قدرت مثبت اندیشی در کسب و کار

قدرت مثبت اندیشی در کسب و کار (The power of positive thinking in business)

نویسنده: اسکات ونترلا

مترجم: احمد تابنده

انتشارات: سازمان فرهنگی فرا

فهرست:

مقدمه ناشر

مقدمه مترجم

بخش اول: مزایای مثبت اندیشی

بخش دوم: از فکرهای مخرب به سوی اهداف مثبت

بخش سوم: قدرت تقویت کننده

 

مقدمه ناشر:

زین همرهان سست عناصر دلم گرفت

شیر خدا و رستم دستانم آرزوست

 زین خلق پر شکایت گریان شدم ملول

آن  های و هوی و نعره مستانه آرزوست.

      (مولانا)

 ما همه مثبت اندیش پا به جهان می گذاریم و منفی نگری را از اطرافیانمان می آموزیم. پژوهش ها نشان می‌دهد که کودکان کلمه «نه» را ده برابر بیشتر از کلمه «آری» می شنوند. و بی دلیل نیست که مولانا از فراوانی انسانهای منفی اندیش، منفی نگر و منفی باف بر گرد خویش دلگیر و ملول گشته و انسانهایی مثبت اندیش را آرزو می کند.

مدیری که سازمانش را منفی نگران و منفی بافان احاطه کرده اند، دستیابی به پیروزی را باید در دگرگون سازی جوّ منفی سازمان و گسترش مثبت اندیشی در میان همکارانش جستجو کند.

نورمن وینست پیل، که وی را پدر مثبت اندیشی می دانند، با نوشتن یکی از پر فروش ترین کتابهای دهه های اخیر با نام «معجزه مثبت اندیشی» مفهوم مثبت اندیشی را به جهانیان شناساند و راه های دستیابی به آن را آموزش داد. پس از او، ده ها نویسنده، کاربردهای این مفهوم را در زمینه های گوناگون مورد مطالعه قرار دادند. کتاب « قدرت مثبت اندیشی در کسب و کار» یکی از این کتابهاست که کاربردهای این نگرش نوین را در کسب و کار و مدیریت سازمانها موزد بررسی قرار داده است.

نویسنده رمز پیروزی در کسب و کار را در مثبت اندیشی مدیران و کارکنان یک سازمان می داند. مثبت اندیشی امید،استقامت و پایداری را در پی دارد،که همگی راهگشای جاده پر فراز و نشیب پیروزی ان. در کتاب این رویکرد در قالب جمله ای زیبا بیان شده است:

هنگام روبرو شدن با یک کوه، پس نخواهم کشید. به بالا رفتن ادامه خواهم داد تا به آن طرف برسم، راه گذری پیدا کنم، نقب بزنم، یا به سادگی می ایستم و با کمک خداوند کوه را به یک معدن طلا تبدیل می کنم.

اسکات ونترلا ویژگی ها خوش بینی ، اشتیاق، صداقت، باور ،شهامت، اعتماد به نفس، اراده، صبر، آرامش و تمرکز را برای انسانهای مثبت اندیش بر می شمارد و در قالب مثالهایی کاربردی تاثیر هر یک را در محیط های کاری روشن می سازد.

منبع: +

آفتاب ایرونی را از اینجا دنبال کنید:

FEED

/ 1 نظر / 67 بازدید
آراسته

اطفا" از شما خواهش میکنم گفته های اصل نویسندگان را سانسور نکنید و معانی آنها را تغییر ندهید فقط واقعیت نویسندگاه را بنویسید متشکرم آراسته از سقز