شما بیشتر از آنچه تصور می​کنید شبیه استیو جابز هستید

شما بیشتر از آنچه تصور می​کنید شبیه استیو جابز هستید
جاناتان ریموند:این روزها نظرات زیادی درباره از دست دادن قدرت جادویی شرکت اپل به گوش می رسد.با گذشت زمان سوالی ذهن شما را به عنوان یک مدیر کسب و کار درمورد شرکت اپل به خود مشغول می کند.

سوال این است که چطور چنین چیزی ممکن است؟چطور موفقیت یک شرکت موفق و سرشناس و دومین شرکت بزرگ جهان به وجود و غیاب یک شخص وابسته است؟
پاسخ به همان اندازه که ساده است،مهم نیز هست.استیو جابز،خودآگاه یا ناخودآگاه،اجازه داد که شرکت اپل یک کسب و کار وابسته به شخص باشد-و آن شخص هم خود استیو جابز بود.می توان گفت که او یک شخص نابغه و خاص بود.البته که چنین بود،اما در دنیای شما نیز شخص خاصی هستید و از جهاتی می توان گفت شما بیشتر از آنچه تصور می کنید با او شباهت دارید.
مانند استیو جابز،شما در زمینه ای استعداد دارید-یک مهارت،یک رویای برای به اشتراک گذاری با دیگران و یک نگرش خاص.
مانند استیو جابز،شما گاهی مجبور بوده اید تمام کسانی که شما را دیوانه می پنداشتند نادیده بگیرید(و همیشه مشتاق بوده اند که برای شما و بقیه دلایلی برای شکست شما بیاورند).
مانند استیو جابز،شما بطور اتفاقی تبدیل به یک گرداننده کسب و کار شده اید؛بدون اینکه هیچ آموزشی برای دانستن تفاوت بین رهبری و مدیریت دیده باشید.
مانند استیوجابز،شما با به روش خاص خودتان مشتاقانه کسب و کارتان را باور کرده، و آن را هدایت و رهبری کرده اید چون فکر می کردید این کارباید انجام می شده است.
مانند استیو جایز،شما سنگینی بار کسب و کار را روی دوشتان احساس کرده اید- و شخصا متحمل هزینه هایی برای آن شده اید.
مانند استیو جابز،در شرایط پراسترس بهترین کاری را که یک کارآفرین می توانسته انجام دهد انجام داده اید، و تلاش بسیاری کرده اید تا این کسب و کار را به جایی که می بایست برسانید.
مانند استیو جابز،با شرایط تصمیم گیری سختی مواجه شده اید که هر کارآفرین یک روز با آن مواجه می شود.انتخاب برای اینکه آنقدر نیرومند باشید که بتوانید در زمینه های جدید سرمایه گذاری کنید، مثل ایجاد سیستم ها و استقبال از رهبرانی حتی با قدرت بیشتر از شما در سازمانتان .
اکنون تصور کنید همه این کارها را انجام داده اید.اکنون با وجود اشتیاقی و زمانی که در اختیار دارید برای گسترش کسب و کار فعلی تان چه خواهید کرد؟
اکنون این سوالی است که ارزش پاسخگویی دارد.
منبع: پنجره خلاقیت ،ترجمه:لیلا طباطبایی

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

 

/ 0 نظر / 6 بازدید