پنج گروه که وجودشان در تیم‌کاری شما ضروری است


  • امیان مشوق: اینها کسانی هستند که از تشویق و تحسین سایرین دریغ نمی‌کنند. آنها شنونده‌ی بسیار خوبی هستند و در مدیریت انگیزش فوق‌العاده‌اند. آنها به دیگر اعضای گروه کمک می‌کنند تا مثبت‌اندیشی را پیشه‌ی خود سازند. همگی ما نیازمند داشتن چنین افرادی هستیم تا گاهی حتی در زندگی غیرکاری نیز رفیق گرمابه و گلستان ما باشند.

 

  • چشمه‌های خلاقیت: نام این عده با نوآوری و خلاقیت گره‌خورده است. آنها قادرند تا دیدگاه شما نسبت به مسائل را تا ۱۸۰ درجه تغییر دهند. همگی اعضای تیم باید از چشمه‌ی جوشان خلاقیت این افراد سیراب شوند. پیشنهادات نامتعارف و بدیع آنها می‌تواند شما را از بحران دور کند. آنها قادرند غیر ممکنهای ذهنی بسیاری در شما را به ممکن تبدیل کنند.

 

  • گرگهای باران دیده: اینها در زمینه‌ی کاری خود کارکشته هستند و به قولی چند پیراهنی بیش از سایر اعضای گروه پاره کرده‌اند. گرگهای باران دیده از قدرت پیش‌بینی خوبی برخوردارند و به دلیل تجارب و تخصص فراوان خود در آن زمینه‌کاری خاص می‌توانند موانع پیش رو را با دقت پیش‌بینی کنند. آنها هم چنین نقشه‌خوانهای قابلی هستند و می‌توانند چراغ راهنمای شما در مسیر پیش رو باشند.

آنها همواره گوشه چشمی رو به جلو دارند و ممکن است برای مدیران آسوده خیال و تن‌پرور ایجاد مزاحمت کنند، چرا که همواره گروه را رو به جلو سوق می‌دهند.

 

  • چالشگران: این عده سنگ محکی فوق‌العاده برای سنجش فرضیات و افکار شما هستند.  چالشگران، شما را به فکر و تأمل بیشتر وا می‌دارند و همواره گوشه چشمی رو به پیشرفت و بهتر شدن دارند. چالشگران شبیه نور چراغی هستند که نقاط تاریک را روشن می‌کند، آنها می‌توانند ضعف‌‌های شما را بر ملا سازند.

 

  • جاده صاف‌کنهای رابطه‌ساز:  این گروه درست مثل سیم رابطی میان شما و دیگران هستند. آنها شما را به سایرین معرفی می‌کنند و بهترین افراد برای توسعه‌ی کسب و کار شما هستند. آنها مسیر شما برای ارتباط با دیگران را به خوبی همواره می‌کنند. آنها به ویژه در ابتدای شروع یک کسب و کار تازه مفید هستند و از ملزومات موفقیت کسب و کارهای نوپا به شمار می‌روند.

در آخر باید بدانید که نمی‌توان به تنهایی از نردبان موفقیت بالا رفت. همه‌ی افراد موفق برای رسیدن به موفقیت‌هایی که بدست آورده‌اند، تا اندازه‌ای به دیگران تکیه می‌کنند. همه‌ی انسانها مهارتها، استعدادها  قابلیت‌های متفاوتی دارند که وقتی با هم ترکیب شوند، به موفقیتی منحصر به فرد تبدیل می‌شود.

باز هم یادآور می‌شوم به نظر من بزرگترین اختراع بشریت ایجاد سازمان است و برای موفقیت سازمان، داشتن تیم و روحیه کار تیمی الزامی است.

می‌توانیم انسانهایی با تیپ‌های شخصیتی متفاوت باشیم، نظرات مختلف داشته باشیم، اما با درک روحیه تیم‌گرایی، مکمل هم در موفقیت سازمان باشیم.

منبع: درگی

/ 0 نظر / 9 بازدید