کتاب بالندگی فردی و سازمانی

دست‏یافتن به بالندگی و شکوفا شدن در زندگی فردی و سازمانی، اصول و قواعدی دارد که باید آنها را شناخت و به‏کار بست. بالندگی مبتنی بر سه اصل است: داشتن ذهنیت مشارکت‏جو، گسترش شبکه‏های ارتباطی و آزادسازی انرژی نهان. پایدار ماندن این اصول، مستلزم آن است که از طریق مهارت‏ها، عادت‏ها، انتخاب‏ها و اقدام‏هایی تقویت شود و آن اصول را به تجربه‏های روزمره زندگی ما پیوند زند. برای هر یک از آن اصول سه‏گانه، سه اقدام اصلی وجود دارد و هر اقدام نیز برپایه اقدام‏ها و فعالیت‏های فرعی دیگری استوار است؛ که مجموعا 57 اقدام را شامل می‏شود.

کتاب "بالندگی فردی و سازمانی"، درصدد بیان مهارت‏هایی است که به عنوان یک فرد، عضو تیم یا عضو سازمان باید کسب کرد تا به بالندگی و شکوفایی رسید: چگونه با دیگران روابطی عمیق و مبتنی بر اعتماد و همکاری برقرار کرد، چگونه شبکه‌های ارتباطی خود را گسترش داد و چگونه انرژی نهان خود و دیگران را آزاد و شکوفا کرد. برای دست‏یابی به ذهنیتی مشارکت‏جو، باید عادت‏های مشارکت‏جویی را در خود تقویت کرد، به هنر گفت‏وگو مسلط شد و متناسب با موقعیت عمل کرد. برای گسترش شبکه‏های ارتباطی، باید ارزش اینگونه شبکه‏ها را افزود، گروه‏های همدل ایجاد کرد و از حصارهای محدودکننده خارج شد. برای آزادسازی انرژی نهان نیز پرسیدن پرسش‏های شورانگیز، خلق چشم‏اندازهای جذاب و خلق معنا و هیجان در کار ضروری است.

برای درک وضعیت بالندگی فردی، تیمی و سازمانی در هر یک از اصول سه‏گانه، نمودار بالندگی معرفی شده است. بر اساس نمره به‏دست آمده، نتایج تعبیر و تفسیر شده و انواع حالات با یکدیگر مقایسه و اقداماتی که باید صورت گیرد ارائه شده است.

نقش ظرفیت بهره‏وری محیط به عنوان مولفه چهارم در شکل‏گیری محیط‏های سرشار از انرژی توضیح داده شده است. این ظرفیت، نشان‏دهنده شایستگی‏ها و مهارت‏های افراد برای کار کردن با دیگران، یاد گرفتن از همدیگر، حل تعارض‏ها و مدیریت روند کار است. اگر سه اصل بالندگی را به منزله "انرژی پتانسیل" در نظر بگیریم، ظرفیت بهره‏وری افراد در محیط سرشار از انرژی، به‏عنوان "انرژی جنبشی" عمل می‏کند.

ارائه روایت‏ها و داستان‏هایی از تجربه‏های انسانی و سازمانی، فهم اصول بالندگی را ملموس‏تر می‏سازد. طرح شاخص‏های سنجش اصول بالندگی در قالب "نمودار بالندگی" و عرضه چک‏لیست‏های بالندگی فردی و تیمی و سازمانی، به همراه پرسش‏های مربوطه ، به کاربردی کردن اصول و اقدام‏ها بسیار کمک می‏کند.

بنیان کتاب بر اندیشه‏های خانم دکتر لیندا گراتن استوار شده است. ایشان از اندیشمندان و صاحب‏نظران برجسته حوزه مدیریت در عصر حاضر است. خانم گراتن بر این باور است که محیط‏های سرشار از انرژی، پدیده پیچیده‏ای است و فهم آن مستلزم درک مفاهیم گوناگون روان‏شناختی، معرفت‏شناختی، جامعه‏شناسی و اقتصاد است. او تاثیر ترکیبی ناشی از روابط بین افراد را "سرمایه اجتماعی" محیط می‏نامد و آن را نشان‏دهنده عمق و حد روابط در یک محیط سرشار از انرژی به‏شمار می‏آورد. خانم گراتن با استفاده هوشمندانه و نوآورانه از استعاره "انرژی"، اندیشه‏های خود را در زمینه اصول بالندگی و سرزندگی فردی و نیز چگونگی پدید آوردن محیط‏های سرشار از انرژی، در دو کتاب پرفروش خود تبیین کرده است (Glow: 2009 ; Hot Spot:2007) .

بزرگانی مانند دیو اولریش، گری همل و دیپاک چوپرا، اندیشه‏ها و کتاب‏های خانم گراتن را ستوده‏اند و ایده‏های او در مورد نحوه تشکیل محیط‏های سرشار از انرژی را یک راهنمای عملی برای سازمان‏های آینده دانسته‏اند. تلاش نویسندگان کتاب نیز آن بوده که اصول و اقدام‏های لازم برای بالندگی فردی و سازمانی را از نگاه خانم گراتن چنان ارائه دهند که به تعبیر دیپاک چوپرا: هر کس بتواند آنها را به‏کار ببرد تا روابط معنادار در کار ایجاد کند، افراد مشتاق را برای کار پیدا کند و گوهر درون خود را به‏گونه‏ای صیقل دهد که از کار کردن با افراد پرشور و الهام‏بخش بدرخشد.

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 0 نظر / 74 بازدید