راهنمای جامع و کاربردی مدل تعالی پروژه

هر چند شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود پروژه برای استفاده در پروژههای آتی را شاید بتوان از مهترین مزایای استفاده از مدل PEM در ارزیابی پروژه‌ها دانست لیکن بدست آوردن مبنایی مشخص برای بهینه‌سازی مدیریت پروژه‌های آتی سازمان از طریق نگارش دقیق گزارش پایانی بازخورد پروژه، بر اساس این مدل را باید مهمترین مزیت رقابتی این مدل نسبت به سایر الگوها و مستندات مدیریتی پروژه‌ها به حساب آورد.

کتاب حاضر به عنوان اولین کتاب فارسی در زمینه مدل تعالی پروژه (PEM) و بر اساس آخرین ویرایش آن، با هدف توسعه مفاهیم مدیریت پروژه به زبان فارسی و نیز کمک به سازمان­های پروژه محور در جهت نیل به تعالی و بلوغ تألیف شده است.

در فصول اول و دوم سعی شده که ضمن تعریف کاملی از تعالی، بلوغ و مدل های بلوغ و تعالی در پروژه ها و سازمان های پروژه محور، به معرفی نسبتاً جامعی از چند مدل بلوغ و تعالی مطرح در دنیا پرداخته شود. در فصل سوم مدل تعالی پروژه (PEM) و ۹ معیار آن به صورت جامعی مورد بررسی قرار می­گیرد. (فهرست مطالب و خلاصه‌ای از کتاب را دانلود کنید.)

نویسندگان این کتاب که خود از جمله ارزیابان و سرارزیابان جایزه ملی تعالی مدیریت پروژه در ایران بوده‌اند، امیدوارند که این کتاب که نتیجه چهار سال تحقیق، مطالعه و پژوهش ایشان بوده بعنوان راهنمایی کاربردی از مدل تعالی PEM مورد توجه و استفاده جامعه مدیریت پروژه و نیز سازمان­های متقاضی حضور در فرایند جوایز بین المللی و ملی تعالی پروژه قرار گیرد.

منبع: http://www.pmnotes.net

/ 0 نظر / 72 بازدید