بوی عطر حرم یار

برخی مواقع مسائلی در جهان هستی رخ می دهد که عجیب است اما وقتی می روی وقتی که می بینی پی به واقعیتهایی خواهی برد که در چهارچوبه این دنیای هستی نمی گنجد،همانطور که در باور کسی نمی رود ما در طول جنگ نه با یک کشور عربی بلکه با تمامی این مرتجعین درگیر بوده ایم.

در بهشت زهرا تهران مقبره ای وجود دارد که از قبرش بوی عطر می آید نام او شهید پلارک است.

شهید سید احمد پلارک در یکی از پایگاه های زمان جنگ،به عنوان یک سرباز معمولی کار می کرد؛او همیشه مشغول نظافت توالت های آن پایگاه بوده و همیشه بوی بدی بدن او را فرا میگرفت،تا اینکه در یک حمله هوایی هنگامی که او در حال نظافت بوده،موشکی به آنجا برخورد می کند و او شهید و در زیر آوار مدفون میشود.

بعد از بمب باران،هنگامی که امدادگران در حال جمع آوری زخمی ها و شهیدان بودند،متوجه میشوند که بوی شدید گلابی از زیر آوار می آید.

وقتی آوار را کنار میزنند با پیکر پاک این شهید روبرو میشوند که غرق در بوی گلاب بود.

هنگامی که پیکر آن شهید را در بهشت زهرا تهران،در قطعه ۲۶ به خاک می سپارند،همیشه بوی گلاب تا چند متر اطراف مزار این شهید احساس میشود و نیز سنگ قبر این شهید همیشه نمناک می باشد بطوریکه اگر سنگ قبر شهید پلارک رو خشک کنید،از اونطرف سنگ خیس میشه و گلاب ازش بیرون میاد.

می گویند شهید پلارک مثل یکی از سربازان پیامبر ( ص ) در صدر اسلام،«غسیل الملائکه» بوده است .«غسیل الملائکه» به کسی می گویند که ملائکه غسلش داده‌ باشند.

در تاریخ اسلام آمده که حنظله غسیل الملائکه که از یاران جوان پیامبر بود،شب قبل از جنگ احد ازدواج می کند و در حجله می خوابد،فردا صبح،زمانی که لشکر اسلام به سمت احد حرکت می ‌کرد،برای رسیدن به سپاه بسیار عجله کرد و بنابراین نرسید که غسل کند.او در این جنگ شهید شد و ملائکه از طرف خدا آمدند و او را با آب بهشتی غسل دادند؛پیکر او بوی عطر گرفته بود که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد.

حالا گفته می شود شهید احمد پلارک عزیز هم اینچنین است و برای همین است که همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است.

کسانی که زیاد بهشت زهرا می‌روند،به او میگویند شهید عطری.

خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارک نذر و نیاز می‌کنند و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خواهند.

شهید پلارک از زبان مادرش

در ۱۳ سالگی تا به هنگام شهادت ۲۳ سالگی نماز شبش ترک نگردیده بود.شبهای بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می کرد و اشک می ریخت؛اشکهای شهید سید احمد پلارک امروز رایحه معطری است که انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش می کند.

آدرس مقبره شهید پلارک:قطعه ۲۶ شهداء ردیف ۳۲ شماره ۲۲٫


/ 0 نظر / 11 بازدید