان‌های دانشی ایران را با توسط کمیته داوری متشکل از اساتید و خبرگان حوزه مدیریت دانش، نوآوری و سرمایه فکری و دارندگان مدرک (MCKE: MAKE Certified Knowledge Expert) از سراسر کشور که در قالب کمیته‌های تخصصی داوری سازماندهی می‌شوند و با مشورت بنیاد جهانی جایزه MAKE انجام می‌دهد.

/ 0 نظر / 31 بازدید