نسخه فارسی مجله کسب‌وکار هاروارد (دانلود رایگان)

مجله کسب‌وکار هاروارد از معتبرترین نشریات در زمینه مدیریت کسب‌وکار و موارد مربوطه، توسط دانشکده کسب‌وکار هاروارد منتشر می‌شود. این ماهنامه معمولا جدیدترین و مهم‌ترین مقالات و نتایج تحقیقات مرتبط را منتشر می‌نماید. مجله کسب‌وکار هاروارد معمولا دارای بخش‌های کلی مشخصی است.

در بخش مقدماتی سخن سردبیر قرار دارد و بعد از آن در بخشی به نام تعامل نظرات کاربران در مورد مقالات شماره‌های قبل و پاسخ نویسندگان آن را منتشر می‌کند. بخش بعدی با عنوان کلی «بررسی ایده» تعدادی مقاله و پژوهش جدید را مطرح می‌نماید. دو بخش بعدی یعنی «روشنگری» و «ایده شگفت» اصلی‌ترین بخش‌های مجله هستند و موضوعات و چالش‌های مطرح را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. بخشی با عنوان «چگونه انجامش دادم…» داستانی است که از زبان مدیریت ارشد یک سازمان که به تازگی با چالشی مواجه شده و به خوبی آن را مدیریت نموده است، نقل می‌شود.

9-28-2014 11-31-24 AM

برای دانلود رایگان نسخه فارسی شماره مارس ۲۰۱۴ این مجله می‌توانید بر روی تصویر بالا یا این لینک کلیک نمایید. بحث اصلی این شماره، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های عصر ماست؛ یعنی تعادل بین کار و زندگی. سردبیر مجله در این باره می‌نویسد:

«یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اجرایی زمان ماست؛ چگونه می‌توانم برای کار خود سنگ تمام بگذارم و در عین حال یک زندگی خصوصی غنی و پربار داشته باشم؟ ما درمورد تعادل بین کار و زندگی زیاد بحث می کنیم – اشاره ضمنی به رابطه برابر بین شغل ما و چیزهای دیگر. اما بوریس گرویسبرگ و رابین ایبراهامز از دانشکده کسب‌وکار هاروارد در کتاب «کار خود را مدیریت کنید؛ زندگی خود را مدیریت کنید» بیان کرده‌اند که رسیدن به چنین تعادلی، اگر غیر ممکن نباشد، هدفی گریزپاست. در عوض، این نویسندگان پیشنهاد می کنند که رهبران در مورد زندگی ای که می خواهند داشته باشند، دانسته تصمیم‌گیری نمایند(تا کدام یک از فرصت ها را دنبال کنند و ازکدام فرصت ها چشم پوشی کنند). در غیر این صورت، آنها احتمالا دائما در حال اولویت‌بندی هستند و به ندرت با تمرکز به یک موضوع می پردازند….»

فهرست مطالب این شماره:

بررسی ایده- بهترین مشتریان خود را بهتر کنید!
ایده شگفت – انتخاب مشتری مناسب؛ اولین مرحله در استراتژی پیروزی
کار در مقابل زندگی؛ بیخیال تعادل شوید، شما مجبورید انتخاب کنید!
تمرکز حواس در عصر پیچیدگی
چه کسانی بهترین شغل‌ها را تصاحب می کنند
انسان‌شناسی که وارد کافه می‌شود!
رکورد فروش؛ چگونه با حل مشکلات مشتریان سازمانی به موفقیت برسیم!
تغییرات آرام و بی‌صدای هیئت‌مدیره
چرا چینی‌ها نمی‌توانند نوآوری کنند؟
مدیریت بر خود؛ به چه کسانی می‌توانیم اعتماد کنیم؟
مطالعه موردی؛ وقتی آتش توئیتری‌ها به روی شما گشوده می‌شود!
چرا داستان‌های فاجعه‌آمیز را دوست داریم؟!

منبع:علیرضا مجیدی

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

Tweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

 با احترام به طبیعت، لطفا فقط در صورت لزوم از این پست پرینت بگیرید

/ 0 نظر / 16 بازدید