جاه‌طلبی تازه زاکربرگ: همه دنیا را آنلاین می‌کنم

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک می‌گوید آماده است میلیاردها دلار خرج کند تا همه ساکنان کره زمین بتوانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند.
 

 

به نقل از رویترز، وی روز جمعه در جریان همایشی در پایتخت مکزیک که به دعوت کارلوس اسلیم میلیاردر اهل این کشور برگزار شده بود، گفت: برای ما بسیار مهم است که همه شهروندان کره زمین به اینترنت متصل باشند.

 وی افزود: حتی اگر این کار مستلزم صرف میلیون‌ها دلار از سوی فیس‌بوک در یک دهه آینده باشد کاری می‌کنیم که این اتفاق بیفتد. من معتقدم که در درازمدت این به نفع ما و جهان است.

 بر اساس برآوردهای اتحادیه بین المللی مخابرات تا پایان سال 2012 حدود سه میلیارد نفر از ساکنان جهان به اینترنت دسترسی خواهند داشت و تقریبا نیمی از این افراد که برابر با 1.3 میلیارد نفر هستند از فیس بوک استفاده می کنند. فیس بوک در حال حاضر هم طرح های مشترکی را با اپراتورهای تلفن همراه در آسیا و آفریقا اجرا می کند تا به دسترسی افراد بدون اینترنت به این شبکه جهانی کمک کند.

 زاکربرگ در مورد انگیزه‌ های خود از این اقدام گفته است: معتقدم اگر همه به اینترنت متصل باشند تمامی کسب و کارها و اقتصادهای ما بهتر خواهند بود.

 کارشناسان معتقدند اگر زاکربرگ برای اتصال مردم به اینترنت میلیاردها دلار هزینه کند، بدون شک با استفاده از خدماتی که به آنها ارائه خواهد کرد دهها میلیاردها دلار به جیب خواهد زد.

 فیس‌بوک همچنین از این طریق به اطلاعات خصوصی میلیاردها نفر دیگر در سراسر جهان دسترسی خواهد داشت و با توجه به همکاری‌های اطلاعاتی و فنی نزدیک این شبکه اجتماعی با نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا این امر مورد استقبال کاخ سفید هم قرار می‌گیرد.

منبع:عصر بانک

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید


/ 0 نظر / 19 بازدید