هدف جدید پرندگان خشمگین!

این پایان اپیدمی چرندگان خشمگین نیست و خبر نخستین پارک بازی کودکان، الهام گرفته از بازی پرطرفدار “انگری بردز”( Angry Birds) در فنلاند، نشان دهنده محوبیت روزافزون این پرندگان بد اخلاق است!

آغاز بهره برداری‌ها
در ایران نیز یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موجود، پرتاب همین پرندگان خشمگین است! و بسیاری از جوانان و نوجوانان ترجیح می‌دهند که اوقات خود را با این بازی ساده و در عین حال جذاب سپری کنند. حال که این بازی توانسته است محبوبیتی جهانی کسب کند و بسیاری از مردم دنیا به نوعی به این بازی وابسته شده‌اند، زمان بهره برداری نیز فرارسیده است و سازندگان آن می‌توانند از اهداف پنهان خود رونمایی کنند.

در نسخه پیشین این بازی (Angry Birds Space) در یکی از مراحل آن، شما مجبور بودید به موانعی حمله کنید که شباهت بسیار زیادی به برج میلاد در تهران و همچنین نقشه کشور ایران داشت. و پیروزی شما در گرو حمله به این نمادها بود.

اما این پایان خصومت سازندگان این بازی نبود و این بار و در نسخه جدید این بازی (Rovio mobile ltd ver: 2.2.0) شما موظف به تخریب موانعی هستید که شباهت خاصی به مساجد و اماکن مذهبی مسلمانان دارند. برای رسیدن به اهداف بازی باید بارها و بارها مسجدی را خراب کنید و همچنین خوک‌هایی که داخل مسجد ساکن هستند را باید از بین ببرید!

بهره‌برداری‌های سیاسی و نژادپرستانه از بازی‌های رایانه‌ای و محصولات سرگرم کننده حربه جدیدی نیست و همواره این روش در راستای تهاجم فرهنگی به باورهای مسلمانان و به ویژه ایرانیان مورد استفاده بوده است.

اما نکته مهم است این است که آیا جوانان ایرانی و یا مسلمانان دیگر کشورها که تا پیش از این، از انجام این بازی لذت می‌برده‌اند حاضر هستند که این بازی را تحریم کنند و یا این که به تخریب مساجد ادامه خواهند داد؟!؟

منبع:نیمروز و + 

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:  

FEED
/ 0 نظر / 30 بازدید