ارتباطات انسانی ومحیط زندگی

فقط Evernote نیست که متوجه شده است، اینگونه پرداخت‌ها، هزینه اضافه نیستند و در نهایت باعث ایجاد جوی از نشاط و خلاقیت می‌شوند که سودش را کل شرکت خواهد برد.

Evernote

آپارتمان «اندرو سینکوف» در سانفرانسیسکو که با استفاده از هزینه‌ای که شرکت Evernote به آنها می دهد، تمیز و مرتب است.

فیس‌بوک به کارکنان خود که تازه پدر و مادر شده‌اند، چهار هزار دلار می‌دهد. دانشکده پزشکی استنفورد هم به فکر پزشکان خود است و به آنها سرویس‌های رایگانی برای تمیز کردن خانه می‌دهد و شام برایشان ارسال می‌کند. «هانا والنتین» که یک متخصص قلب استنفورد است، این اقدام را بسیار مثبت ارزیابی می‌کند. او می‌گوید که وقتی که این کار به ظاهر ساده، پیام قدرتمند و گویایی است مبنی بر اینکه مسئولان برای شما و زندگی‌تان اهمیت قائل هستند.

مسئولان استنفورد به صورت تصادفی به این نتیجه نرسیدند، ۱۸ ماه پیش آنها به این فکر افتادند که چرایی خستگی پزشکان را بررسی کنند و برای این کار با یک شرکت به نام Jump Associates قرارداد بستند تا مسئله بررسی شود. این شرکت زندگی و رفتار پزشکان را از زمان برخاستن از خواب تا زمان کار و بازگشت به خانه و خواب به صورت ویدئویی ضبط کرد.

شرکت Deloitte که یک شرکت خدمات مشاوره‌ای است، به اعضای خود که والدین سالخورده داشته باشند، سرویس و کارگرانی برای مراقبت از آنها می‌دهد. این شرکت حتی در زمان اختلاف‌های زناشویی و یا مسائلی مثل ناباروری کارمندان خود، پشت و پناه آنهاست.

در شرکت فیس‌بوک به کارمندانی که تا دیروقت کار کنند، شام مجانی دیده می‌شود، خانواده آنها می‌توانند در کافه‌تریای شرکت در زمان شام به آنها بپیوندند. این شرکت بابت هزینه نگهداری از اطفاتل به آنها سه هزار دلار می‌پردازد.

به نظرم بیش از آنکه این پشتیبانی‌ها از نظر مالی اهمیت داشته باشند، این خدمات و حمایت‌های اضافی از نظر جو آرامش و اطمینانی که در اعضای یک مؤسسه و شرکت ایجاد می‌کنند، اهمیت دارند.

بسیار مهم است که شما شرکت و اداره خود را پشتیبان و نگران زندگی خود بدانید یا اینکه احساس کنید رنج‌های شما هیچ اهمیتی برای مسئولان مستقیم شما ندارند.

ممکن است که ارائه این خدمات را یک بار اضافی مالی بر دوش این شرکت‌ها بدانید، اما مسئولان این شرکت‌ها اصلا چنین اعتقادی ندارند، چرا که با افزایش راندمان کاری و خلاقیت و تعهد کاری کارمندانشان، به سود مالی بسیار بیشتری خواهند رسید.

منبع: نیویورک تایمز و businessinsiderو  یک پزشک.

/ 0 نظر / 10 بازدید