قرائت قرآن آدمی را تحت تاثیر قرار می دهد

اسÙÙ-Ú©ÙÛساÛ-ارتدÙکس-رÙÙاÙÛ-Ùرائت-ÙرآÙ-آدÙÛ-را-تحت-تاثÛر-Ùرار-ÙÛ-دÙد

اسقف کلیسای ارتدوکس رومانی گفت: قرائت خاص مسلمانان و شیعیان در خواندن آیات کتاب آسمانی‌شان انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد ضمن اینکه این کتاب دارای معانی بلندی نیز هست.

به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، وارلام پلواستینال (Varlaam Ploiesteanul) در نشست هم اندیشی معنویت و انسان معاصر از دیدگاه اسلام و مسیحیت ارتدوکس که یکشنبه شب در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد با بیان اینکه از حضور در ایران بسیار خوشحال هستیم ابراز کرد: طی این مدت بازدیدهایی از مراکز مذهبی و دینی قم مانند مسجد جمکران داشته ایم که بسیار مفید بود.

او قرائت آیاتی از قرآن مجید در ابتدای این جلسه را مورد توجه قرار داد و گفت: این آیات دارای معانی جالبی بودند و علاوه بر این نوع قرائت آنها توسط مسلمانان بسیار زیباست و آدمی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اسقف کلیسای ارتدوکس رومانی افزود: این کلیسا دومین کلیسای ارتدوکس جهان محسوب می‌شود و در حال حاضر بیش از 34 حوزه علمیه دینی مربوط به مسیحیان ارتدوکس مشغول ارائه خدمات آموزشی به 7 هزار طلبه هستند.

او با بیان اینکه 4 هزار دانشجو در 15 دانشکده الهیات رومانی مشغول به تحصیل هستند اظهار کرد: در حال حاضر 444 نفر نیز دوره دکتری الهیات را در رشته‌های الهیات مسیحیی می‌گذرانند. پلواستینال با اشاره به زمان حاکمیت کمونیسم بر اروپای شرقی گفت: کمونیست ها محدودیت‌های زیادی برای مسیحیان و متدینان وضع کرده بودند اما با این حال کلیسای ارتدوکس با هفت مرکز در آن دوران هم فعالیت داشت.

اسقف کلیسای ارتدوکس خاطرنشان کرد: رشته‌های هنری از جمله مباحثی هستند که در قالب رشته های کلیسا در رومانی تدریس می‌شوند و حتی برخی دانش‌آموختگان کلیسا امروزه در حوزه‌های حکومتی و دولتی رومانی مشغول به کار هستند.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 0 نظر / 41 بازدید