آموزش میانبرهای کاربردی

چگونه با یک کلید میانبر ساده هر صفحه ای را نشانه گذاری (بوکمارک) کنیم؟

چگونه یک وبسایت را نشانه گذاری می کنید؟ اکثر کاربران به منوی بوکمارک ها رفته، روی گزینه Add to Favorites یا چیزی شبیه به آن کلیک می کنند و ... این عمل میتواند شامل کلیک های زیادی شود!

اما برای این کار راهی سریعتر، آسان تر و هوشمندانه تر وجود دارد: کافیست از کلیدهای میانبر استفاده کنید. کلید میانبر این عمل برای تمامی مرورگرهای معروف در اینجا آمده است:

Chrome: Ctrl - D
Firefox: Ctrl - D
Internet Explorer: Ctrl - D
Opera: Ctrl - D
Safari: Ctrl - D

همانطور که ملاحظه می کنید همه این مرورگرها برای بوکمارک کردن صفحه جاری از یک ترکیب استفاده میکنند. حال چرا مثلا به جای آن ، از ترکیب Ctrl + B استفاده نمی شود؟ B هم که حرف اول Bookmark است. زیرا این میانبر به صورت جامع برای دستور Bold کردن متن رزرو شده است. (Bold برای نوشتن حروف درشت).

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در برخی مرورگرها شما می توانید کارهای بیشتری با این دستور انجام دهید. مثلا در کروم، ترکیب Ctrl + Shift + D به شما امکان می دهد که یک صفحه را بوکمارک کرده و جزئیات مربوط به این بوکمارک را تغییر دهید. (مثلا آن را در چه دسته ای قرار دهید و غیره). همان ترکیب در فایرفاکس، تمامی تب های باز را بوکمارک می کند.

جدای از اینکه از چه مرورگری استفاده می کنید، Ctrl + D میانبری است که بدون شک ارزش به خاطر سپردن را دارد، حتی اگر از آن خوشتان نمی آید. هر گاه که نیاز داشتید صفحه ای را برای رجوع در آینده ذخیره کنید، این کلید را فشار داده و سپس به کار خود ادامه دهید.

 

چگونه با یک میانبر ساده به قسمت دانلودهای مرورگر و فایل های دانلود شده دست پیدا کنیم؟

این بار نگاهی به میانبر دیگری می اندازیم که میتواند کار شما را در مرور صفحات وب آسان تر کند. در واقع این ترکیب در کنار Ctrl-Dکاربرد بسیاری دارد.

این ترکیب برای دستیابی به لیست دانلود مرورگر شما کاربرد دارد. بسیار اتفاق می افتد که کاربران پس از دانلود یک فایل دچار سردرگمی می شوند. چرا که همیشه مشخص نیست که فایل در کجا ذخیره شده و چگونه قرار است که شما آن را پیدا کنید. در مورد فایل هایی که قبلا دانلود کرده اید چه؟ مسلما باید راهی ساده برای یافتن مکان ذخیره آنها وجود داشته باشد.

بدین منظور میانبری ساده وجود دارد. در زیر این میانبر برای تمامی مرورگرهای معروف آمده است:

Chrome: Ctrl - J
Firefox: Ctrl - J
Internet Explorer: Ctrl - J
Opera: Ctrl - J
Safari: Ctrl - Alt - L

این بار یک دستور عمومی برای همه مرورگرها نداریم. ترکیب Ctrl - J در Safari برای "رفتن به قسمت انتخاب شده" به کار میرود.

در همه مرورگرها وقتی که از این دستور استفاده می کنید، لیستی از فایل های دانلودی خود مشاهد خواهید کرد –  در یک پنجره یا مانند کروم، در یک تب جدید. در هر حال از اینجا میتوانید به پوشه ای که شامل فایل های دانلود شده شماست مراجعه کنید. به عنوان مثال در کروم، کافیست روی لینک Show in folder کلیک کنید. در فایرفاکس، روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و سپس گزینه Open containing folder را انتخاب نمایید.

در نهایت، این راهی آسان برای یافتن دانلود های خود و در نتیجه میانبری است که ارزش به خاطر سپردن را دارد.

منبع مطلب:pcworld
/ 0 نظر / 8 بازدید