معرفی ۳ سرویس جایگزین برای گوگل ریدر

گوگل ریدر با اتکا بر قدرت گوگل تمامی رقیبان را از میدان به در کرده بود و حال که این سرویس در حال بسته شدن است پیدا کردن یک سرویس جایگزین برای گوگل ریدر بسیار دشوار است. سرویسی که بتواند فید های شما را برروی حافظه های ابری خود ذخیره کند، دارای کلاینت های تحت وب و اپلیکیشن های موبایل مناسب باشد و همچنین بتواند اعتماد شما را به خود جلب کند.

وقتی گوگل ریدر با این عظمت بسته شد چه تضمینی وجود دارد که این سرویس های کوچک بسته نشوند؟ جواب واضح است … هیچ! به هر حال با در نظر گیری همه جوانب تنها ۳ سرویس در حال حاضر موجود هستند که میتوانند جایگزین گوگل ریدر بشوند و شما به سادگی خواهید توانست اطلاعات گوگل ریدر خودتان را در این سرویس ها ایمپورت کنید.

۱- سرویس FeedlyFeedly در حال حاضر میتواند بهترین جایگزین گوگل ریدر باشد. اپلیکیشن موبایل و تبلت Feedly برای سیستم عامل های اندروید و iOS منتشر شده است و همچنین دارای افزونه کروم، فایرفاکس و سافاری است که مدیریت فید ها را ساده تر میکند. یکی از ویژگی های مهم و برجسته Feedly رابط کاربری خوب این سرویس است.Feedly امکان انتقال اطلاعات را از گوگل ریدر به این سرویس ممکن ساخته است و شما به راحتی میتوانید از گوگل ریدر به Feedly کوچ کنید. البته هیچ تضمینی برای پایدار بودن Feedly وجود ندارد و این سرویس نیز ممکن است به اینده گوگل ریدر دچار شود.

 

۲- سرویس NewsBlurnewsblur نیز یکی دیگر از سرویس های جایگزین گوگل ریدر است. این سرویس از نظر رابط کاربری و سادگی دسترسی با Feedly قابل مقایسه نیست و همچنین برای دسترسی به تمامی امکانات این سرویس شما نیاز دارید تا اکانت پرمیوم این سرویس را خریداری کنید.البته اکانت رایگان newsblur نیز امکانات خوبی دارد اما به دلیل محدودیت اضافه کردن تنها ۶۴ وبسایت زیاد مناسب نیست و اگر میخواهید از این سرویس استفاده کنید بهتر است اکانت پرمیوم این سرویس را خریداری کنید.

 

 ۳- سرویس The Old Readerاگر به یاد داشته باشید پیش از این که گوگل تغییراتی پس از معرفی گوگل پلاس در گوگل ریدر انجام دهد، گوگل ریدر امکانات خیلی بیشتری داشت و امدن گوگل پلاس باعث شد که بعضی امکانات گوگل ریدر حذف شوند. The Old Reader سرویس مشابه گوگل ریدر قدیمی است و امکانات مناسبی دارد.این سرویس در حال حاضر به صورت ازمایشی کار میکند و به دلیل نداشتن اپلیکیشن موبایل دسترسی به ان کمی دشوار است اما قطعا با به پایان رسیدن دوره ازمایشی این سرویس، اپلیکیشن موبایل ان نیز عرضه خواهد شد. البته پیشنهاد میکنم که تا زمان امدن نسخه اصلی The Old Reader از سرویس Feedly استفاده کنید.نتیجه:شاید ما داریم زیادی قضیه بسته شدن گوگل ریدر را جدی میگیریم و شاید گوگل قصد دارد با بستن این سرویس امکانات مشابه گوگل ریدر را به یک سرویس دیگر خود اضافه کند یا این که میخواهد یک سرویس جدید را معرفی کند. به هر حال اگر شما یکی از کاربران گوگل ریدر هستید به شما توصیه میکنم هرچه سریع تر به فکر یک فیدخوان دیگر باشید.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 0 نظر / 7 بازدید