هفت روش بدیع، در درمان خانگی

خوردن یا به کار بردن چیزهایی که در اطراف ماست، ممکن است در مشکلات بزرگی که فکرش را نمی‌کنید تاثیرات شگرف بگذارد.

برای درمان معمولی ترین بیماری ها و عوارض آن‌ها باید در اسرع وقت به پزشک معتمد معالجه کنیم، اما برخی روشهای طبیعی و دم دستی هم وجود دارند که در کنار دستورات پزشک می توانند فرایند درمان ما را سرعت بدهند و در بهبود سلامتی ما کمک کند، برخی از این روش‌ها بسیار ساده و در بعضی موارد بسیار عجیب به نظر می رسند، اما واقعاً عمل می کنند.

یک- دهان‌شویه قارچ ناخن پای شما را درمان می‌کند. اگر مبتلا به قارچ ناخن هستید هر روز دوباره و هر دفعه به مدت پانزده تا بیست دقیقه پای خود را در ظرفی محتوی دهان‌شویه قرار بدهید، این محلول حاوی ترکیبات ضدعفونی کننده است که می‌تواند برای ضدعفونی کردن نقاط مختلف از آن استفاده کرد. از این محلول می‌توانید برای درمان تاول‌ها یا حتی شوره سر هم استفاده کنید.

 

 دو- ماست بخورید راحت‌تر نفس بکشید.

باکتریهایی که در ماست معمولی وجود دارند می‌توانند تا اندازه‌ای در کنترل باکتریهایی که تنفس را برای شما سخت می‌کنند موثر باشند و امکان تنفس ملایمتری را برای شما فرام کنند.

 

سه- روغن زیتون اگزما را درمان می‌کند.

روغن زیتون منبع ویتامین ث است، بنا براین می‌توانید پس از استحمام که هنوز پوستتان مرطوب است از روغن زیتون برای درمان اگزمای دردناک استفاده کنید.

 

چهار- شکر بخورید، سکسکه نکنید.

 

سکسکه نمی‌کشد اما عذاب اور است، اما شما می‌توانید به راحتی با بلعیدن یک قاشق مربا خوری شکر معمولی از شر ان خلاص شوید. متخصصان بر این عقیده‌اند که دریافت ناگهانی مقدار زیادی شکر توسط حسگر زبان شما، به عصبهای انتهایی آن شوک وارد می‌کند و اسپاسم سکسکه را متوقف می‌سازد.پنج- نوارچسب، زگیل را درمان می‌کند.

 

برای درمان زگیل روشهای مختلفی مانند لیزردرمانی، یا سرمادهی با گاز نیتروژن وجود دارد، اما در حالی که روشی مانند استفاده از نیتروژن تنها تا ۶۰ درصد منجر به بهبودی می‌شود، استفاده از نوار چسب تا ۸۵ درصد اوقات موفقیت آمیز است! تنها کافی است یک قطعه نوار چسب را به مدت یک هفته به محلی که درگیر زگیل شده است بچسبانید، پس از این مدت و جدا کردن چسب از روی زگیل با سنگ پا این نقطه را تمیز کنید و دوباره این فرایند را تکرار کنید تا زگیل محو شود.شش- گاز زدن مداد، سردرد شما را خوب می‌کند.

بعضی وقت‌ها سردرد شما به علت درگیرشدن ناخودآگاه فکهای شما تشدید می‌شوند. قرار دادن یک مداد بین دندان‌ها و تلاش برای فشار دادن آن، به آرام شدن آرواره‌های شما کمک می‌کند و درد شما را تسکین می‌دهد.

 

هفت- زیتون و لیمو تهوع ناشی از جابجایی را بهبود می‌بخشند. حتماً برای شما یا نزدیکانتان پیش آمده که گاهی اوقات در هنگام سفر با اتوبوس، هواپیما یا در دریا دچار حالت تهوع شوید. خوردن چند دانه زیتون یا مکیدن لیموی ترش در هنگامی که با اولین علائم تهوع روبرو می‌شوید، باعث برطرف شدن این علائم می‌شود.

منبع:  http://www.pendar.net

/ 0 نظر / 33 بازدید