رمز موفقیت گوگل چیست؟

گوگلی بودن!

این شرکت همچنین طوری عمل میکند که این روحیه تقویت شود و به افراد خود کمک میکند که در راستای فلسفه گوگل عمل کنند. “گوگلی بودن” به این معناست که هر کارمند طبق ارزشهای شرکت رفتار کند. این مفهوم هم اکنون توسط خود گوگلیها خیلی پشتیبانی میشود و شامل ۱۱ شاخصه است.

۳ تای آنها “عاشق تغییر دادن جهان از طریق اینترنت بودن”،”باهوش بودن” و “سیاسی نبودن!” است.

چهارمین مشخصه “کار خوب انجام دادن” است. مصاحبه های زیادی این گفته را تایید میکنند که تعداد زیادی از کارکنان حال حاضر گوگل به خاطر همین ارزشها جذب این شرکت شده اند.

یکی از اصلی ترین نقاط تمرکز گوگل، حفظ این فرهنگ قوی و استثنایی خود است که به عنوان قانونی هرروزه کارکنان را هدایت میکند و باعث رفتارهای “باب میل” میشود!

گوگل با همین هدف پستی به نام “مدیر ارشد فرهنگی” یا “ماف۱” ایجاد کرده است که کارگروه های مختلفی در سرتاسر دنیا دارد. گوگل همچنین به طور مداوم کارمندان خود را از نظر به یاد داشتن ارزشهای شرکت، بررسی میکند.

روش و رفتار ریاست گوگل (همچنین هیات رئیسه آن) مبنای محرک نوآوری در این شرکت است. بنیانگذاران گوگل، خالق فرهنگ این شرکت نیز هستند که بسیاری از ارزشهای امروز آن حاصل اعتقادات راسخ پدید آورندگان گوگل است که از همان ابتدا به آنها ایمان داشتند. این ارزشها اکنون به خوبی در مدیریت و سازماندهی فعالیتها و انگیزه های گوگل جا افتاده است. البته مانند هر پدیده ی دیگری این فرهنگ به مرور زمان تغییراتی داشته است که اجتناب ناپذیر است.

مطالعه ی گوگل (!) اولین تحقیق تجربی در نوع خود است که میتواند مرجعی برای درک بهتر روشهای سازماندهی شرکتهای بزرگ و موفق باشد. آنیکا استایبر امیدوار است تحقیقات مشابهی درباره شرکتهای دیگری نیز انجام دهد.

 

در ادامه یک ویدئوی کوتاه از “فرهنگ گوگلی” برایتان قرار داده ایم که از زبان کارکنان خود گوگل بیان میشود. احتمالا تا به حال درباره تسهیلات رفاهی که گوگل به کارمندانش ارائه میدهد مطالبی شنیده اید ولی به هر حال دیدن این ویدئو که توسط مجله اینترنتی پی سی دی زیرنویس شده است، ضرری ندارد!

{توضیح : به وضوح مشخص است که این ویدئو تبلیغاتی است. قرار دادن آن از طرف ما صرفا برای معرفی فضای کاری گوگل است و هیچگونه اهداف تبلیغاتی را دنبال نمیکنیم.}

http://vimeo.com/41132590

/ 0 نظر / 9 بازدید